Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā iegūt “Holivudas smaidu” bērnam un pieaugušajam?

Lai iegūtu žilbinošu smaidu, pats svarīgākais nosacījums – lai ir pareizs zobu sakodiens un pareizs zobu stāvoklis. Šodien pavisam viegli to paveic zobu burvis – ortodonts. Ikviens vēlas smaidu, kas ceļ pašvērtējumu, uzlabo omu sev un apkārtējiem.

Par “Holivudas smaida” iegūšanu uz sarunu aicinājām speciālistus ortodontijā no zobārstniecības klīnikas Lauvas Zobs.

Kas ir zobu burvis ortodonts?

Ortodonts ir zobārsts, kas nodarbojas ar pacienta nepareiza sakodiena labošanu, nepareizi novietotu zobu izvietošanu un bērnu zobu protezēšanu. Visi ortodonti ir zobārsti, bet tikai daži zobārsti ir ortodonti, jo šai specialitātei papildus jāapgūst zināšanas, kas palīdzēs ārstēšanā, lai iegūtu pareizu sakodienu.

Speciālists diagnosticē:

 • Pārmērīgu sakodienu;
 • Nepareizi novietotus zobus;
 • Žokļa problēmas, kas izraisa košļāšanas un runas grūtības;
 • Smaganu saslimšanas, ko izraisa nepareizs sakodiens.

Pēc diagnozes noteikšanas ortodonts cenšas atrisināt visas atklātās problēmas pēc iespējas ātrāk. Lai rūpētos par savu un bērnu zobu stāvokli, ortodontiskās ārstēšanas plāns var palīdzēt atjaunot pārliecību par smaidu un iegūt veselīgākus zobus.

Ortodonts bērniem

Sāksim ar to, ka bērniem nav īpaši specializēts bērnu ortodonts, jebkurš ārsts ortodonts ir kvalificēts strādāt gan ar bērniem, gan pieaugušajiem.

Vecākiem jādodas ar bērnu uz ortodonta konsultāciju gadījumos, kad bērnam:

 • Novērojami nepareizi novietoti jeb šķībi zobi;
 • Ir grūtības ar ēšanu, ar runu;
 • Var novērot sakodiena problēmas;
 • Tika izrauts piena un ir nepieciešams atstāt vietu pastāvīgam zobiņam.

Pievērst uzmanību bērna sakodienam jāsāk tad, kad izlīduši visi 20 piena zobi.

Lauvas zobs speciālisti bērniem ar piena sakodienu (3-6 gadi) un bērniem ar maiņas sakodienu (6-10 gadi) var palīdzēt:

 • Novērst kaitīgos ieradumus (pirksta, svešķermeņa sūkāšana);
 • Izlabot runas defektus;
 • Novērst infantīlā tipa rīšanu;
 • Mutes elpošanu mainīt uz elpošanu caur degunu;
 • Normalizēt apakšžokļa stāvokli.

Savukārt Pastāvīgā sakodienā (sākot no 12 – 13 gadiem un vēlāk, bez vecuma ierobežojuma) tiek piedāvātas dažāda veida breketes – metāla, safīra, keramiskas, lingvālas (iekšējas), kā arī jaunākās paaudzes kapes.

Jaunākās paaudzes kapes Ordoline

Lai izmantotu maksimāli efektīvu un ērtu zobu taisnošanas risinājumu, pastāv iespēja izvēlēties Ordoline kapes. To ražotāji ir pārliecināti, ka zobu regulēšanas kapes ir ortodontiskās ārstēšanas nākotne, kā arī pareizā izvēle veselīga un skaista smaida radīšanai.

Speciālists klīnikā Lauvas zobs Tev var piedāvāt:

 • Ortodontiskās kapes bez papildu elementiem. Šajā piedāvājumā nav iekļauti nekādi palīgelementi. Zobu kustības ir atkarīgas tikai no kapju materiāla. Ļoti ierobežota ārstēšana, tāpēc šī pieeja ir paredzēta tikai viegliem gadījumiem;
 • Ortodontiskās kapes ar stiprinājumiem. Lai palīdzētu ārstēšanā, tiek izmantoti elementāri palīglīdzekļi, piemēram, stiprinājumi. Ir iespējama lielāka zobu kustība ar labāku kontroli, šis risinājums palīdz sarežģītākos gadījumos;
 • Ortodontiskās kapes ar stiprinājumiem un gumijām. Digitālajā ārstēšanas plānā automātiski tiek integrēts plašs palīgierīču klāsts, piemēram, preaktivācijas punkti un gumijas (elastiki), lai nodrošinātu nepieciešamās zobu kustības. Veiksmīga ārstēšana ir iespējama visos gadījumos - no vienkāršiem līdz sarežģītiem. Rezultāti tiek precīzi prognozēti.

Klīnikas speciālistiem un klientam ir viens mērķis - sasniegt vislabāko ārstēšanas rezultātu, vienlaikus nodrošinot maksimālu komfortu un estētiku.

Tava labsajūta, pašapziņa un veselīgs smaids ir zobārstniecības klīnikas Lauvas zobs galvenā motivācija, aizraušanās un apņemšanās.

Zobārstniecība

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas