Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā likvidēt ūdensžurkas?

Ūdensžurka, foto - Pixabay

Ūdensžurka, foto - Pixabay

Šis veiklais veģetārietis ir visgrūtāk likvidējamais dārza nevēlamais kaitēklis. Ūdensžurkām jeb ūdensstrupastpēm ļoti garšo sakņaugi, dažādi puķu sīpoli un āboli, bet visvairāk tās nesmādēs jauno iestādīto kociņu saknes. Jāpiemin, ka, ja esi padzinis no dārza kurmi, tad ūdensžurkai ļoti var patikt tukšās kurmja alas un tuneļi. Likvidēt ūdensžurkas ir praktiski neiespējami, tomēr ir metodes, kuras ir vērts izmēģināt cīņa pret tām.

Mēģini padzīt ar smakām

Ūdensžurkām ļoti nepatīk spēcīgi aromāti. Tās savus garos tuneļus rok apkārt izteikti smaržīgiem garšaugiem. Tādēļ, lai pasargātu savus dārza lolojumus, vari izmēģināt metodi stādīt ar garšaugiem pamīšus augus un dārzeņus, kurus vēlies pasargāt no ūdensžurkām. Smēķētāji var ierakst ūdensžurku alās izsmēķus. Bet tas negarantē, ka žurka neizraks jaunu ceļu ap tiem. Kā viena no pazīstamākajām smaku nīdēšanas metodēm esot pie mašīnas izpūtēja pievienotas trubas ierakšana alā. Ar šo gan jāuzmanās, lai truba neizbirst ar smiltīm un dūmi neiet atpakaļgaitā. Daudzi dārznieki mēdz ūdensžurku alās saliet etiķi, ožamo spirtu un citas smakojošas vielas. Jārēķinās, ka ne visas vielas ir videi nekaitīgas, tādēļ jāizvērtē iespējamā negatīvā ietekme.

Veido slazdus

Gluži kā kurmītim un pat zemeszvēzim, arī ūdensžurkai var veidot slazdus, no kuriem tām grūti izkļūt. Jārēķinās, ka žurka ir veiklāka par kurmi, līdz ar to, nepieciešams ierakt dziļāku burku, pie kuras malām nevar pieķerties žurka. 3l burkas, visticamākais būs par mazu. Solīts nav, bet mēģināts nav zaudēts.

Iznīdē tās radikāli

Var mēģināt ūdensžurkai iebarot veikalos nopērkamās grauzējiem domātās indes, tomēr bieži dzirdēts, ūdensstrupastes nemaz tās pat nenogaršojot. Salīdzinoši ātrs veids, kā apkarot ūdensžurkas, esot iebarot tām kuņģi nosprostojošu vielu salikumu. To veido sajaucot miltus ar ģipsi 3:1, pielej klāt saulespuķu eļļu garšai un izveido mazas desiņas, kuras izvieto apsegtas, lai mitrums un ūdens netiek klāt, tādēļ šī metode iedarbīga tikai sausā laikā.

Citi noderīgi raksti:

Blaktis, žurkas, peles un citi kaitēkļi, kuri ziemā neguļ

Cik efektīvas vai neefektīvas ir tautas metodes skudru apkarošanai?

Ko darīt, ja dārzu apsēduši glumie grauzēji gliemeži?

Kā padzīt kurmi no dārza ar draudzīgām metodēm

7 idejas kā pasargāt dārzu no putniem

Ūdensžurka, foto - Pixabay

Ūdensžurka, foto - Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas