Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izīrēšanai vai pārdošanai paredzēta mājokļa iekārtošana - kas jāņem vērā?

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Izīrēšanai vai pārdošanai paredzēta mājokļa iekārtošanā svarīgākie kritēriji ir daudzpusība, mājīgums un funkcionalitāte. Interjera dizainers piedāvā stratēģijas, kā nodrošināt, lai ikviens šī īpašuma iedzīvotājs justos ērti un brīvi.

Pēdējā laikā mājokļu pircēji un īrnieki dod priekšroku pilnībā, nevis daļēji mēbelētām telpām. Pircēji un īrnieki cenšas izvairīties no neērtībām, kas saistītas ar mājokļa iekārtošanu, un novērtē ietaupīto laiku, izvēloties pilnībā mēbelētus īpašumus. Šādos gadījumos interjera dizainers uzsver, cik svarīgi ir radīt patiesu mājas sajūtu un izvēlēties daudzfunkcionālus, vietu taupošus risinājumus.

“Bieži vien jaunajās ēkās ir atvērts plānojums, kur vienā telpā ir jāintegrē trīs atšķirīgas funkcijas: dzīvošana, ēdiena gatavošana un maltīšu ieturēšana. Tas viss jāpanāk, izmantojot esošās elektrības rozetes un citus savienojumus, turklāt nezinot nākamo iedzīvotāju vajadzības,” skaidro IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Dariuss Rimkus. Viņš apgalvo, ka tas tomēr ir iespējams, tikai jāievēro trīs pamatnoteikumi.

1. Neitrālas krāsas ar dažiem spilgtākiem akcentiem

Iekārtojot dzīvokli citiem un cenšoties laika gaitā atjaunināt interjeru, ieteicams izvēlēties neitrālas krāsas sienām, grīdām un pamata mēbelēm. Savukārt siltumu un personiskumu var viegli piešķirt ar dažiem akcentiem – mēbelēm, tekstilizstrādājumiem, aksesuāriem un augiem. Piemēram, šajā konkrētajā dzīvoklī dominē divas krāsas: melnā un baltā, ko atdzīvina izsmalcināta dizaina atpūtas krēsls zaļā krāsā.

“Šajā gadījumā mēs izvēlējāmies virtuves fasādes ar iebūvētiem rokturiem, lai radītu tīrības un organizētības sajūtu, kas ir būtiska kompaktā telpā. Tomēr, mainoties vajadzībām vai vēlmēm pēc atšķirīgas estētikas, fasādes jebkurā laikā var viegli nomainīt,” norāda Rimkus.

Interjera dizainers akcentē, ka vilnas paklāja izvēle ne tikai piešķir telpai siltumu un mājīgumu, bet arī palīdz vizuāli norobežot funkcionālās zonas. Šis triks ir īpaši ieteicams nelielās telpās, kuras pilda dažādas funkcijas.

2. Rūpīgi izstrādātas un funkcionālas mēbeles

“Nelielās telpās visprātīgāk ir izvēlēties risinājumus, kas nodrošina vairākas funkcijas. Piemēram, grāmatu plaukts kopīgā dzīvojamā istabā/virtuves zonā var kalpot gan kā skapis, gan kā grāmatu, galda spēļu vai citu priekšmetu uzglabāšanas vieta,” norāda interjera dizainers.

Viņš arī dalās ar gudru triku, kas izmantots šajā telpā – tumša toņa izvēle mēbelei, kas kalpo gan kā skapis, gan grāmatu plaukts. “Pat nelielā dzīvoklī nevajag izvairīties no tumšām mēbelēm. Augsti un vertikāli risinājumi tumšākos toņos akcentē griestu augstumu un vizuāli paplašina vertikālo telpu,” iesaka Rimkus.

Lai pilnībā izmantotu nelielas telpas augstumu, ieteicams paaugstināt virtuves mēbeles un skapjus, uzstādot tos līdz pat griestiem. Šāda pieeja maksimāli palielina uzglabāšanas ietilpību un veicina vidi bez jucekļa. Attiecībā uz kompaktu ēdamistabas zonu interjera dizainers izvēlējās apaļu galdu: “Situācijās ar ierobežotu telpu, izvēloties galdu bez taisniem leņķiem, nepieciešamības gadījumā var nodrošināt vairāk sēdvietu. Šajā gadījumā mēs izvēlējāmies apaļu galdu ar vienu kāju, pie kura ērti var apsēsties līdz sešiem cilvēkiem.”

3. Mājīguma sajūtu radošas detaļas

“IKEA pētījums “Dzīve mājās” liecina, ka mūsu valsts iedzīvotāji ir ļoti tendēti savās dzīvojamās telpās veidot saikni ar dabu. Pat bez piekļuves balkonam vai āra teritorijai šo saikni var viegli izveidot, iekļaujot intejerā augus. Lai izveidotu zaļo stūrīti, iesaku izmanot vienu lielu augu un vairākus mazus. Izvietojot tos dažādos augstumos uz augu statīviem vai plauktiem, tiks izveidota vertikāla zaļā oāze,” iesaka interjera dizainers.

Viņš arī iesaka integrēt dabu mājoklī, izvēloties dabīgus materiālus, kas telpās ienes siltu un mājīgu dabas pieskārienu. Bambusa lampu abažūri, lina aizkari, no dabīgiem audumiem veidoti spilvenu pārvalki, koka kastes vai pīti grozi ir smalki elementi, kas ne tikai izrotā telpu, bet arī kalpo praktiskiem mērķiem.

Lai radītu mājīguma sajūtu, interjera dizainers iesaka izmantot arī dekoratīvu apgaismojumu, kas izstaro siltu un aicinošu gaismu. “Brīnišķīga ideja ir novietot nelielas lampas uz palodzēm, kā to dara skandināvi,” norāda interjera dizainers.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas