Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ideja brīvdienām: Skaņākalna dabas parks

Skaņākalna dabas parks, ekrānšāviņš no video

Skaņākalna dabas parks, ekrānšāviņš no video

Skaņākalna dabas parks atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā - Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, dabas parka - Salacas ieleja, teritorijā. Tas atrodas Salacas senlejas krāšņākajā posmā ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem un seniem mežiem. Tā ir iecienīta atpūtas vieta vietējiem iedzīvotājiem un viesiem, kuras tatrodas vairāki aizsargājamie ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie dabas pieminekļi. Šī iemesla dēļ tā ir arī vieta, kur uzzināt vairāk par Latvijā un Eiropas Savienībā īpaši aizsargājamo sugu dzīvotņu un īpaši aizsargājamu biotopu aizsardzību.

Skaņākalna dabas parks sezonu sāks 15.maijā

Skaņākalna dabas parks šobrīd ir pieejams, bet sezonu sāks 15.maijā. Tā darba laiks maijā: piektdienas, sestdienas un svētdienas no plkst. 11.00 līdz 19.00. Darba dienās tas būs atvērts arī skolēnu un ekskursiju grupām pēc pieraksta. Būs pieejami gidu pakalpojumi. Šobrīd izstrādes stadijā ir Skaņākalna dabas takas mājaslapa.

Cik maksās ieeja Skaņākalna dabas parkā?

Valmieras novada Mazsalacas apvienībā deklarētajiem iedzīvotājiem, tāpat kā līdz šim, pašvaldībā saņemot gada apmeklējuma karti, ieeja dabas parkā bez maksas. Dabas parka viesiem apmeklējums izmaksās - pieaugušajiem 3 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 EUR.

Dabas parka teritorijā ar auto varēs iebraukt tikai ar caurlaidi, ko varēs iegādāties dabas parka informācijas centrā vai norēķinoties ar mobilo lietotni "Mobilly". Tā būs paredzēta vienam apmeklējumam, un tās cena noteikta 10 EUR. Vietējiem autobraucējiem Skaņākalna dabas parks būs pieejams, samaksājot gada maksu 5 EUR. Cilvēkiem ar invaliditāti, grūtniecēm, daudzbērnu ģimenēm caurlaide būs bezmaksas, kas arī būs marķēta ar īpašu atzīmi, ka automašīna pieder konkrētai atlaižu grupai.

Skaņākalna dabas parks tiks uzlabots

Valmieras novada pašvaldības Mazsalacas apvienības pārvalde labiekārtos un pilnveidos Skaņākalna dabas parka infrastruktūru, uzlabojot informācijas centru, labierīcību pieejamību un pakalpojumus apmeklētājiem. Sadarbībā ar pašvaldību plānots ieviest taku norāžu sistēmu, kas būs pārredzama un viegli saprotama bērniem un pieaugušajiem.

Apsaimniekotājs sadarbībā ar Mazsalacas Kultūras centru un vietējiem uzņēmējiem plāno veidot jaunas un radošas sadarbības, saglabājot arī tradicionālos pasākumus, kas norisinājušies Skaņākalnā. Sadarbībā ar slēpošanas kustības veicinātājiem Mazsalacas pusē plānots, kā vienlaikus nodrošināt gan slēpošanas trašu ierīkošanu, gan apmeklētāju kustību, lai parka pieejamība būtu abām parka apmeklētāju grupām.

Skaņākalna dabas parka attīstības plāna izstrādē varēs iesaistīties ikviens Valmieras novada iedzīvotājs, parka viesis, sniedzot savus priekšlikumus, lai kopā Skaņākalna dabas parku padarītu iedzīvotājiem un apmeklētājiem saistošāku.

Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām arī šajos rakstos:

Skaņākalna dabas parks, ekrānšāviņš no video

Skaņākalna dabas parks, ekrānšāviņš no video

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas