Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā atgūt savu perfekto smaidu?

Perfekts smaids, Photo by JC Gellidon on Unsplash

Perfekts smaids, Photo by JC Gellidon on Unsplash

Skaists smaids, kurā vienādi, mirdzoši zobi virknējas līdzenā rindā kā krelles, ir ne tikai estētiski baudāma rota cilvēka vizuālajam tēlam, bet var būt arī pašapziņas un dzīvesprieka avots. Laimīgi var būt tie, kam skaisti un veseli zobi doti no dabas. Taču tādu veiksminieku nav nemaz tik daudz, turklāt laika gaitā pat viņiem zobi mēdz novecot, bojāties un pamazām zaudēt savu lielisko izskatu.

Mūsu dienās gan tam nevajadzētu būt par iemeslu panikai vai nolemtības sajūtai, jo šodien zobārstniecības speciālistu rīcībā ir vesels metožu arsenāls, kas palīdzēs atgūt (vai pirmo reizi dzīvē iegūt) skaistu, bet tai pat laikā dabisku smaidu.

Šoreiz sīkāk parunāsim par zobu izskata uzlabošanu ar keramikas kroņu vai kompozītmateriāla pārklājuma palīdzību.

Keramikas kroņi – gandrīz ideāls zobu atjaunošanas veids

Pieredzējusī zobārste un zobārstniecības klīnikas Dentamix vadītāja Ineta Majore ir novērojusi, ka visi viņas klienti vēlas perfektus, taisnus, vienādus zobus baltā krāsā, taču reti kuram tādi ir dabas doti. Skaistie smaidi mūsdienās top zobārstniecības kabinetos ar pašu pacientu apzinīgu līdzdalību.

Efektīvākais un drošākais veids, kā panākt estētisku un ilgnoturīgu rezultātu, ir zobu atjaunošana ar keramiku. Procesa gaitā (jārēķinās, ka tas ilgs 2-3 nedēļas un būs nepieciešamas vairākas vizītes) tiks noslīpēta daļa no pacienta oriģinālā zoba, to aizvietojot ar kroni no augsti izturīga keramikas materiāla pārējiem zobiem pieskaņotā krāsas tonī. Gadījumā, ja cilvēks nav īsti apmierināts ar esošo zobu krāsu, ir iespējams vispirms veikt zobu balināšanas procedūru, un pēc tam jau keramiskā zoba toni pieskaņot jauniegūtajai krāsai.

Laba investīcija dzīves kvalitātē

Keramikas metode ir teju vai ideāla – zobs tiek pilnībā renovēts, gan izskata, gan sajūtu ziņā tas ir kā dabisks. Keramiskais materiāls ir izturīgs pret nodilumu, nemaina krāsas toni, nesagādā sāpes vai jebkādas nepatīkamas sajūtas – cilvēks ar to varēs laimīgi dzīvot vismaz 10 - 15 gadus, bet bieži vien arī ilgāk.

Vienīgais, ar ko klientiem jārēķinās, ir finansiālā puse – viena zoba keramiskā atjaunošana izmaksā aptuveni 450 līdz 550 eiro. Taču, ja vien ir tāda iespēja, Ineta Majore noteikti iesaka izšķirties par šādu investīciju savā veselībā, dzīves kvalitātē un pašapziņā. Ir novērots, ka cilvēki, sakārtojot savus zobus un iegūstot skaisto smaidu, kļūst atvērtāki, komunikablāki, par sevi pārliecinātāki. Jauniem cilvēkiem ir vērts iegūt šo priekšrocību jau dzīves un karjeras ceļa sākumā, brieduma gados esošajiem sakopts izskats palīdzēs noturēties aktīvā apritē un gūt panākumus, bet senioriem – iedos “otro elpu” pilnvērtīgai dzīves sniegto iespēju baudīšanai.

Zobu atjaunošana ar kompozītmateriālu

Arī atjaunošana ar kompozītmateriāla pārklājumu ir laba alternatīva ar pietiekoši noturīgu rezultātu. Galvenās šīs metodes priekšrocības ir pieejamāka cena – aptuveni 150 eiro par zobu, un arī ātrums – procedūra īstenojama vienas dienas laikā.

Izmantojot šo metodi, zobu priekšējā virsma tiek pārklāta ar baltajām plombām līdzīgu kompozītmateriālu, notušējot bojājumus, negludumus vai pārāk tumšu zoba toni, un panākot viendabīgu, izlīdzinātu un dabisku izskatu. Salīdzinot ar keramiku, kompozītmateriāls ir mazāk izturīgs pret nodilumu un ar laiku var nedaudz mainīt krāsu, tomēr rezultāts arī ir pietiekoši labs un būs noturīgs 7 līdz 10 vai vairāk gadus.

Noticiet – mūsdienu zobārstniecība ir spējīga piepildīt jūsu sapni par skaisto smaidu, un tas būs jūsu piepūles, laika un naudas vērts!


Perfekts smaids, Photo by JC Gellidon on Unsplash

Perfekts smaids, Photo by JC Gellidon on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas