Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Jūrmalnieki varēs ar vilcienu braukt bez maksas

Dzelzceļa stacija "Bulduri". Foto: LETA

Dzelzceļa stacija "Bulduri". Foto: LETA

Jūrmalas dome 30.marta sēdē pieņēma lēmumu slēgt sadarbības līgumu ar akciju sabiedrību “Pasažieru vilciens”, lai Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju bez maksas pārvietoties vilcienu maršrutā Rīga–Ķemeri un Ķemeri–Rīga. Braucienu izmaksas segs Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība.

“Jūrmalas pašvaldības prioritāte ir nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi. Ērta pārvietošanās gan pilsētas robežās, gan ātra nokļūšana galvaspilsētā ir svarīgs aspekts labai dzīves kvalitātei,” uzsver Rita Sproģe, Jūrmalas domes priekšsēdētāja.

Elektrovilcienu izmantošana samazinās privātā transporta izmantošanu un tā radītās oglekļa dioksīda emisijas, tādējādi uzlabojot gaisa kvalitāti pilsētā, kā arī ikdienā veicinās Eiropas Savienības līmenī noteikto klimata mērķu sasniegšanu un valsts noteikto plānu īstenošanu attiecībā uz klimatneitralitāti un virzīs sabiedrību uz ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem mobilitātes veidiem.

“Jūrmala ir pirmā pilsēta Latvijā, kas mērķtiecīgi virzās uz videi draudzīgākas un ērtas satiksmes nodrošināšanu. Kopš 2018.gada nodrošinām jūrmalniekiem bezmaksas braukšanu pilsētas autobusos un strādājam, lai arī vilcienos jūrmalnieki uz galvaspilsētu varētu doties bez maksas. Tādā veidā samazināsim ik gadu pieaugošo autotransporta satiksmes intensitāti ne tikai Jūrmalā, bet arī Rīgā, atslogosim Jūrmalas šoseju. Arī valsts līmenī dzelzceļš noteikts kā transporta sistēmas mugurkauls, un ar bezmaksas vilciena ieviešanu Jūrmala veicinās valsts stratēģijas īstenošanu videi draudzīgāka transporta izmantošanā,” saka Rita Sproģe, Jūrmalas domes priekšsēdētāja. “Tā kā esam pirmie, process ir sarežģīts, nepieciešama gan pašvaldības, gan AS “Pasažieru vilciens” informācijas sistēmu salāgošana un jāvienojas par sadarbības nosacījumiem, jāizstrādā noteikumi un jāveic citi priekšdarbi. Ceram, ka arī citas pilsētas un valsts kopumā sekos mūsu piemēram un spers reālus soļus iedzīvotāju ērtākas mobilitātes attīstīšanā.”

Plānots, ka jau šogad Jūrmalas valstspilsētā deklarētie iedzīvotāji varēs izmantot daudzveidīgākus sabiedriskā transporta pakalpojumus bez maksas pilsētas robežās, kā arī uz Rīgu.

Dzelzceļa stacija "Bulduri". Foto: LETA

Dzelzceļa stacija "Bulduri". Foto: LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas