Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Istabas augi, kas piemēroti virtuvei

Augi, milivigerova

Augi, milivigerova

Virtuve ir, varētu pat teikt, ka maģiska vieta – tur notiek ēdienu rituāli, virmo sarunas, ir iespēja likt lietā visas savas maņas. Un vēl dzīvīgāku šo telpu noteikti padara istabas augi. Tomēr nākas padomāt vismaz 2 reizes, vai svārstīgā temperatūra, gaisa mitruma maiņa nekaitēs augiem. Lai tev atvieglotu izvēli piemērota telpauga meklēšanā, kas labi augs arī virtuvē, esam sagatavojuši nelielu ieskatu par to, kuri tas ir tie istabas augi, kas ir piemēroti virtuvei.

Parastā efeja (Hedera Helix)

https://www.instagram.com/p/CaNXp9CPWxt/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Sulīgs, zaļš augs, kas ir lieliski piemērots karināšanai virs izlietnes vai pie loga - parastā efeja ir viegli audzējama iekštelpās, ja vien tai ir pietiekami daudz saules gaisma. Efeja piešķir skaistu krāsu ikvienai virtuvei. Tās smailajām lapām ir dažādi zaļi toņi ar balto, dzelteno un melno krāsu akcentiem, tāpēc vari būt pārliecināta, ka atradīsi savai virtuvei atbilstošu efeju.

Šis telpaugs ir lieliski piemērots virtuvei, jo var palīdzēt attīrīt gaisu. Vienīgi atceries – efeja ir toksiska dzīvniekiem, tādēļ to jātur mājdzīvniekiem nepieejamā vietā.

Alveja (Aloe Barbadensis Mille)

https://www.instagram.com/p/B2O3fQZAldK/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Alveja, ko dēvē par “nemirstības augu”, ir viens no visgrūtāk nobeidzamajiem augiem, pat ja to turi savā virtuvē. Alveja ir skaists, vitamīniem un minerālvielām bagāts augs. Virtuvē tā iederēsies ne vien kā produkts, ko izmantot pārtikā, piemēram, smūtijos, bet arī kā “atrās palīdzības” aptieciņa gadījumiem, ,ja sanāk apdedzināties. Tādos gadījumos atliek vienkārši nogrieziet apakšējo lapu pie kātiņa, izņemt alvejas gēlu un ar to apsmērēt apdeguma vietu. Sajutīsi gandrīz tūlītēju dzesēšanas efektu.

Dižā aspidistra (Aspidistra Elatior)

https://www.instagram.com/p/CZ3I4COBqct/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Koši zaļš un lapots, šis telpaugs pacieš daudz vairāk nekā citi augi, tostarp ļoti vāju apgaismojumu, ārkārtēju un mainīgu karstumu un retu laistīšanu. Neatkarīgi no tā, cik slikti slikti rūpējies par augiem, visticamāk, ka Tev būs grūti nogalināt dižo aspidastru. Novietojiet to virtuves vai ēdamistabas stūrī.

Kāpēc tas ir lieliski piemērots virtuvei? Nekad nevar zināt, kāds klimats valdīs virtuvē - tvaikus, mitrumu, karstumu, tumsu, sauli – visu pacieš aspidastra, neatkarīgi no tā, kas notiek virtuvē.

Pušķu hlorofīts (Chlorophytum Comosum)

https://www.instagram.com/p/CTDlWDKMcAh/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Arī viegli kopjamais pušķu hlorofīts spēj zelt dažādos apstākļos, un tam vispār nav nepieciešama īpaša aprūpe. Glabā šo augu jebkurā vietā savā virtuvē — pie loga saulē, uz galda virsmas — un vērojiet, kā tas aug, laiku pa laikam laistot un apgriežot Tas ir lielisks dabiskais gaisa attīrītājs, palīdz attīrīt apkārtējās vides smakas, izgarojumus un piesārņotājus.

Baziliks (Ocimum Basilicum)

https://www.instagram.com/p/CYtl3UIPMKC/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Baziliks patiešām ir viens no vienkāršākajiem garšaugiem, ko var audzēt savā virtuvē. Vienkārši zini, ka tam patīk daudz saules, nepatīk aukstas, caurvēja vietas un patīk mitra augsne. Ja Tev ir uz dienvidiem vērsts virtuves logs, šis ir piemērots augs tieši Tev. Pietam, protams, zini, ka baziliks ir viens no aromātiskākajiem garšaugiem, turklāt tas ātri ataug.

Svītrainā sansevjēra jeb līdakaste (Dracaena Trifasciata)

https://www.instagram.com/p/CaNHnReMFn9/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Līdakastēm nav nepieciešama liela uzmanība, un nav nepieciešams daudz gaismas. Ja virtuve ir pārāk noslogota, piemēram, zvana tālrunis un bērni skraida iekšā un ārā, pēdējais, kas ir nepieciešams, ir papildus telpaugi, kuriem ir nepieciešama rūpīga apkope. Ievieto svītraino sansevjēru stūrī un laisti to katru otro nedēļu vai tikai reizi mēnesī atkarībā no tā, cik augsne kļūst sausa. Un tā joprojām augs un padarīs Tavu virtuvi vēl dzīvīgāku un zaļāku.

Izlasi šo arī:

Augi, milivigerova

Augi, milivigerova

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas