Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā izvēlēties pareizo matrača izmēru un kādi ir populārākie izmēri?

Izvēloties jaunu matraci, ir svarīgas ne tikai ērtības, bet arī izmērs. Ir pieejams plašs izmēru klāsts, tāpēc dažādi matrači, kas neatbilst jūsu gultai vai ir acīmredzami par mazu, var radīt ievērojamu diskomfortu. Matracis un gulta vienmēr ir ļoti cieši saistīti, tāpēc tiem ir lieliski jāsaskan, un, lai būtu vieglāk saprast, kā viens der otram, šajā rakstā tiks apskatīti populārākie matraču izmēri.

Pirmkārt, jāzina gultas izmērs

Bieži vien guļamistabas iekārtojums sākas ar gultu, jo tā ir vissvarīgākā mēbele istabā. Gultas izmērs ir svarīgs ne tikai tāpēc, lai zinātu, vai mēs tajā ietilpsim, vai mums pietiks vietas, lai apgultos, vai pati gulta iederēsies istabā, vai mums paliks vietas istabā, ja tajā būs gulta. Tomēr izmēri ir svarīgi arī tāpēc, lai mēs zinātu, kādu matraci piemērot gultai, kas mums jau ir iegādāta.

Tāpēc matracis vienmēr ir jāpērk, ņemot vērā gultas izmērus, un pirms matrača iegādes ir jāzina precīzi gultas izmēri. Populārākie gultas izmēri ir 180x200, 160x200 un 140x200. Ja vēlaties iegādāties jaunu gultu, ieteicams vispirms apskatīt standarta gultu izmērus, jo tas palīdzēs jums atrast arī piemērotu matraci.

Matraču izmēri – kā izvēlēties?

Ja jūsu gulta neierobežo matrača izvēli vai arī ja jūs vienkārši plānojat vispirms izvēlēties matraci, tad šī ir lieliska iespēja pievērst uzmanību savām individuālajām gulēšanas vajadzībām un paradumiem. Galu galā pāri gandrīz vienmēr izvēlas divguļamos matračus, bērniem tiek iegādāti bērnu matrači, savukārt pusaudžiem vai pieaugušajiem bez partnera pietiks ar vienguļamo vai pusotru matraci. Vai varbūt jums ir daudz draugu, kuri bieži viesojas un nakšņo jūsu mājās? Daži cilvēki dod priekšroku vienguļamajiem matračiem, citi – divguļamajiem. Visiem iepriekš minētajiem ir pieejami standartizēti izmēri, kas atvieglo gultas izvēli. Turklāt ārkārtas gadījumā standarta matraci būs vieglāk nomainīt pret citu.

Standarta izmēru matraču klāsts parasti ir lielāks nekā gultu klāsts. Matrači parasti tiek iedalīti šādās četrās grupās atkarībā no to platuma:

  • Bērnu – no 60 cm līdz 80 cm;
  • Vienvietīgie – no 80 cm līdz 95 cm;
  • Pusotra – no 100 cm līdz 135 cm;
  • Divvietīgie – no 140 cm līdz 200 cm.

Standarta garums ir 200 cm, bet ir nopērkami arī 190 cm gari matrači. Citi garumi ir retāk sastopami, tāpēc jums nevajadzētu cerēt uz tikpat lielu izvēli, kā attiecībā uz platumu.

Tāpat kā daudzās citās jomās, arī matraču tirgū ir vērojamas tendences, un daži izmēri ir populārāki par citiem. Piemēram, populārākie matraču izmēri ir 160x200 cm un 180x200 cm divguļamajiem matračiem un 90x200 cm un 80x200 cm vienguļamajiem matračiem. Ja vēlaties uzlabot sava bērna miega kvalitāti, paturiet prātā, ka standarta matraču izmēri bērniem ir 60x120 cm un 70x140 cm, kas ir vispopulārākie izmēri, tāpēc nebūs grūti atrast šiem matraču izmēriem piemērotu gultu. Tomēr vispirms ņemiet vērā sava bērna garumu, svaru un individuālās vajadzības, jo gan gulēšanas paradumi, gan augšanas temps var mainīties.

Kā izvēlēties pareizā izmēra gultu vai matraci?

Pirms iegādājaties matraci vai gultu, vai abus kopā, jums tie ir jāizmēģina, lai noskaidrotu, kurš izmērs jums ir piemērots. Izmēģiniet šādu metodi: apgulieties uz muguras un novietojiet rokas aiz galvas – jūsu elkoņi nedrīkst pārsniegt noteikto robežu. Atcerieties arī, ka, lai labi izgulētos, nepietiek vien ar to, ka spējat ietilpt gultā, bet gan gultas galā jābūt vismaz 15 cm brīvai vietai.

Svarīgi ir arī tas, lai matracis un gulta tiktu iegādāti kopā ar personu, ar kuru plānojat tajā gulēt. Tas ļaus jums labāk saprast, vai iegādātais ir piemērots jums abiem un vai jums nebūs jācīnās par vietu gulēšanas laikā, vai jutīsieties pietiekami ērti, vai vietas ir pietiekami daudz vai pat par daudz. Ja pērkat matraci vai gultu, piemēram, savam pusaudža bērnam, nevis sev, noteikti ņemiet viņu līdzi uz veikalu, lai viņš, ņemot vērā speciālistu padomus, varētu izvēlēties ērtāko un sev piemērotāko variantu.

Standarta izmēru daudzveidība parasti atspoguļo visbiežākās cilvēku vajadzības, tāpēc, izvēloties populārāko izmēru matraci, varat būt droši, ka, ja vēlēsieties to nomainīt vai pielāgot savai gultai, to būs vieglāk izdarīt, jo ražotāji piedāvā šādu iespēju. Tomēr dažādu cilvēku garums, svars un gulēšanas paradumi rada individuālas vajadzības. Tāpēc, ja jums ir īpašas vai specifiskas prasības, vienmēr varat pasūtīt matraci, kas atbilst jūsu personīgajām vēlmēm.


*Raksts tapis sadarbībā ar Lonas.lv

Foto: Andrea Piacquadio, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas