Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Istabas augi, kas balstīti uz mentālo veselības stāvokli

Augi, Photo by Anna Shvets from Pexels

Augi, Photo by Anna Shvets from Pexels

Augi uzlabo interjeru, palīdz attīrīt apkārtējo gaisu, radīt labklājības sajūtu. Augi var atspoguļot mūsu dzīvi vairākos veidos un palīdzēt mums aklimatizēties grūtos laikos, tādēļ ir vērts izvēlēties savam mentālās veselības stāvoklim atbilstošu augu!

Lai atgādinātu par toksisko saišu pārtraukšanu, Tev vajag alveju

Ja esi tāds, kas citiem dod daudz emocionāli, materiāli vai fiziski, Tu un alveja varat izveidot ideālu pāri. Lai gan alvejai var nogriezt lapas, lai ārstētu un uzlabotu ādas brūces (apdegumus, griezumus, rētas un iekaisumus), alveja ir arī spēcīgs augs, kas var attīrīt gaisu ap Tevi. Tas nav tas pats, kas gaisa filtrs, taču augs var palīdzēt attīrīt gaisu no kaitīgām ķīmiskām vielām.

Alvejas pārstādīšanas procesa laikā, iespējams, būs jānogriež visi mirušie gabali, kas vairs neveicina tās augšanu. Tas var kalpot kā atgādinājums par Tavu izaugsmi: tuvojoties dažādiem dzīves posmiem, dažreiz ir jāatsakās no tā, kurš vai kas var traucēt Tev attīstīties.

Un, turpinot uzzināt vairāk par sevi un piedzīvot jaunas lietas dzīvē, iespējams, būs nepieciešams sevi pārstādīt. Izdari izvēli, kas palīdz Tev turpināt izaugt par tādu cilvēku, kāds vēlies būt.

Alvejas kopšana

Lai izmantotu alvejas priekšrocības, novieto šo “spēkstaciju” virtuvē vai vannas istabā, kur atrodas lielākā daļa sadzīves ķimikāliju. Tā kā alveja var izaugt par ļoti lielu augu, tā parasti ir jāpārstāda lielākā podā, kur tā var turpināt augt līdz pilnībai.

Lai atgādinātu sev par atpūtu un mieru, iegādājies lavandu

Lavanda patīkami smaržo un ir vienas no populārāko ēterisko eļļu avotiem, turklāt pat skarbām acīm tā šķiet skaists un maigs augs. Tiem, kas aizmirst atpūsties vai veltīt dažas sekundes sev, it īpaši dienas beigās, lavanda un tās spēcīgais aromāts ir kā radīta!

Lavandas ziedu smarža ir efektīva, mazinot trauksmi un nodrošinot mierīgu atmosfēru. Lokāli augs ir arī lieliski piemērots skaistumkopšanas rutīnai, jo tam piemīt antiseptiskas un pretiekaisuma īpašības.

Aizver acis un dziļi ieelpo ikreiz, kad jūties satriekts vai vēlies kārtīgi atpūsties. Ieelpojot relaksējošo smaržu, tā palīdzēs nomierināties.

Novieto lavandas augu uz naktsgaldiņa savā guļamistabā, lai tā būtu viena no pēdējām lietām, ko redzi pirms aizmigšanas.

Lai atgādinātu sev par darba un privātās dzīves līdzsvaru, Tev noderēs spatīfīlas

Spatifīlas ir vēl viens dabisks attīrītājs. Šis krāšņais augs uzlabo enerģijas plūsmu mājās, jo neitralizē kaitīgās iekštelpu ķīmiskās vielas. Tiek arī uzskatīts, ka tas palīdz cilvēkiem uzplaukt garīgi un fiziski, tādēļ spatifīlas dēvē arī par miera lilijām.

Ja Tevi interesē astroloģija, novērtēsi, ka miera lilijām ir smalks un maigs izskats, taču tās ir ārkārtīgi spēcīgas un dziļi iesakņojušās, līdzinās enerģijai, ko izdala cilvēki, kas dzimuši zem Vēža zodiaka zīmes.

Spatifīlas simbolizē mieru, klusumu, labklājību, attīrīšanu un vientulību. Tā kā miera lilijām ir tik spēcīga simbolika, runā saviem augiem pozitīvus apstiprinājumus. Saki tikai to, ko tu pats vēlētos dzirdēt.

Glabā šo augu savā guļamistabā vai darba birojā, lai līdzsvarotu visas enerģijas savā telpā. Ja runāšana ar savu augu ir nedaudz neparasta, ļauj tā klātbūtnei atgādināt domāt dzīvi apstiprinošas, pozitīvas domas.

Lai atgādinātu par izdzīvošanu un attīstību grūtos laikos, Tev vajag līdakas asti!

Zināms, ka līdakas astes augs nodrošina spēcīgu aizsargājošu enerģiju telpā, un ir ārkārtīgi izturīgs augs, kam nepieciešams ļoti maz uzmanības.

Cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams atgādinājums par to, cik viņi ir izturīgi grūtos laikos, piemērotas ir līdakas astes.

Šis augs ir unikāls, jo tam piemīt spēja pārvērst oglekļa dioksīdu par skābekli naktī, kas nozīmē, ka, ja dzīvo vietā, kur nav laba gaisa plūsmas, bet Tev apkārt ir daudz līdakas astes augu, tas var palīdzēt ģenerēt skābekli Tavā telpā!

Šie augi kalpo kā atgādinājums, ka pat tad, kad jūties vientuļš vai piedzīvo grūtu laiku, joprojām vari izvēlēties izaugt un izdzīvot pat vissmagākajās situācijās.

Ieraugot šo augu, atrodi klusu vietu savās mājās, kur apsēsties tam blakus, aizvērt acis, ieelpot vēso, tīro gaisu, ko tas nodrošina, un atrast savu mieru, piemēram, guļamistabā.

Eikalipts atgādina par to, ka Tev jādzīvo šajā brīdī

Šis populārais augs ir pazīstams ne tikai ar savu atšķirīgo, patīkamo aromātu, bet arī ar spēju palīdzēt ārstēt astmu, saaukstēšanos. Eikalipts der tiem, kam nepieciešams atgādinājums novērtēt tagadni un to, ko diena nesīs. Velti dažus mirkļus, lai ieelpotu tā dziedinošo un spēcīgo smaržu, tajā brīdī atgriezīsities realitātē.

Atcerieties, ka šis pašreizējais brīdis ir viss, kas Tev ir. Nedomā par to, kas notika vakar, jo Tu to nevari mainīt, un neuztraucies par rītdienas darāmo darbu sarakstu, jo tas var arī nepienākt, bet Tev ir tikai šis brīdis. Izbaudi!

Ja jūties nedaudz nomākts, var izveidot eikalipta “vannas pušķi”, ko ņemt līdzi dušā. Novietojot eikalipta vannas istabā un ļaujot pacelties tvaikam un karstumam, tas atmosfērā atbrīvos auga svaigo aromātu.

Lasi arī:

Istabas augi mājokļiem ar sausu gaisu

Kādi telpaugi veicina darba produktivitāti?

5 smaržīgi telpaugi

Suņiem un kaķiem draudzīgie istabas augi

Augi, Photo by Anna Shvets from Pexels

Augi, Photo by Anna Shvets from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas