Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Istabas augi mājokļiem ar sausu gaisu

Spatifīla, Photo by Lucas George Wendt from Pexels

Spatifīla, Photo by Lucas George Wendt from Pexels

Istabas augi padara telpu gaišāku un sniedz dabiskāku, dzīvīgāku sajūtu. Izrādās, ka, ja ir pietiekami daudz pareizo augu, tie var arī mitrināt iekštelpu sauso gaisu, kas var sniegt daudz labumu veselībai. Kādi tad istabas augi ir piemēroti telpām ar sausu gaisu?

Pušķu hlorofīts

Šis ir viens no labākajiem augiem, ko varat iegādāties, lai palielinātu iekštelpu mitrumu Pušķu hlorofīts arī spēj no iekštelpu gaisa izvadīt tādus toksīnus kā oglekļa monoksīds un formaldehīds, turklāt tos ir ļoti viegli audzēt. Šie telpaugi vislabāk aug spilgtā, netiešā saules gaismā, tāpēc mēģini tos turēt pie loga, kur tas var saņemt daudz dabiskās gaismas, bet ne tiešos saules staros. Seko, lai augsne būtu mitra, bet slapja.

https://www.instagram.com/p/B3nLHSFpKB-/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Naudas koks jeb krasula

Lielāko daļu šis augs iztvaikošanas procesus veic tumsā, tāpēc tas ir labs risinājums mitruma palielināšanai gada tumšākajos mēnešos. Lai naudas koks labi augtu, turi to gaišā vietā, piemēram, pie loga, kas vērsts uz dienvidiem. Pavasarī un vasarā ir krasulas aktīvais augšanas laiks, tāpēc to jālej bagātīgi bet ar intervāliem - līdz augsne ir gandrīz nožuvusi, lai to atkal laistītu. Rudenī un ziemā augšana palēninās vai apstājas, tāpēc pirms atkārtotas laistīšanas var ļaut augsnei pilnībā nožūt.

https://www.instagram.com/p/CWoHMgFMKct/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Arekas palma

Arekas palma, ko sauc arī par tauriņu vai dzelteno palmu, ir viens no lieliskajiem gaisa mitrinātājaugiem. Tām ir salīdzinoši viegla apkope, taču ir nepieciešams daudz saules un mitra augsne. Turi Arekas palmu pie saulainākā loga, laisti to pietiekami, lai augsne būtu mitra, īpaši pavasarī un vasarā.

Jārēķinās, ka šīs palmas var izaugt ļoti augstas, un tām nepatīk pārpildītas saknes, tāpēc būs jāpārstāda ik pēc pāris gadiem.

https://www.instagram.com/p/CWoHMgFMKct/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Gumijkoks

Gumijkoks nav tik smalks kā citi iekštelpu tropiskie augi, tāpēc to kopšana ir ļoti vienkārša. Gumijkokiem ir arī augsts transpirācijas ātrums, un tie ir lieliski piemēroti telpu gaisa attīrīšanai. Tiem patīk daļēja saule, daļēja ēna. Tie var izturēt vēsāku temperatūru un sausāku augsni, tādēļ ideāli piemēroti cilvēkiem, kuri mēdz “nogalināt” katru augu, ko ieved mājās. Pirms atkārtotas laistīšanas ļauj augsnei nožūt. Rudens un ziemas mēnešos laistīšanu var samazināt uz pusi.

https://www.instagram.com/p/COKjmyIpaSW/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Bostonas paparde jeb zobena paparde

Bostonas papardei ir gaisu attīrošas īpašības, kas pievieno mitrumu un izvada toksīnus no iekštelpu gaisa. Lai Bostonas paparde būtu vesela un laimīga, laisti to pietiekami bieži, lai augsne vienmēr būtu mitra, un pārliecinies, ka tā saņem daudz netiešās saules gaismas, novietojot to gaišā telpas daļā.

Reizēm papardes lapu miglošana ar ūdens smidzināšanas pudeli var palīdzēt saglabāt to mirdzošu, kad ir apkures sezona vai izteikti karstas vasaras.

https://www.instagram.com/p/CMMqv7QpTpW/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Spatifīlas

Spatifīlas ir tropu mūžzaļie augi, kas vasarā zied ar baltiem ziediem. Tās vislabāk jūtas telpā, kas ir silta un ļoti saulaina. Nav jāuztraucas, ja reizēm aizmirsti to laistīt. Spatifīla tiks galā labāk ar aizmirstu apliešanu, nekā ar pārlaistīšanu.

https://www.instagram.com/p/BHhkNEfjTFc/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Zelta scindapsis

Zelta scindapsis tiek saukts arī par velna efeju un velna vīnogulāju, jo to gandrīz nav iespējams nogalināt. To var aizmirst aplaistīt un pat aizmirst to ilgu laiku apgaismot, un tas joprojām būs zaļš, kad beidzot atcerēsies.

https://www.instagram.com/p/CD8Nm1pp8cZ/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Augi, no kuriem jāizvairās, ja telpās ir sauss gaiss

Augi parasti ir labvēlīgi videi, taču dažiem ir pretējs efekts attiecībā uz mitrumu. Šie augi mēdz ievilkt mitrumu, nevis izlaist to ārā. Tas nenotiek uzreiz, un dažiem augiem nebūs pietiekami daudz efekta, lai patiešām izvadītu mitrumu no telpas. Tomēr, ja meklē augus, kas tieši sniegs mitrumu, labāk izvairīties no augiem, kuru izdzīvošanai nepieciešams ļoti maz ūdens. Padomājiet par augiem, kas atrodami sausā klimatā, piemēram, tuksnesī. Tie ietver tādus augus kā:

Kaktusi

https://www.instagram.com/p/CWvzsa4s6Ok/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Sukulenti

https://www.instagram.com/p/B-9geVDlyqp/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Alveja

https://www.instagram.com/p/CWtuNrbr_nE/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Eiforbija

Padomi telpaugu izvēlē

Ja patiešām vēlies izmantot visu šo augu piedāvāto mitrumu un attīrīšanu, ir daži padomi, kas jāņem vērā:

Izmēram ir nozīme. Augiem ar lielākām lapām parasti ir lielāks transpirācijas ātrums, tāpēc, lai mitrinātu un attīrītu telpu, izmanto tos.

Jo vairāk, jo labāk.

Turiet tos tuvu. Grupē savus augus ciešāk kopā, lai palielinātu gaisa mitrumu un palīdzētu augiem attīstīties.

Pievieno oļus. Ja ir darīšana ar sausu iekštelpu gaisu, novieto augus uz oļu paplātes ar ūdeni, lai augiem un telpai radītu vairāk mitruma.

Lasi arī:

Kādi telpaugi veicina darba produktivitāti?

5 smaržīgi telpaugi

Suņiem un kaķiem draudzīgie istabas augi

Dzintarskābe augiem - kādos nolūkos to lietot?

Spatifīla, Photo by Lucas George Wendt from Pexels

Spatifīla, Photo by Lucas George Wendt from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas