Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Jaudīgie Latvijas hokejisti sasit arī zviedrus un gadsimta mačā iekļūst PČ pusfinālā

Latvijas izlase ceturtdien "Arēnā Rīga" ļoti iespaidīgā cīņā pārrakstīja Latvijas hokeja vēsturi, 1/4 finālā ar 3:1 uzvarot Zviedriju un pirmo reizi iekļūstot elites divīzijas pusfinālā! Mūsējie visu spēli apliecināja savu jaudu un milzīgo vēlmi uzvarēt, kas vainagojās ar likumsakarīgu panākumu un zviedru aizsūtīšanu mājās.

Vārtus Latvijai guva Dans Ločmelis, Miks Indrašis un Jānis Jaks. Par labāko Latvijas izlases rindās šajā spēlē tika atzīts Rihards Bukarts, kurš sakrāja rezultatīvas piespēles visos trijos Latvijas vārtu guvumos, bet pa diviem (1+1) punktiem tika Jakam un Indrašim.

Vārtos Artūrs Šilovs atvairīja 40 zviedru metienus, bet Zviedrijai Jūhanssons tika galā ar 12 no 15 metieniem.

Pusfinālā Latvija sestdien plkst. 14:20 cīnīsies ar Kanādas izlasi.

Spēles gaita

Pēc līdzīga sākuma zviedri pārņēma iniciatīvu, bet nekļūdīgi spēlēja abu vienību vārtsargi Artūrs Šilovs un Larss Jūhanssons.

Tomēr pirmie vārtus guva mājinieki, kad pēc metiena pa Jūhanssona vārtiem ripa nokļuva aizvārtē, kur to ieguva Rihards Bukarts un piespēlēja vārtu priekšā. Miks Indrašis, traucējot mājinieku aizsargam, netika pie metiena, taču ripa nokļuva pie Dana Ločmeļa, kurš no vārtu priekšas ar metienu vārtu kreisajā augšējā stūrī izvirzīja Latviju vadībā. Rezultatīva piespēle tika ieskaitīta arī Indrašim.

Mirkli vēlāk pie labas metiena pozīcijas tika Rihards Bukarts, bet Indrašim vārtsarga atsisto ripu vārtos raidīt patraucēja zviedru aizsargs.

Perioda beigās divu minūšu noraidījumu nopelnīja Oskars Batņa, taču vārti netika zaudēti.

Otrajā periodā rezultāts nemainījās ne pēc vairākiem labiem zviedru metieniem, vārtos teicami darbojoties Šilovam, ne Latvijas vairākumā, taču brīdī, kad aiz saviem vārtiem vairākumā piespēlē kļūdījās Jānis Jaks un paklupināja pretinieku, un komandas spēlēja četri pret četriem, Timotijs Liljegrēns no zonas vidus ar spēcīgu plaukstas metienu pārspēja Šilovu, raidot ripu vārtu labajā augšējā stūrī.

Latvija pirmo metienu pa zviedru vārtiem otrajā periodā izpildīja vien perioda vidū.

34.minūtē ilgu pauzi pēc iemetiena izturēja Rihards Bukarts, taču metiena brīdī viņš bija jau gandrīz uz vārtu līnijas, ripai slīdot vārtiem garām. Nākamajā minūtē Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma glāba vārtu konstrukcija.

Spēli izšķirt varēja Mārtiņa Dzierkala noraidījums līdz spēles beigām par nejaušu dūrienu ar nūju Pēram Lindholmam jau pēc tiesneša svilpes atskanēšanas.

Dzierkalam spēle bija beigusies, bet Latvija trīs minūtes un 48 sekundes pirms pārtraukuma tika pie piecu minūšu noraidījuma.

Otrajā periodā vārti mazākuma laikā netika zaudēti, bet trešais periods būs jāiesāk mazākumā.

Periodā zviedri pa vārtiem meta 13 reizes, latvieši - vienreiz.

Arī trešajā periodā zviedri nerealizēja atlikušo vairākumu, 42.minūtē pēc Karla Grundstrema sitiena kā ar tenisa raketi ripa gan nokļuva Šilova vārtos, taču tiesneši pēc neilgas video atkārtojuma skatīšanās vārtu guvumu neatzina spēles ar pārāk augstu paceltu nūju dēļ.

Viens no retajiem Latvijas pretuzbrukumiem sākās ar Jaka piespēli un turpinājās ar Riharda Bukarta nedaudz atpakaļ atspēlētu ripu viesu zonā, bet beidzās ar Indraša apspēlētu Pēru Lindholmu, izvadot ripu viņam starp kājām, un neatvairāmu metienu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Jakam 49.minūtē nopelnot divas soda minūtes par spēles laika vilcināšanu, zviedri vairākkārt bīstami apdraudēja Šilova sargātos vārtus, taču kopīgiem spēkiem vārti tika nosargāti.

54.minūtē vairākuma, kura laikā bīstami momenti pretinieku vārtiem netika radīti, beigās 3:1 ar tālu metienu panāca Jaks. Vārtsargs ķēra ripu, bet vārtu priekšā aktīvi cīnījās Oskars Batņa, un Jūhanssons ievirzīja ripu savos vārtos.

Zviedriem nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, divreiz vārtos netrāpīja Renārs Krastenbergs, taču rezultāts tika noturēts.

Situācija turnīrā

Rīgā dienas pirmajā spēlē Vācija ar 3:1 pieveica Šveici, bet Tamperē ASV ar 3:0 apspēlēja Čehiju.

Vakara spēlē Somijā mājinieki ar 1:4 piekāpās Kanādai.

Pirms pusfināliem komandas tiks izsētas, balstoties uz rezultātiem apakšgrupās.

Jau zināms, ka Slovēnija un Ungārija pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad viņu vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki par Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.

Latvija pret Zviedriju. Foo: AP Photo/Roman Koksarov