Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Guļamistaba un dzīvojamā istaba vienā telpā. Kā – skaidro interjera dizainers

Bērniem augot, daudziem vecākiem nākas pārkārtot dzīvojamo telpu, lai pielāgotu to bērnu un pieaugušo vajadzībām, kā arī sadzīvei. Interjera dizainers sniedz padomus, kā pārvērst vienu telpu, lai tā būtu piemērota gan kā guļamistaba naktsmiera laikā, gan kā vieta, kur pavadīt brīvo laiku.

Bērniem kļūstot vecākiem, ir nepieciešams vairāk privātuma, tāpēc vecākiem bieži vien ir jāizlemj, kā pārkārtot pašreizējo dzīvojamo telpu, lai tā atbilstu visu iemītnieku vajadzībām. Nereti tiek nolemts vienu istabu dzīvoklī atvēlēt bērnam un otru pārveidot par daudzfunkcionālu telpu, kas kalpo par guļamistabu, viesistabu un sezonas apģērba glabātavu vai mājas bibliotēku. Šai telpai jābūt mājīgai miera ostai – vietai, kurā būtu patīkami gan lasīt grāmatu, gan uzņemt viesus. Interjera dizainers stāsta, kā pārvērst telpas iekārtojumu, neveicot ievērojamus remontdarbus.

Pāris paņēmieni, kā sadalīt telpu

Interjera dizainers uzsver, ka, izvēloties mēbeles daudzfunkcionālai telpai, ir svarīgi plānot iekārtojumu atbilstoši funkcijām. Ja paredzēts iekārtot gan viesistabu, gan guļamistabu, var izmantot vienkāršu, bet efektīvu paņēmienu - pie griestiem piestiprināt stangu un pie tās piekārt caurspīdīgus aizkarus. Šis elegantais risinājums rada nemanāmu robežu starp guļamtelpu un dzīvojamo zonu, vizuāli nepārblīvējot telpu. Turklāt stratēģiski novietojot dīvānu, var skaidri norobežot atpūtas zonu.

"Dīvāns var kalpot par istabas lielāko rotu, kas piesaistīs uzmanību, ja to izvēlēsies spilgtā tonī. Ja izvēlies dzeltenu dīvānu, parūpējies par saskaņota koptēla radīšanu, lai dzīvespriecīgi dzeltenais parādās dažādos telpas elementos, piemēram, aizkaros, spilvenos un interjera priekšmetos. Izvēloties dīvānu mājoklim, kurā mitinās arī bērni, ir būtiski ņemt vērā praktiskos aspektus, proti, izvēlēties dīvānu ar noņemamu un mazgājamu pārvalku, lai tas būtu viegli kopjams," stāsta IKEA Interjera dizaina nodaļas vadītājs Dariuss Rimkus.

Kad telpas iekārtojums izplānots, jāizraugās mēbeles. Mazās telpās galvenā stratēģija ir izvēlēties mēbeles, kas pilda vairākas funkcijas, piemēram, solu ar mantu glabātavu, ratiņus vai kafijas galdiņu, pie kura nepieciešamības gadījumā var arī strādāt.

"Līdzās gultai novietotajam solam ar mantu glabātavu ir divas funkcijas – tas ir gan burvīgs akcents, gan praktisks risinājums mantu glabāšanai. To var izmantot visā mājoklī: kā papildu darba virsmu virtuvē, galdiņu viesistabā vai ērtu naktsgaldiņu. Turklāt sols ir ideāli piemērots šaurām telpām, jo to ir viegli nolikt tā, lai tas netraucē brīžos, kad netiek izmantots," apgalvo D. Rimkus.

Neatkarīgi no tā, cik liela vai maza telpa ir tavā rīcībā, ir ļoti svarīgi izmantot visas brīvās vietas, tostarp, piemēram, pagulti: mantas var glabāt zem gultas novietojamās kastēs ar ritenīšiem. "Tas ir atjautīgs risinājums nelieliem mājokļiem, kur segu, spilvenu vai sezonas apģērba uzglabāšana var sagādāt galvassāpes," iesaka interjera dizainers.

Liels skapis ģimenes iedzīvei

Ģimenes mantu glabāšanai telpā iekārtots augsts skapis, kas sniedzas līdz pat griestiem, jo šaurās telpās kārtību uzturēt ir vieglāk, ja ir pietiekami daudz slēgtu glabātavu drēbēm un citām mantām.

"Ja nepieciešama vieta grāmatu vai nelielu priekšmetu glabāšanai, ideāli piemēroti ir grāmatu plaukti ar sekliem, regulējama augstuma plauktiem. Šādus grāmatu plauktus var personalizēt, papildinot ar kastēm, apgaismojumu un mīļlietiņām," iesaka interjera dizainers.

Patīkamas atpūtas priekšnosacījumi

Tā kā atpūta iet roku rokā ar mājīgu gaisotni, liela loma ir apgaismojumam. Interjera dizainers uzskata, ka ar vienu gaismekli dzīvojamajā istabā nepietiek gan darbam, gan vaļaspriekiem. Tāpēc ieteicams izmantot funkcionālu apgaismojumu, kas pielāgots konkrētām vajadzībām, piemēram, atsevišķu, lasīšanai paredzētu lampu, kas nodrošinātu pietiekamu apgaismojumu un mazinātu slodzi acīm. Turklāt mājīgu atmosfēru rada arī īpašs apgaismojums īstās noskaņas radīšanai, piemēram, stāvlampas vai galda lampas, kas izstaro maigu gaismu.

"Tekstils un dažādi interjera priekšmeti, piemēram, spilveni, gleznas, plakāti, augi un sienas dekori, vienmēr piešķir mājoklim omulīgu gaisotni. Tie ļauj radīt romantisku atmosfēru un telpā atspoguļot tās saimnieka unikālo personību. Šis aspekts ir ļoti svarīgs ne tikai estētiskos nolūkos, bet arī vispārējās labsajūtas nodrošināšanai. Ikgadējā IKEA pētījumā par dzīvi mājās noskaidrojies, ka mājoklī, kas atspoguļo personību, ir divreiz lielāka iespēja saglabāt iekšēju harmoniju," uzsver IKEA interjera dizainers.

Informāciju sagatavoja Renata Dantė, IKEA Korporatīvo pakalpojumu nodaļas vadītāja Baltijas valstīs.

Publicitātes foto. Foto: IKEA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas