Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Jaungulbenes pils - būsi pārsteigts!

Jaungulbenes pils ir viena no Vidzemē apslēptajām pērlēm, par kuru runāts, iespējams, pārāk maz. Jaungulbenes pils jeb muiža sākotnēji bijusi Vecgulbenes muižas daļa. Kad Otto fon Tranzē-Rozeneks to sāka celt, tā bija vien neliela daļa no tā, ko redzam šodien. Sākotnēji pils būvniecība veikta Tjūdoru neogotikas stilā, bet ar laiku pils izskats ieguvis arī romāņu neorenesanses iezīmes.

Izstaigājot šo apkārtni, jūtamies tiešām pārsteigti, cik daudz šeit saglabājies dažādu vēstures liecību. Lauvas sargā pils vārtus, Ozolu aleja pastaigām un simtgadīgais parks, Leļļu namiņš, Bitītes mājiņa, Mīlas saliņa, Baznīca, leģendas par Velna vārtiem, obelisks … Šeit saglabājies arī muižas saimniecības un dzīvojamo ēku komplekss ar staļļiem, kalēja māju, kapelu, pārvaldnieka un kalpu mājām. To novērtē ne viens vien apmeklētājs.

https://www.facebook.com/Jaungulbenesmuzejs/posts/307856267445771

Iesakām atbraukt un izbaudīt šo jauko atmosfēru. Starp citu – ja dodies ceļojumā, noteikti paņem līdzi kafiju vai maltīti – zinātāji stāsta, ka tieši pie Jaungulbenes pils tās garšojot vislabāk. Pilī ir iespējams pieteikties arī ekskursijai, kur jūs mīļi izvadās zinoša gide.

https://www.facebook.com/Jaungulbenesmuzejs/posts/294953352069396

https://www.facebook.com/Jaungulbenesmuzejs/posts/307273947504003

Savukārt neliela kabatas nauda noderēs, ja gribēsi iegādāties skaistas piemiņas lietas

https://www.facebook.com/Jaungulbenesmuzejs/posts/300631334834931

Kur atrodas Jaungulbenes muiža?

https://www.facebook.com/Jaungulbenesmuzejs/posts/285350636363001

Apskati arī šīs vietas Vidzemē:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot? Pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Jaungulbenes pils, foto:1188

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas