Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Iegādājies dzīvokļa īpašumu? Ieplāno budžetu ēkas turpmākai uzturēšanai!

Photo by Philipp Berndt on Unsplash

Photo by Philipp Berndt on Unsplash

Pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā sākas jauns būves dzīves cikls, kurā liela nozīme ir ēkas tālākai uzturēšanai un apsaimniekošanai

Kā redzams, šobrīd nekustamā īpašuma tirgū ir daudz piedāvājumu iegādāties nekustamo īpašumu jaunuzceltos projektos. Viennozīmīgi, iegādājoties īpašumu jaunajā projektā, dzīvokļu īpašnieki rēķinās ar to, ka tuvākā nākotnē tie varēs mierīgi un netraucēti lietot savu īpašumu, nebaidoties, ka varētu plīst ūdens caurules vai tecēt jumts.

Sākot ekspluatēt jaunuzceltu objektu, iespējams, tas ir īstais brīdis, kad dzīvokļu īpašniekiem ir jāizstrādā sava īpašuma ilgtermiņa pārvaldīšanas plāns, jau iepriekš paredzot, kā optimizēt finanšu līdzekļu izlietošanu, samērojot šī brīža ieguldījumus ar nepieciešamajiem ieguldījumiem nākotnē.

Pamatā visos jaunajos projektos pēc to nodošanas ekspluatācijā spēkā ir būvnieka garantija, kas ir robežās no 2-3 gadi, atkarībā no tā kāds bija tā brīža Būvniecības likuma regulējums.

Pie šādiem apstākļiem ir skaidrs, ka pirmos gadus dzīvokļu īpašnieki mājas uzturēšanas darbu apjomā var neplānot finanšu ieguldījumus kārtējiem remontdarbiem, jo pie nosacījuma, ka visas inženierkomunikācijas un iekārtas ēkā tiek pareizi apsaimniekotas un uzturētas, šajā laikā darbojas būvnieka garantija. Tas nozīmē, ja tiek konstatēti defekti iekārtu vai komunikāciju darbībā, tos novērš būvnieks, kurš būvēja objektu.

Dzīvokļu īpašnieki nereti ekonomiskos nolūkos dod priekšroku pirmos gadus izdevumus ēkas plānotajiem remontdarbiem neaprēķināt vispār, taču var arī rīkoties prātīgāk un sākt veidot nākotnes uzkrājuma fondu.

Situācijas ir ļoti dažādas, bet pieredze rāda, ka, pareizi plānojot mājas budžetu un paredzot uzkrājuma fonda izveidošanu, ieguvēji nākotnē ir paši dzīvokļu īpašnieki.

Nereti ir situācijas, kad, beidzoties garantijas termiņam ēkā, ir nepieciešams kāds lielāks remontdarbs vai uzlabojums un izrādās, ka mājas kopējā kasē līdzekļu nav, jo netika veidoti uzkrājumi. Šādā situācijā dzīvokļu īpašniekiem ir jāizlemj jautājums par finanšu līdzekļu nodrošināšanu pārvaldniekam darbu veikšanai un pārsvarā gadījumos tas ir kā vienreizējs maksājums, kura apmērs ir atkarīgs no nepieciešamā ieguldījuma.

Svarīgi jau pirms īpašuma iegādes ir noskaidrot, kāds ir ēkas pārvaldnieka piedāvājums, apsaimniekošanas maksas apmērs un maksas sadalījums. Nereti dzīvokļu īpašniekiem noteicošais ir pēc iespējas zemāka maksa par dzīvojamās platības kvadrātmetru. Nenoliedzami, apsaimniekošanas maksas apmērs ir būtisks apstāklis, iegādājoties mājokli, bet būtiski ir izprast, kādas izmaksas ietvertas apsaimniekošanas maksā, cik no tām veido ēkas apsaimniekošanas maksa un cik ir paredzēts novirzīt uzkrājuma veidošanai.

Profesionāli izvēlētas pārvaldīšanas metodes un pareizi sastādīts darba plāns ir garantija ēkas dzīves cikla pagarināšanai un dzīvokļu īpašnieku finanšu līdzekļu ekonomiski pamatotai izlietošanai nākotnē.

Photo by Philipp Berndt on Unsplash

Photo by Philipp Berndt on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas