Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Grāmatvedība ārpakalpojumā: ērts pakalpojums ikvienam uzņēmējam

Gadījumā, ja uzņēmumam tā iekšienē nav izdevies atrast īsto grāmatvedi vai ir kādi citi faktori, kā dēļ tas nespēj algot grāmatvedi, tad talkā var nākt juridiskās vai grāmatvedības kompānijas, kuras šo pakalpojumu piedāvā ārpakalpojumā. Šai izvēlei ir vairākas priekšrocības, ne tikai izmaksu efektivitātē.

Kas ir grāmatvedība ārpakalpojumā?

Par šāda veida pakalpojumu sauc tajos gadījumos, kad uzņēmums algo grāmatvedi, kurš ir pašnodarbināta persona vai mikrouzņēmuma īpašnieks, vai kādu juridisko vai grāmatvedības kompānija, kas nodrošina uzņēmuma grāmatvedības datu organizēšanu. Tas nozīmē to, ka uzņēmuma iekšienē netiek algots darbinieks, kurš veic grāmatveža pienākumus, bet tā vietā kompānija raugās citās šo funkciju nodrošināšanas virzienos.

Pārsvarā šādu pakalpojumu izmanto mazie un vidējie uzņēmumi, kuriem izdevīgāk ir lūkoties ārpakalpojuma virzienā nekā meklēt darbinieku šajā pozīcijā. Pie tam, ne vienmēr var izdoties atrast kvalitatīvu darbinieku, kamēr ārpakalpojuma nodrošināšanas gadījumā to var saņemt no nozarē zinošiem speciālistiem.

Tomēr ne vienmēr ārpakalpojumu mēdz izmantot tikai mazie un vidējie uzņēmumi. Šāda vajadzība var rasties praktiski jebkurai kompānijai neatkarīgi no lieluma. Tas tamdēļ, ka ar šī pakalpojuma izmantošanu iespējams iegūt precīzus datus, kvalitatīvi padarītu darbu un bez aizķeršanās iesniegt nepieciešamos dokumentus ne tikai, piemēram, Valsts Ieņēmumu dienestam, bet arī citām valsts iestādēm, ja uzņēmumam to pieprasa.

Kāda veida pakalpojumus tev var piedāvāt?

Ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojums tev var sniegt pilna veida grāmatvedības uzskaiti. Ja nepieciešams, tad tas ir pat sākot no grāmatvedības uzskaites kārtošanas metodikas izstrādei līdz pat gada pārskatu iesniegšanai, ko ik gadu jāiesniedz ikkatram komersantam.

Tā, piemēram, uzņēmums ‘’Jurveda’’ saviem klientiem bez jau pieminētajiem piedāvā īstenot arī tādas grāmatvedības ārpakalpojuma funkcijas kā lietvedības kārtošanu, dokumentu apstrādi, reģistru un grāmatvedības žurnālu kārtošanu, nodokļu aprēķināšanu, norēķinu veikšanu ar valsts budžetu, darba algu aprēķinus, pamatlīdzekļu nodiluma aprēķinus, ikmēneša, ceturkšņa un gada bilanču sagatavošanu, operatīvās bilances izveidi, dokumentu sagatavošanu firmas likvidācijas un reorganizācijas gadījumā, uzņēmuma finansiālā stāvokļa analīzi, biznesa plānu izstrādi, iedzīvotāju ienākumu nodokļa deklarāciju aizpildīšanu un konsultācijas dažādos ar grāmatvedību saistītos jautājumos.

Jebkura grāmatvedības uzskaite tiek veikta speciāli tam esošās programmatūrās. Uzņēmums ‘’Jurveda’’ saviem klientiem piedāvā šāda pakalpojuma sniegšanu tādās zināmās grāmatvedības programmatūrās kā "Zalktis’’, "Tilde Jumis’’, "Krivulis’’, ‘’ACCOR’’ un "1C’’. Savukārt gadījumā, ja uzņēmumam nepieciešams juridiska palīdzība, tad sadarbībā ar kompānijas juristu komandu ir iespējams ievērot un ieviest visas pēdējās izmaiņas, kas veiktas Latvijas Republikas likumdošanā.

Grāmatvedības ārpakalpojumā priekšrocības

Izvēlei par labu grāmatvedībai ārpakalpojumā ir vismaz piecas priekšrocības. Pirmā no tām – tu saņemsi precīzākus datus. Izmantojot ārpakalpojuma speciālistus, tavs uzņēmums iegūs piekļuvi augstākā līmeņa finanšu zināšanām. Līdz ar to tev kā komersantam pēc dažādu jautājumu izskaidrošanas būs iespēja pieņemt izsvērtākos un labākos finanšu lēmumus.

Cits nozīmīgs aspekts par labu šim pakalpojumam ir darbu izpildes precizitāte. Ārpakalpojuma speciālisti vienmēr ievēros termiņus, deklarācijas iesniegs un citus pienākumus veiks vajadzīgajā termiņā. Pie tam, izmantojot šo pakalpojumu, kuru tev ir iespēja saņemt precīzi laikā vienmēr, ir iespējams ietaupīt izmaksas. Jauna darbinieka ierašanās nav tikai alga un nodokļi valsts budžetam, bet tas ir arī laiks, kas tiek veltīts viņa sākotnējā apmācīšanā un turpmākajā attīstīšanā. Ja tam laika nav, tad ārpakalpojums būs īstā izvēle, jo par to uztraukties nenāksies.

Jebkuram uzņēmējam gandrīz vienmēr jāsastopas ar laika trūkumu. Nodot finanšu datus organizēt grāmatvedim ārpakalpojumā būs veiksmīgs risinājums, kā uzlabot laika plānošanu, pie tam, arī mācoties deleģēt. Grāmatvedība ir viens no svarīgākajiem veiksmīga biznesa procesiem, ko var un ir nepieciešams uzticēt profesionālim. Tikmēr cita priekšrocība ir saistīta ar cilvēcisko kļūdu iespējamību. Ārpakalpojuma gadījumā komersants iegūs iespēju izmantot profesionālās grāmatvežu komandas zināšanas, kuras viens no galvenajiem mērķiem būs palīdzēt tavam uzņēmumam augt, kā arī stiprināt tā pamatus.

Ieinteresēja piedāvājums? Ieskaties, ko www.jurveda.lv var piedāvāt tavam uzņēmumam un sāc efektīvāk strādāt jau šodien!

Grāmatvedības ārpakalpojumi,pfoto by Andrea Piacquadio, pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas