Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dzimšanas apliecībā tēva vietā strīpiņa. Ko tas nozīmē bērnam?

Strīpiņas. Divas strīpiņas grūtniecības testā un pēc tam strīpiņa dzimšanas apliecībā. Pretī ierakstam, kur būtu jābūt mazuļa tēva vārdam. Statistika liecina, ka katru gadu Latvijā aptuveni 1000 jaundzimušajiem tēvs netiek norādīts.

Mātes bezpalīdzība vai apzināta rīcība?

Protams, situācijas, kāpēc mazulis palicis bez tēva ir dažādas un nepavisam ne vienkāršas. Visbiežāk vīrietis paziņo, ka neko nevēlās zināt par bērnu un sievietes aizvainojumā tēvu dzimšanas apliecībā arī neieraksta. Reizēm pie vainas ir arī nezināšana. Ja tēvs negrib par bērnu uzņemties nekādu atbildību, sieviete no Valsts puses ir juridiski pasargāta. Vien jāvēršas tiesā ar lūgumu atzīt paternitāti. Reizēm paternitātes noteikšanai pietiek ar dažādiem pierādījumiem – sarunu ierakstiem, fotogrāfijām, sarakstēm utt., tomēr biežāk tiek nozīmēts DNS tests. Ja tiesa piespiež vīrietim šo testu veikt, no tā nevar atteikties. Tiesa gan, izdevumi par šo testu būs jāsedz prasītājam, jeb šajā gadījumā – bērna mātei.

Vīrietis, kā donors

Protams, ir arī situācijas, kad mātes labprātīgi un absolūti apzināti nenorāda bērna tēvu. Šādos gadījumos lielākoties sieviete gluži vienkārši ir vēlējusies bērnu un viņai nav absolūti nekādas intereses par tā radītāju. No vienas puses saprotami. Bet jāņem vērā kāda nianse – arī bērna tēvs var lūgt atzīt savu paternitāti. Šādi gadījumi Latvijas tiesu praksē kļūst arvien biežāki. Šī iemesla dēļ, ja sieviete vēlas vien bērnu un nevēlās nekādas saistības ar bērna tēvu – krietni drošāk ir doties uz kādu no reproduktīvās veselības klīnikām un izmantot anonīma spermas donora palīdzību.

Kādas sekas ‘’strīpiņa’’ radīs bērnam

Protams, arī māte viena var veiksmīgi izaudzināt bērnu. Tāpat ļoti iespējams, ka sieviete izveidos jaunas attiecības un tad jaunais partneris var šo bērnu adoptēt. Latvijā situācijas, kad viens partneris adoptē otra bērnus nav nekāds retums. Šajos gadījumos bērnam būs tēvs. Gan juridiski, gan, visdrīzāk, arī emocionāli. Tomēr jaunākie psihologu pētījumi liecina, ka bērnam ir ļoti svarīgi apzināties savas saknes, lai kādas tās arī nebūtu. Tieši šī iemesla dēļ mūsdienās tiek ieteikts adoptētiem bērniem stāstīt par viņu bioloģiskajiem vecākiem un adopcijas faktu.

Materiālās sekas

Ja vīrietis ir atteicies no bērna un sieviete nezināšanas vai resursu trūkuma dēļ nebūs vērsusies tiesā, lai lūgtu paternitātes atzīšanu, nebūs iespējams saņemt alimentus. Latvijā, ja tēvs nemaksā alimentus, tos maksā Uzturlīdzekļu garantijas fonds. Ja bērna tēvs nav norādīts, tad arī Uzturlīdzekļu garantiju fonds nevarēs palīdzēt. Tāpat arī bērns nevarēs saņemt apgādnieka zaudējuma pabalstu, ja tēvs ies bojā. Jāatceras, ka bērns pēc Latvijas likumdošanas ir neatraidāmais mantinieks un ja tēvs būs juridiski norādīts bērnam būs tiesības šo mantojumu arī saņemt. Neskatoties uz to vai tēvs dzīves laikā ir vai nav par bērnu izrādījis kādu interesi.

Interesanti:

Juris Hiršs tikai nesen uzzinājis, kas ir viņa īstais tēvs

Agrita pirmo reizi atklāti stāsta par savu bērnu tēviem

Arī Ērkšķu šova Kristīnei ir aizkustinošs stāsts par savu tēti....

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas