Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izveidot autonomu elektroapgādes sistēmu - Reņģu ģimenes pieredze

Apstākļos, kad centralizēto energoresursu cenas strauji kāpj un arvien aktuālāks kļūst jautājums par alternatīviem enerģijas iegūšanas veidiem, darbīgais Reņģu pāris, kuru skatītāji iepazina raidījumā “Ģimene burkā”, netērē laiku vaimanām, bet gan meklē risinājumus. Izrādās, Ivars jau ir uzstādījis mājai saules paneļus un nu vismaz elektrības ziņā ģimene var dzīvot pilnīgi autonomi.

Protams, daudziem interesē, kā šādu sistēmu izveidot, ar cik lielu investīciju jārēķinās, cik ilgā laikā tā atpelnītos, un kā tīri praktiski ir dzīvot ar šādu elektroapgādes sistēmu? Ivars un Līga labprāt dalās savā pieredzē, smalki izstāstot visu soli pa solim:

“Te būtu jāizšķir divi varianti – vai jums jau ir pieslēgums Sadales Tīklam, un saules baterijas vēlaties izmantot papildus, lai samazinātu elektrības rēķinu, vai arī no nulles veidojiet pilnīgi autonomu sistēmu, kā tas bija mūsu gadījumā. Pirmais variants būs krietni lētāks. Es šo sistēmu veidoju pakāpeniski, sākot ar vienu mazu panelīti. Rēķinu, ka jau ir ieguldīti kādi astoņi tūkstoši eiro, un lai visu novestu līdz galam, būtu nepieciešami vēl kādi četri.

Bet, tā kā mums, lai oficiāli nodotu māju ekspluatācijā, šā vai tā būtu jāizveido pieslēgums, kas izmaksātu tuvu līdzīgu summu, var uzskatīt, ka investīcija jau ir atpelnījusies – turpmāk mums elektrība būs par brīvu. Savukārt, ja rēķina tīri pēc patreizējām elektrības cenām, autonomā sistēma atmaksātos kādu 6 – 7 gadu laikā”.

Šobrīd saules paneļi saražo visu mājai nepieciešamo enerģiju un pat vairāk, bet kā ģimenei gājis mēģinājumu – eksperimentu fāzē, un kādas tehniskas lietas jāzina, lai šādu sistēmu izveidotu – par to šajā patiešām vērtīgajā video!

Skatieties arī:

Reņģu pāris parāda, kā mājai uzstādīt saules paneļus

Reņģu pāris par savu iepriekšējo māju - kuram katram vis nepārdotu !

40 kilometru svaiga gaisa - Reņģu ģimene iesaka pārgājienu maršrutu Vidzemē



Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas