Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Grīdas laka vai grīdas eļļa – kuru izvēlēties?

Lai nodrošinātu tikko ieklātas vai atjaunotas koka vai parketa grīdas ilgnoturību, to ir nepieciešams apstrādāt ar grīdas laku vai eļļu. Ja ikdienā ar šādiem darbiem neesi saistīts, loģiski rodas jautājums, kuru no abiem labāk izvēlēties. Katram no šiem grīdas apstrādes risinājumiem ir savi plusi un mīnusi, tāpēc raudzīsim noskaidrot, kurš no abiem labāk derēs tieši Tavām vajadzībām.

Grīdas lakas

Grīdas laka ir produkts, kas, uzklāts uz grīdas, aizsargā to no dažādiem ārējiem un iekšējiem faktoriem. Atšķirībā no grīdas eļļas, tas neiesūcas pašā materiālā, bet paliek kā plāna aizsargkārta uz tā, nodrošinot noturību un spīdumu.

Grīdas laku plusi:

 • Lakotas grīdas parasti ir daudz noturīgākas par citām grīdām;
 • Lakojums veido aizsargslāni uz koka virsmas, tāpēc pats koks netiek bojāts;
 • Šādu grīdu ikdienā ir viegli kopt, jo iespējamība, ka šķidrums iesūksies kokā, ir maza;
 • Lakotu grīdu ir viegli atjaunot, proti, atliek vien to nopulēt ar abrazīvu materiālu un pārlakot;
 • Lakām ir pieejamas dažādas spīduma pakāpes (no matētām līdz ļoti spīdīgām), tāpēc katrs varēs izvēlēties sev tīkamāko;

Grīdas laku mīnuss:

 • Uz lakotām koka grīdām švīkas var izveidoties ātrāk un var būt pamanāmākas nekā uz grīdas, kas apstrādātas ar eļļu. Lai no tām izvairītos, lakotās grīdas ieteicams uzkopt biežāk un uzkopšanā izmantot slotu vai putekļu sūcēju.

Grīdas eļļas

Ja vēlies, lai grīda izskatās dabīga, izvēlies grīdas eļļu kokam. Tā garantē matētu iznākumu un veicina koka grīdas aizsardzību, jo eļļa iesūcas koksnes materiālā.

Grīdas eļļu plusi:

 • Eļļošanas rezultātā grīda ir aizsargāta, jo eļļa ne tikai veido aizsargkārtu uz koka virsmas, bet arī iekļūst koksnes dziļākajos slāņos;
 • Koks vizuāli izskatās pievilcīgāks (ekoloģiskāks, dabīgāks), turklāt tā tonis ir ilgnoturīgs;
 • Uz eļļotām grīdām lietošanas laikā neveidojas mikro skrāpējumi, kā tas ir ar lakotām grīdām;
 • Eļļu ir iespējams ietonēt dažādos toņos, iegūstot patiesi unikālu risinājumu;
 • Eļļotu grīdu, kas laika gaitā nolietojusies, ir vieglāk atjaunot. To var izdarīt, nomazgājot grīdu ar speciālu kopšanas līdzekli un pēc tam uzklājot jaunu eļļas kārtu.

Grīdas eļļu mīnuss:

 • Eļļotām grīdām nepieciešama biežāka ikdienas uzkopšana salīdzinājumā ar lakotām grīdām.

Lai nodrošinātu grīdai īpašu aizsardzību, ir iespējams abus augstāk minētos apvienot. Proti, vispirms grīdu eļļot, bet pēc tam to nolakot, iesaka speciālisti no celsim.lv. Šajā būvmateriālu interneta veikalā atradīsi grīdas eļļas un lakas no tādiem zināmiem zīmoliem kā “Arboritec”, “Synteko”, “Teknos” “Vivacolor”un citiem. Turklāt varēsi iegādāties ne to vien. Celsim.lv piedāvājumā ir būvmateriāli, materiāli iekšējai apdarei, lietas santehnikai, apkurei, ventilācijai, dārzam un arī instrumenti, lai darbs raitāk ietu uz priekšu. Tāpat vari sazināties ar speciālistiem, ja nepieciešams kāds padoms. Iesakām!

Grīdas lakas, grīdas eļļas, attēls no Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas