
Foto: freepik
Dienvidkorejas policija pieprasījusi izdot orderi kāda žurnālista aizturēšanai par nepatiesu ziņu saistībā ar bijušā prezidenta Juna Sukjola īslaicīgi izsludināto karastāvokli.
Vietējā izdevuma "Sky eDaily" žurnālists janvārī nepatiesi ziņoja, ka Dienvidkorejas armija decembrī, kad Juns izsludināja karastāvokli, aizturējusi 99 Ķīnas spiegus.
Atsaucoties uz vārdā neminētiem ASV militārās izlūkošanas avotiem, žurnālists savā rakstā apgalvoja, ka šie spiegi pēc aizturēšanas iestādē, kas saistīta ar Dienvidkorejas Nacionālo vēlēšanu komisiju (NEC), tika nodoti ASV armijas kontingentam Japānas Okinavas apgabalā.
Seulas policija ziņu aģentūrai AFP paziņoja, ka tā pieprasījusi orderi žurnālista aizturēšanai saistībā ar apsūdzībām par NEC "oficiālo pienākumu traucēšanu".
Žurnālists, kura vārdu policija nenosauca, tiek apsūdzēts par "nepatiesa raksta publicēšanu, kas traucēja" NEC darbību, piebilda policijas preses pārstāvis, norādot, ka tiesas lēmumu par orderi viņi sagaida trešdien.
AFP digitālās pārbaudes reportieri jau iepriekš atspēkoja žurnālista ziņojumu un ar to saistīto saturu, un gan NEC, gan ASV kontingents Dienvidkorejā noraidīja ziņu par Ķīnas spiegiem.
Juns 3.decembra vakarā pārsteidza valsti un starptautisko sabiedrību, izsludinot karastāvokli pirmoreiz kopš astoņdesmitajiem gadiem un nosūtot karavīrus un helikopterus uz parlamentu.
Prezidents 4.decembra rītā atcēla karastāvokli pēc tam, kad visi klātesošie Nacionālās asamblejas deputāti aicināja prezidentu to atcelt. Parlaments 14.decembrī atstādināja Junu no amata impīčmenta ceļā.
Juns karastāvokļa izsludināšanu pamatoja ar opozīcijas sadarbību ar Ziemeļkoreju. Kopš Korejas kara beigām 1953.gadā starp Dienvidkoreju un Ziemeļkoreju oficiāli pastāv karastāvoklis, jo karš beidzās ar pamieru, nevis miera līgumu.

Foto: freepik