Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

FOTO: Padomi, kā iekārtot nelielu istabu vairākiem bērniem

Ja ģimenē ir vairāk par vienu bērnu, vecāki bieži saskaras ar izaicinājumu mājokļa iekārtošanā - nereti gadās, ka nelielā istabā jāiekārtojas vairākām atvasēm. Tā kā bērni strauji aug, turklāt var būt dažāda vecuma un ar dažādām interesēm, uzdevums ir vēl grūtāks. Katram bērnam ir jāieplāno savs atpūtas, radošu aktivitāšu stūrītis un vieta, kur glabāt savas personiskās mantas. Interjera dizainere dalās ieteikumos, kā iekārtot funkcionālu bērnistabu ar risinājumiem, kas kalpos daudzus gadus uz priekšu, turklāt ir pieejami par pieņemamu cenu un vienlaikus saudzēs ģimenes budžetu.

Kādā četru cilvēku ģimenē ir telpa, kurā iepriekš bijusi iekārtota bērnu spēļu istaba un darba telpa vecākiem. Tā kā abi bērnudārznieki ātri aug, radusies vajadzība iekārtot šo telpu kā pilnvērtīgu bērnistabu abiem dēliem. Kā saka vecāki - mazākajam ir pienācis laiks "pārcelties" no vecāku guļamistabas uz kopīgu istabu ar lielāko brāli.

Ģimene jau vairākas reizes ir mēģinājusi pašu spēkiem izplānot istabas interjeru, tomēr tas izrādījies pārāk liels izaicinājums. Telpa atrodas mājas ziemeļu pusē, tāpēc ir samērā tumša. Turklāt pusē telpas griesti ir slīpi, tāpēc nebūt nav viegli atrast piemērotas mēbeles. Interjera dizainere parāda, kā šādu, uz ziemeļiem vērstu telpu, var padarīt mājīgāku un vizuāli siltāku, kā arī pilnībā izmainīt tās sākotnējo funkciju kā mājas birojam.

Bērnistaba - krāsainākā telpa visā mājā

Pirmais darbs interjera dizainerei bija pārkrāsot istabas sienas. Tā kā istaba ir ziemeļu pusē, esošais pelēkais tonis to padarīja vēl tumšāku un drūmāku. Tādēļ dizainere izraudzījās siltākus, rotaļīgākus toņus. Lai vizuāli sadalītu telpu zonās un radītu interesantu akcentu, guļamzona ir nokrāsota izteiksmīgā zilā tonī.

"Es iesaku izmantot siltus, rotaļīgus toņus, jo, manuprāt, bērnistabā nevajadzētu baidīties izmantot mazliet košākas krāsas. Bērni ir aktīvi, enerģiski un radoši, un viņu istabai vajadzētu to atspoguļot," saka IKEA interjera dizainere Helēna Orlovska.

Ilgtspējīgi risinājumi, kas kalpos daudzus gadus

Dizainere rosina izmantot bērnistabai mēbeles un risinājumus, kas ir ērti, praktiski un viegli pielāgojami augošu bērnu vajadzībām. "Piemēram, pagarināmās gultas ir gan ilgtspējīgs, gan maciņam draudzīgs risinājums. Šāda gulta "aug" līdz ar bērnu - to var viegli pagarināt, un nav pat nepieciešams mainīt matraci, jo arī matracis ir pagarināms. Gultas garumu var pielāgot - tā var būt 130 cm, 165 cm vai 200 cm gara. Ja laika gaitā tiek mainīts interjers vai vienkārši gribas atsvaidzināt gultas izskatu, ir iespējams izvēlēties pagarināmu gultu, kurai var nomainīt galvgali," iesaka H. Orlovska.

Gultas nav vienīgās, ko var pielāgot atkarībā no bērna vecuma. Pielāgojams risinājums ir arī moduļu skapji. To plauktu un drēbju stangu augstumu var laika gaitā mainīt un vajadzības gadījumā var pievienot papildu detaļas, lai atrastu perfekto risinājumu, kas ļaus bērniem pašiem aizsniegt savas lietas. Moduļu risinājumi ir universāli un daudzpusīgi kombinējami. Var izraudzīties, piemēram, veselu sistēmu ar viegliem, vaļējiem rāmjiem, ko var kombinēt pēc sirds patikas. Rāmji ir dažāda izmēra, tāpēc kombinācijas augstumu var variēt pēc vajadzības, pat liekot blakus dažāda augstuma kombinācijas, ja jāpielāgojas slīpiem griestiem. Ja telpa ir pavisam šaura, tai var nederēt standarta skapis ar durvīm - tad var izraudzīties izvelkamu risinājumu.

Rotaļlietu glabāšana un organizēšana

Bērniem parasti ir daudz rotaļlietu un piederumu radošām aktivitātēm. Tāpēc bērnistabā pārdomāti glabāšanas risinājumi ir īpaši svarīgi. Daudzfunkcionāla sistēma ar iekšējiem organizatoriem lieliski derēs visdažādākajām rotaļlietām, apģērbam un grāmatām. Var izraudzīties, piemēram, plauktu kombinācijas, kurās var ievietot vieglas plastmasas kastes, kas funkcionēs kā atvilktnes vai plaukti. Tā bērni viegli varēs paņemt vajadzīgo un atlikt to atpakaļ, kad būs beiguši darboties. Ja glabāšanas risinājums ir pietiekami zems, tad bērniem būs vieglāk pašiem visu aizsniegt un sakārtot. Plastmasas kastes var marķēt ar personalizētām uzlīmēm, uz kurām uzzīmē vai uzraksta to, kas kastē ir iekšā, lai atrast kāroto būtu vēl vienkāršāk.

Lielisks bērnistabas papildinājums ir bērnu galds, kas noder gan radošām aktivitātēm, gan, papildināts ar kastēm, mantu glabāšanai. Kastēm ir vieta zem galda virsmas, tāpēc bērniem būs pavisam viegli paņemt savas mantas un ātri salikt tās atpakaļ vietā.

"Ļoti praktisks un nepieciešams papildinājums katrai bērnistabai ir perforētie dēļi. Tie neaizņem vietu uz grīdas, toties dod iespēju praktiski izmantot brīvo sienu platību. Dēļus var papildināt ar dažādiem piederumiem atkarībā no mērķa - pie tiem var glabāt rakstāmpiederumus, eksponēt rotaļlietas, sakarināt mugursomas, atslēgas un citus ikdienas sīkumus," pastāsta IKEA dizainere.

H. Orlovska uzsver, ka nelielās telpās ir ļoti svarīgi izmantot telpu arī vertikāli, liekot lietā sienu platību, lai ietaupītu vietu, glabājot mantas arī pie sienām - plauktos, sienas skapīšos u. tml.

Foto: Publicitātes

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas