Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Ja godīgi, man ir pilnīgi vienalga, kā tas beigsies." Filmas "Kriminālas ekselences fonds" aktierim draud cietumsods

Andris Daugaviņš. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Andris Daugaviņš. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Intervijā žurnālam “Ieva” bijušais maksātnespējas administrators un aktieris filmā "Kriminālās ekselences fonds" Andris Daugaviņš, atklāj, ka pret viņu ir sākts kriminālprocess.

Daugaviņš, intervijā žurnālam "Ieva", skaidro, ka viņš bija iecelts par uzņēmuma "Zeus" maksātnespējas administratoru, un viņš to administrēja no 2012. gada decembra līdz 2019. gada jūnijam. Tālāk intervijā Daugaviņš norāda, ka pēc Maksātnespējas kontroles dienesta pieteikuma tika atcelts.

"Process bija sarežģīts, jo tajā jau sākumā bija vairāki kriminālprocesi pret iesaistītajiem vadītājiem, no kuriem viens arī saņēma reālu cietumsodu, un civilprocesi, kuros man bija jāpiedalās kā administratoram.

Sapratu, ka viens pats galā netikšu, un ar kreditoru piekrišanu piesaistīju tiesvedību speciālistus, kuriem kreditori noteica arī atlīdzības nosacījumus," stāsa Daugaviņš.

“Mūsu darba rezultātā daudzu kreditoru prasījumi tika noraidīti, tika uzvarētas tiesvedības un palika faktiski viens kreditors, lielākais no tiem - "Rīgas nami", kas šajā gadījumā saņem vismaz piecas reizes vairāk, nekā būtu sākumā, turklāt tika panākts, ka simtprocentīgā apmērā tiek apmierināti Valsts ieņēmumu dienesta un Maksātnespējas kontroles dienesta prasījumi,” pastāstīja viņš.

“Mans darbs viņus apmierināja līdz pat 2018. gada beigām, kad "Rīgas nami" par mani iesniedza sūdzību, kas vēlāk tika apmierināta, un Maksātnespējas kontroles dienests pabeidza savu jau gadu veikto pārbaudi, norādot to pašu... Lēmumi uz piecdesmit lapām,” stāsta bijušais maksātnespējas administrators.

Es tiku atcelts no amata, pret mani tika ierosināts kriminālprocess, un 2020. gadā vēl arī iesniegta civilprasība.

Daugaviņš stāsta, ka no viņa tiekot prasīta atpakaļ arī visa saņemtā darba alga, tāpat arī juristiem izmaksātā nauda.

Daugaviņš intervijā atklāj, ko viņš ir pārkāpis un kādas sekas tam draud:

"Neesmu nodrošinājis procesa efektīvu gaitu, darbojies pret kreditoru interesēm, neesmu saskaņojis izmaksas. Izrādās, man viss bija jādara pašam, neviens nebija jāpiesaista. (..) Pēc kriminālprocesa sankcijām, cik atceros, - septiņi gadi," pauž aktieris.

Ir stulbi tā teikt, bet, ja godīgi, man ir pilnīgi vienalga, kā tas beigsies.


Andris Daugaviņš. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Andris Daugaviņš. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas