Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Eiropā 57% uzņēmēju sagaida ieņēmumu pieaugumu, bet 59% - augstāku peļņu

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

EY uzņēmumu vadītāju viedokļu pētījums CEO Outlook Pulse, kas veikts visā pasaulē, atklāj, ka pārliecinošs vairākums biznesa līderu šogad sagaida rezultātu uzlabošanos - Eiropā 57% uzņēmumu vadītāju sagaida ieņēmumu pieaugumu, kamēr trešdaļa domā, ka tie saglabāsies pērnā gada līmenī. Tikai 9% domā, ka uzņēmuma ieņēmumi samazināsies. Tāpat 59% uzņēmumu vadītāju Eiropā šogad paredz augstāku peļņu, bet trešdaļa domā, ka tā būs tādi pati kā pagājušajā gadā. Tikai 9% ir pesimistiski un sagaida zemāku peļņu šogad.

Uzņēmēju noskaņojums Eiropā gan ir mazāk optimistisks kā pasaulē kopumā, kur ieņēmumu pieaugumu šogad sagaida pat 64% uzņēmumu vadītāju, bet augstāku peļņu - 63%. Tāpat trešdaļa sagaida, ka šie rādītāji saglabāsies pērnā gada līmenī.

"Interesanti, ka pozitīvais uzņēmēju noskaņojums novērojams par spīti zemai ekonomikas izaugsmei. Mūsu pētījumā 76% uzņēmumu vadītāji pasaulē šogad sagaida vien zemu IKP pieaugumu vai pat stagnāciju, bet 78% domā, ka augstas finansējuma procentu likmes saglabāsies ilgāku laiku. Uzņēmumu vadītāji acīmredzot uzskata, ka ir labi piemērojušies esošajai situācijai un redz labas atgūšanās iespējas pēc samērā nelabvēlīga pagājušā gada," saka Guntars Krols, EY Partneris, Stratēģijas un Darījumu konsultāciju nodaļas vadītājs Baltijas valstīs

Līdztekus vairāk kā puse uzņēmumu vadītāji Eiropā (56%) un pasaulē kopumā (57%) sagaida, ka šogad pieaugs arī uzņēmumu darbības izmaksas pat neskatoties uz būtisku inflācijas palēninājumu. Tikai 8% Eiropā un 6% pasaulē kopumā domā, ka darbības izmaksas šogad samazināsies.

EY pētījums parāda, ka 32% uzņēmēju Eiropā (un 36% pasaulē kopumā) sagaida, ka visu darbības izmaksu palielinājumu spēs kompensēt ar augstākām cenām, kamēr 52% vadītāju Eiropā (un 49% pasaulē kopumā) uzskata, ka ar augstākām cenām spēs kompensēt vairāk kā pusi izmaksu pieauguma. Tikai 1% uzņēmumu vadītāju pasaulē domā, ka ar augstākām cenām nespēs atgūt neko no izmaksu pieauguma, bet Eiropā tādu uzņēmumu vadītāju nav vispār.

Uzņēmumu vadītāji arī optimistiski raugās uz citu uzņēmumu iegādes vai apvienošanās darījumiem (tā saucamajiem M&A jeb mergers & acquisitions darījumiem). 36% uzņēmumu vadītāji pasaulē plāno kādu šādu darījumu tuvāko 12 mēnešu laikā, bet 29% izskata iespēju pārdot kādu no uzņēmumam piederošajiem aktīviem.

EY CEO Outlook Pulse pētījumā EY sadarbībā ar FT Longitude aptaujāja 1 200 lielo uzņēmumu vadītājus 21 valstī. Pētījums veikts 2023.gada decembrī un šī gada janvārī. Papildus pētījumā aptaujāti arī 300 privātā kapitāla investīciju (private equity) uzņēmumu vadītāji, arī 21 valstī.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas