Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Jaunmoku pils - vieta ģimenei un romantikai

Romantiska un ģimeniska - šādas ir pirmās asociācijas, paviesojoties Jaunmoku pilī, kas atrodas Tumes pagastā, Tukuma novadā (koordinātas 56°58′54″N 23°03′14″E). Tagad tas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un ne velti: sarkaniem ķieģeļiem celtā pils ir greza un vēl skaistāka ir ziediem noklātā pils apkārtne, kur pārīši mīlīgi ieņēmuši soliņus un nedaudz tālāk bērni ļaujas sagādātajām rotaļām. Ja vēlies atrauties no pilsētas dzīves un ienirt 20.gs. mierā, šī ir vieta, kas jāapmeklē.

Jaunmoku pils - ļoti īpaša celtne Latvijas arhitektūrā

Jaunmoku pils tika uzcelta 1901. gadā pēc vācbaltu arhitekta Vilhelma Bokslafa projekta. Tā bija paredzēta kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību nams, bet drīz vien tā tika pārdota. Šajā celtnē vēstures gaitā ir atradusies bērnu sanatorija "Cīrulīši", Sarkanas armijas seržantu skola, vācu raidstacija, vācu kara hospitālis, dažādi veikali, kantori, kā arī dzīvokļi, bet 1976. gadā tika uzsākti vairāk nekā 20 gadus ilgušie pils atjaunošanas darbi. 1989. gadā tika iekārtots Jaunmoku pils muzejs un tagad tajā ir iekārtota viesu māja. Jaunmoku pilī neogotiskā stila formas harmoniski sadzīvo ar jūgendstila elementiem, tāpēc šai celtnei ir īpaša vieta Latvijas arhitektūras šedevru vidū.

Jaunmoku pils dārzs patiks arī bērniem

Ja ir iespēja, noteikti ir jāapskata pils no iekšpuses. Pilī ir izvietota viesnīca, kas arī ārkārtas situācijas laikā ir apmeklētājiem atvērta un piedāvā izmitināšanu kādā no piecām vēsturiskajām pils istabām. Katrai no tām ir sava īpašā aura un iekārtojums, bet pa logiem paveras pasakains skats uz pils pagalmu, parku vai dīķi. Un tur ir ko redzēt! Miers un šarms raksturo pils dārzu, kurā no agra pavasara līdz vēlam rudenim zied puķes. Uzreiz aiz pils ir dīķis, gar kuru izvietoti soliņi romantiskiem mirkļiem vai vienkārši skata baudīšanai. Ap dīķi ved pastaigu taka, aiz kuras izveidots pils dārzs. Tajā atradīsi ne tikai dažādus daiļdārza augus, bet arī vides kompozīcijas, šūpoles, koka skulptūras un pat zirgus, kas ganās tuvāk augļu kokiem. Jaunmoku pils priekšpusē izveidota āra kafejnīca mierīgiem kafijas mirkļiem, bet bērniem patiks koka spēles. Ja vēlies ar to visu dalīties arī sociālajos tīklos, nofotogrāfējies pils priekšpusē caur lielo koka fotorāmi un pievieno mirkļbirku #jaunmokupils.

Lasi arī šos rakstus:

Jaunmoku pils (1188 foto)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas