Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Iecavas pusē divi agresīvi suņi ielauzušies mini zoo un saplosījuši trīs strausus

Strauss. Foto: MiniZoo/Facebook

Strauss. Foto: MiniZoo/Facebook

Mini zoodārza saimnieku Vairi Iecavas pusē kādu rītu sastapa biedējošs skats – svešu suņu rejas, spalvas un asinis pa pusi aploka. TV3 raidījums “Degpunktā” vēsta, ka slaktiņa autori esot divi suņi, kuri jau iepriekš manīti dzīvnieku tuvumā.

Mini zoodārzā “Dobuļi” mīt arī eksotiski dzīvnieki no Āfrikas, kuri nesen krita par upuriem diviem izsalkušiem suņiem. Iekļūstot teju 2 metrus augstajā aplokā pie putniem, suņi notiesājuši divas strausu mātītes un tēviņu.

Taču ar to viņiem neesot bijis gana - suņi, mūkot prom, vēl esot centušies pagrābt blakus esošo emu. Tomēr putns sevi ir aizsargājis, sperot ar kājām, kas aizbaidījis plēsoņas.

Vairis esot paguvis kārtīgi aplūkot vienu no suņiem, pēc kā secinājis, ka tas esot labi kopts, drukns, spēcīgs un ar siksnu ap kaklu – tātad, kādam pieder. Kopš liktenīgā notikuma Vairis ar sievu divas reizes dienā apbraukā blakus esošās teritorijas, cerībā vainīgos suņus un to īpašniekus atrast.

Zoo īpašnieks pieļauj, ka agresīvo suņu īpašnieks ir redzējis viņa “palīgā saucienu” soctīklā “Facebook” un savus mīluļus paslēpis. Arī policija suņu īpašnieku nemeklēs, jo incidentā nav cietuši cilvēki.

Kā raidījumam skaidro Pārtikas un veterinārā dienesta Veterināro objektu uzraudzības daļas vadītāja Mairita Riekstiņa, atbildība par šādiem gadījumiem, kad citam dzīvniekam ir nodarīts fizisks kaitējums, ir noteikta dzīvnieku aizsardzības likuma 58. pantā par “Dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ar ko citam dzīvniekam nodarīts fizisks kaitējums.”.

Paredzētā atbildība fiziskai personai ir no 14 līdz 375 naudas soda vienībām. Saņemot iesniegumus, tiek izskatīti visi lietas materiāli , kā arī – vai šim dzīvniekam ir iestājušies kādi miesas bojājumi, vai dzīvniekam ir būtiski ievainojumi, vai dzīvnieks ir miris.

Strauss. Foto: MiniZoo/Facebook

Strauss. Foto: MiniZoo/Facebook

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas