Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dūnu segu un matraču tīrīšana pēc ziemas

unsplash.com

unsplash.com

Pavasaris ienāk visās mājās – bet dažas vietas un lietas mājoklī tā vien prasās kārtīgi izpurināt un izvēdināt svaigā gaisā! Īpašu svaigumu pavasarī prasa matrači un dūnu segas.

Cik bieži un kāpēc jātīra matracis?

Gultas matracis ir lieta, kas atrodas visciešākajā saskarē ar cilvēka ķermeni. Lai kā ražotāji vien nepūlētos tos konstruēt tā, lai matracis vienmēr iztvaikotu lieko šķidrumu, tomēr ar laiku jebkurš matracis sāk ost un mainīt krāsu. Tajā savairojas dažādas baktērijas un putekļu ērcītes, kas nebūt nav nekaitīgākais no mājas iemītniekiem, bet var radīt dažādas alerģijas, īpaši bērniem.

Lai novērstu matrača sasmakšanu un iedzīvošanos nevajadzīgos gultas iemītniekos, to reizi mēnesī jāiztīra ar putekļu sūcēju, katrā gultas veļas mainīšanas reizē – jāatstāj neapklātu kārtīgi izvēdināties un izžūt, kā arī divreiz gadā kārtīgi iztīrīt. Ja matracis ir divpusējs, to regulāri jāapgriež uz otru pusi.

Lielo matrača tīrīšanu gan labāk uzticēt ķīmiskās tīrītavas darbiniekiem, kuriem ir profesionālie tīrīšanas līdzekļi un īpaši iedarbīgas metodes. Protams, var mēģināt matraci iztīrīt un izžāvēt arī pašu spēkiem, taču tas noteikti nebūs tik kvalitatīvi kā ar iekārtām, kuras tiek izmantotas ķīmiskajās tīrītavās.

Dūnu segas un spilveni – kā kopt?

To, ka dūnu sega pat pēc vienas mazgāšanas veļas mašīnā vai ar rokām manāmi saplok, pieredzējuši daudzi. Jāņem vērā, ka mazgājot veļasmašīnā segas, jāpievērš uzmanība veļasmašīnas ietilpībai – ja tās tilpums ir mazāks par 9 kilogramiem, sega var netikt pienācīgi izmazgāta un izskalota. Ja mašīnā ir žāvētājs, tad pirms žāvēšanas ieteicams ievietot divas tenisa bumbiņas, kas palīdzēs dūnām izklāties segā vienmērīgi un “nesalipt”. Mazgājot ar rokām, labāk izmantot veļas ziepes, nevis pulveri – tās vienkāršāk izskalot no segas.

Dūnu segas un spilveni, tāpat kā matrači, regulāri jāvēdina un jāizpurina, bet nav jādauza kā paklāji. Arī pēc mazgāšanas, žāvējot gan spilvenus, gan segas, tās ik pa brīdim jāizpurina un jāapgroza, lai dūnas nesakrītas. Bet, līdzīgi kā matračus, ērtāk un vienkāršāk ir uzticēt arī segu un spilvenu tīrīšanu ķīmiskajai tīrītavai – tā būs efektīvāk, ātrāk un daudz, daudz vienkāršāk tikt pie svaigiem un tīriem gultas piederumiem.

Citas mājas lietas, ko pavasarī der atsvaidzināt

Ķīmiskā tīrītava “Tiara” piedāvā arī aizkaru mazgāšanu, kā arī kažokādu, velūra, zamša, ādas un citu materiālu tīrīšanu, lai pavasarī viss tavā mājoklī un skapī dvašotu pēc pavasara un svaiguma!

unsplash.com

unsplash.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas