Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Iestājpārbaudījumus skolās šogad rīkot drīkstēs

Skola. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Skola. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Saeima ceturtdien, 20. aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas skar tikai jautājumus par iestājpārbaudījumiem un sertifikātu izsniegšanu 9.klasēs.

Grozījumi paredz, ka valsts, pašvaldību un valsts augstskolu vispārējās izglītības iestādes, uzņemot izglītojamos vispārējās vidējās izglītības programmā 2023./2024. mācību gadam, ar dibinātāja atļauju ir tiesīgas īstenot pasākumus, lai padziļināti izvērtētu izglītojamā zināšanas un prasmes mācību priekšmetos, kuros izglītojamie kārtojuši centralizētos eksāmenus.

Iestājpārbaudījumu kārtošanu nākamajos mācību gados Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija turpinās vērtēt, balstoties uz šī mācību gada centralizēto eksāmenu vērtējumiem.

Iepriekš Saeima 30.martā vienbalsīgi no darba kārtības izslēdza valdībā atbalstītos grozījumus Vispārējās izglītības likumā, ar kuriem sākotnēji bija plānots liegt vispārējās vidējās izglītības iestādēm rīkot iestājpārbaudījumus mācību priekšmetos, kuros pamatskolēni kārto centralizētos eksāmenus.

Deputātu lēmums radīja jukas ar regulējumu un neizpratni Saeimas Izglītības komisijā un IZM, kas uzsvēra, ka atteikšanās no likuma grozījumu virzības rada pretēju efektu, proti, jauna regulējuma trūkums liegšot šogad rīkot iestājeksāmenus, tāpēc lietderīgāk būtu bijis likuma izmaiņas sākt skatīt parlamentā un tur veikt pēc deputātu domām nepieciešamos labojumus.

Rīgas Domes Vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa komisijā 12.aprīlī iestājpārbaudījumu nepieciešamību pamatoja ar to, ka tajos ir atšķirīgs no centralizētajiem eksāmeniem saturs, un centralizētie eksāmeni neesot pietiekams atlases kritērijs uzņemšanai valsts ģimnāzijās.


Skola. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Skola. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas