Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Efektīvas metodes, kā samazināt svīšanu

Karstums un svīšana iet roku rokā. Patiesībā jau svīšana ir normāls veids, kā ķermenis regulē savu temperatūru, tomēr dažkārt sviedri atstāj nepatīkamus traipus, sāk smakot… Vai ir iespējams samazināt svīšanu? Izrādās – ir vairākas lietas, ko vari darīt:

Pretsviedru līdzeklis – pirms gulētiešanas

Atceries, ka dezodoranti nemazina svīšanu, tikai maskē nepatīkamo sviedru aromātu. Savukārt Antiperspiranti darbojas, bloķējot sviedru kanāliņus – ķermenis joprojām turpina ražot sviedrus, bet tie nesasniedz ādas virsmu.

Kad lieto pretsviedru līdzekli, pārliecinies, ka paduses ir tīras un sausas, uzklāj to pirms gulētiešanas – tas būs efektīvi, jo sastāvdaļām ir nepieciešams laiks, lai izveidotu sviedru kanālu bloķējošo kārtiņu. Efekts var nebūt manāms jau pirmajā reizē, taču, ja vairākas naktis ievērosi šādu gulētiešanas rituālu, rezultāti būs manāmi.

Izvēlies elpojoša auduma drēbes

Ļoti svarīga loma ir apģērba izvēlei. Viegls un elpojošs audums ar labu ventilāciju mazinās svīšanu. Gaišās krāsas palīdz atstarot sauli, nevis absorbēt to, tādēļ baltas krāsas valkāšana karstajā laikā būt laba izvēle, kas ietekmēs arī sviedru daudzumu.

Ja tas nav risinājums, izvēlieties tumšas krāsas apģērbu, kas slēpj sviedrus. Vari arī saģērbties vairākās kārtās, lai virsējais apģērbs paliek tīrs un bez pleķiem. Izvairies no gaišām, vienkrāsainām drēbēm, piemēram, pelēks, gaiši zils – uz tām lieliski izceļas sviedru pleķi. Tā vietā izvēlies brīvu apģērbu, vislabāk – rakstainu vai krāsainu.

Izvairies no ēdieniem, kas veicina svīšanu

Ja vēlies svīst mazāk, noteikti izvairies no pikanta ēdiena. Mūsu ķermenis uz to reaģē kā uz karstumu – cenšas dzesēt sevi un tas noved pie pastiprinātas svīšanas.

Samazini kofeīna daudzumu – kofeīns stimulē virsnieru dziedzeri un izraisa plaukstu, pēdu un padušu svīšanu.

Regulārāka mazāku porciju ēšana var palīdzēt saglabāt vēsumu, jo pārtikas sadalīšanai ir nepieciešams vielmaiņas siltums.

Saglabā vēsu ķermeni

Svīšana ir veids, kā ķermenis sevi cenšas atdzesēt. Ja izdosies ķermeni uzturēt vēsu, svīšana samazināsies.

  • Karstumā efektīvi būs novietot ledus trauku ventilatora priekšā, lai vēsais gaiss cirkulē pa istabu.
  • Vēl kāda metode – izvēlies sauli bloķējošus aizkarus vai karstumu atstarojošas žalūzijas un turi tās dienas laikā aizvērtas. Tas pasargās istabu no pārkaršanas.
  • Ja atrodies ārā, centies uzturēties ēnā.
  • Vari samitrināt dvieli un turēt uz sprandas – tas patīkami dzesēs un mazinās karstuma ietekmi.
  • Velc vaļējos apavus, lai pēdas dzesē, savukārt, ja neatrodies saulē – nevelc cepuri – caur pēdām un glavu vislabāk izdalās siltums.
  • Noteikti ir vērts padomāt par gaisa kondicionieri. Esam jau rakstījuši, kā telpas bez efektīvas gaisa ventilācijas rada pārkaršanas riskus.
  • Pārliecinnies, ka automašīnā darbojas kondicionieris.

Medicīniskās procedūras svīšanas mazināšanai

Ja jūti, ka svīsti pārmērīgi, ieteicams konsultēties ar savu ārstu, lai uzzinātu, vai Tev nav stāvoklis, ko sauc par hiperhidrozi. Par laimi, ir dažādi veidi, kā to var ārstēt:

Recepšu pretsviedru līdzeklis. Tavs ārsts var izrakstīt augstas stiprības recepšu pretsviedru līdzekli, kuru nav viegli iegādāties bez receptes. Pieejami arī recepšu krēmi un dažādas preorālās zāles, kas ļauj samazināt svīšanu. Tām gan pastāv dažas potenciālas blakusparādības (tostarp urīnpūšļa problēmas, sausa mute un neskaidra redze), tāpēc konsultējieties ar savu ārstu par to, vai ieguvumi ir lielāki par risku.

Botoksa injekcijas pret svīšanu

Botoksa injekcijas var palīdzēt samazināt svīšanu. Šīs injekcijas īslaicīgi bloķē nervus, kas izraisa svīšanu.

Izlasi - kā botulīna injekcijas darbojas pret svīšanu, kā tās notiek, cik maksā un kāds ir efekts. Būsi pārsteigts par to, kas tik mūsdienās nav iespējams!


Karstums, Photo by cottonbro from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas