Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Diviem 9. maija svinētājiem par televīzijā sarunāto piemēro sabiedriskos darbus

Foto: Paula Čurkste/LETA

Foto: Paula Čurkste/LETA

Prokuratūra diviem 9.maija svinētājiem no Daugavpils, kuri intervijā televīzijai slavināja un attaisnoja Krievijas pastrādātos kara noziegumus, piemērojusi sabiedriskos darbus, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Vīrieši apsūdzēti par to, ka publiski attaisnoja un slavināja kara noziegumus un noziegumus pret cilvēci un mieru. Saskaņā ar apsūdzību, abi vīrieši šogad 9.maijā atradās Dubrovina parkā, Daugavpilī, pie Otrā pasaules kara laikā bojā gājušo karavīru memoriāla un sniedza interviju TV3.

Uz žurnālista jautājumu par sajūtām saistībā ar notiekošo karu Ukrainā, kā tas mainījis attieksmi pilsētā, apsūdzētie atbildēja: "Turpina fašistus sist! [...] Eiropa vēl to atbalsta, kas ir aizvainojoši. Hruščovs viņus nav iznīcinājis, pažēlojis... šobrīd izlīduši. Banderovieši visādi."

Ar minētajiem izteicieniem un uzvedību apsūdzētie vīrieši pauda pozitīvu attieksmi, kā arī atzina par pareizu un pieļaujamu Krievijas sākto agresīvo karu Ukrainā, norādīts apsūdzībā. Apzinoties, ka sniegtā intervija TV3 ir pieejama neierobežotam personu skaitam, apsūdzētie apzināti publiski slavināja un attaisnoja Krievijas īstenotos kara noziegumus, noziegumus pret cilvēci un mieru Ukrainas teritorijā.

Krimināllikumā par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēts brīvības atņemšanas sods uz laiku līdz pieciem gadiem, probācijas uzraudzība, sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Apsūdzētie pilnībā piekrita viņiem inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja, vēsta prokuratūra.

Prokurore, ņemot vērā gan to, ka apsūdzēto izteikumi, paužot savu pozitīvo attieksmi un atzīstot par pareiziem un pieļaujamiem Krievijas pastrādātos noziegumus Ukrainā, izraisīja asu sabiedrības reakciju, gan izvērtējot apsūdzēto personības un viņu attieksmi pret izdarīto, ir guvusi pārliecību, ka apsūdzētajiem nevajadzētu piemērot ar brīvības atņemšanu saistītu sodu.

Prokuratūra katram apsūdzētajam piemēroja sabiedrisko darbu uz 200 stundām.

Jau ziņots, ka saistībā ar bijušās Padomju Savienības uzvaras Otrajā pasaules karā gadskārtas svinēšanu un pieminēšanu Latvijā kopumā 9.maijā aizturētas 30 personas, sākti 97 administratīvo pārkāpumu procesi un četri kriminālprocesi.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Foto: Paula Čurkste/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas