Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izdot savu grāmatu ir vieglāk, nekā jums šķiet

Vai zinājāt, ka bieži dzirdētie stāsti par jauno autoru grūto ceļu uz savu pirmo grāmatu, nebeidzamajiem redaktoru atteikumiem un citiem šķēršļiem, mūsdienās vairs nav pilnībā patiesi ?

Ja vien ir sapnis par savu grāmatu, iedvesma rakstīt, ticība veiksmei un gatavība nedaudz riskēt, to realizēt nav grūti, un tam nav nepieciešams nedz līgums ar izdevniecību, nedz redaktora akcepts, nedz kādi citi grūti izpildāmi nosacījumi.

Izdevniecība “Sava grāmata” iedvesmas pilnajiem censoņiem palīdzēs šo sapni īstenot profesionāli, interesanti un neieguldot nesamērīgi lielus līdzekļus.

Pirmie soļi ceļā uz savu grāmatu

Pirmais un svarīgākais nosacījums grāmatas izdošanai – ir jābūt pašam grāmatas saturam, bez tā nu nekādi.

Mūsdienās darbi tradicionāli tiek iesniegti elektroniskā veidā, kādā no teksta programmām, piemēram, MS Word. Taču redakcijas darbinieki ir gatavi arī pārrakstīt grāmatas no rokraksta, tikai šajā gadījumā jārēķinās ar papildus izmaksām par teksta ievadīšana datorā.

Pēc tam vajadzētu sazināties ar izdevniecību (vislabāk nosūtot e-pastu – info@savagramata.lv) un vienoties par dažām tehnsikajām niansēm.

Vai grāmatu izdot cietajos vai mīkstajos vākos?

Cieto vāku sējums izmaksā nedaudz dārgāk. Toties, tā kā to iekšlapas tiek šūtas, tad grāmatu ir vieglāk šķirstīt. Cietajos vākos grāmatas ir stingrākas un ilgmūžīgākas. Tās tik ātri nenolietojas. Arī no vizuālā viedokļa izskatās pievilcīgāk.

Kompromiss starp līmētu mīksto vāku grāmatu un grāmatu cietajos vākos, var būt mīksto vāku grāmata ar šūtām iekšlapām.

Kādā formātā iespējams nodrukāt grāmatu?

“Sava grāmata” speciālistu ieteikums ir izvēlēties kādu no standarta formātiem, kas ļaus ietaupīt uz papīra atgrizumiem un tehniskajiem procesiem ražošanā.

Šie daži standarta formāti būtu:

  • A6 (105 x 148 mm)
  • A5 (148 x 210 mm)
  • B5 (170 x 240 mm)
  • A4 (210 x 297 mm), vai cieto vāku sējumiem 200 x 280 mm.

Pieredzējušie izdevniecības speciālisti arī palīdzēs izvēlēties piemērotāko grāmatas formātu, ņemot vērā autora vēlmes un konkrētā darba specifiku.

Vai grāmatā vai pievienot attēlus?

Protams, ka var! Šis arī ir viens no jautājumiem, par ko autors un izdevniecība vienojas jau sākumā, aprēķinot izdošanas pakalpojuma cenu.

Jāņem vērā, ka grāmatas ar krāsainām bildēm ir būtiski dārgākas par melnbalto druku. Cenas aprēķinā svarīgi arī zināt, vai visas lappuses būs krāsainas, vai tikai dažas. Ja grāmatā iekļautas tikai dažas krāsainas lappuses, tas noteikti būs lētāk, nekā drukāt visu krāsainu.

Kāda būs grāmatas tirāža?

Šis ir ļoti svarīgs jautājums, jo no tā ir atkarīga grāmatas eksemplāra cena. Iespējamas gan mazas tirāžas - 20 vai 50 grāmatas, vai arī lielākas – 300 un 500 grāmatas. Jāatceras, ka pēc pirmās tirāžas, vienmēr ir iepsējama piedruka un grāmatas atkārtota druka.

Ja grāmata domāta tikai Jūsu draugiem un radiem, kā dāvana vai piemiņa, tad, iespējams, pietiks ar 50 eksemplāriem. Bet, ja vēlaties grāmatu arī izplatīt veikalos, tad jāplāno vismaz 100 eksemplāru druka.

Vai grāmatu varēs arī tirgot?

Daļa no izdevniecības klientiem izdod grāmatas tīri savam priekam, dāvināšanai vai reprezentācijai, taču “Sava grāmata” var palīdzēt arī tiem, kas vēlas izmēģināt spēkus “plašākos ūdeņos”.

Izdevniecībai ir noslēgti sadarbības līgumi ar lielākajiem grāmatu tirgotājiem Latvijā gan mazumtirdzniecībā gan vairumtirdzniecībā, tai skaitā ar lielāko grāmatu interneta veikalu www.buki.lv. Vienojoties par grāmatas izplatīšanu, jāņem vērā, ka tas ir maksas pakalpojums un ka apmaksa par pārdoto tiek veikta tikai pēc grāmatu realizācijas veikalos.

Vai grāmatu var izdot tikai papīra formātā?

Pavisam nesen izdevniecība ir sākusi izdot arī E-grāmatas un audio grāmatas, kas, jo īpaši jauniešu vidē, kļūst arvien pieprasītākas, tāpēc noteikti ir ieteicams apsvērt arī šādus grāmatas izdošanas variantus.

Jebkurā gadījumā, izdevniecības profesionālie darbinieki būs priecīgi palīdzēt jebkurā jautājumā, kas saistīts ar gāmatas izdošanu! Savā darbības laikā “Sava grāmata” ir izdevusi vairāk kā 300 grāmatas un saņēmusi tikai pozitīvu novērtējumu gan no saviem autoriem, gan sadarbības partneriem.


Kā izdot savu grāmatu, Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas