Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā maināmies līdz ar pavasara pienākšanu?

Pavasaris

Pavasaris

Līdz ar pirmajām pavasara vēsmām un biezās sniega kārtas izkušanu, pamazām atkūst arī mūsu vēlme sākt darboties – pēkšņs enerģijas pieplūdums, pozitīvisma deva ‘’no zila gaisa’’ un vēlme uzņemties lielākus riskus ir tipiski pavasara simptomi. Taču vai kādreiz esi aizdomājies, kādus tieši ieradumus mēdzam mainīt līdz ar gadalaiku maiņu? Noskaidro to šajā rakstā! Kas to lai zina – iespējams, tieši šis Tavs laimīgais pavasaris un veiksme sekos ik uz soļa, vai tā būtu mīlas vai kazino spēle. Ja vēlies izmēģināt savu laimi tieši tagad, ieskaties šeit.

1. Pavadām vairāk laika laukā

Protams, pirmais un acīmredzamākais ieradums, ko mainām līdz ar pavasara iestāšanos, ir ārpus mājām pavadītais laiks. Pēc aukstajiem ziemas mēnešiem, pavasaris dod iespēju izbaudīt svaigu gaisu, siltu saulīti un dabas skaistumu, kas acumirklīgi atspoguļojas mūsu pašsajūtā. Ir pierādīts, ka laiks, ko cilvēki pavada dabā, pozitīvi ietekmē viņu garastāvokli un vispārējo labsajūtu.

Mičigānā, ASV veiktajā pētījumā par laikapstākļu ietekmi uz cilvēku garastāvokli tika atklāti interesanti rezultāti – proti, nekāda tieša ietekme netika atklāta. Vēlāk gan noskaidrojās šī absurda patiesais iemesls. Izrādās, pētījumā iepriekš netika ņemti vērā tādi faktori kā laiks, ko cilvēks pavada ārā, un gadalaiks. Tas ir būtiski, jo attīstītajās valstīs iedzīvotāji vidēji 90% no sava laika pavada iekštelpās, tādējādi laupot pavasarim un siltajiem laikapstākļiem uzlabot viņu pašsajūtu un dzīves kvalitāti.

2. Pievēršamies veselīgam dzīvesveidam

Pavasaris ir pārmaiņu laiks ne tikai dabā, bet arī cilvēku dzīvēs, tādēļ nereti tieši šajā gadalaikā mēdzam sev izvirzīt jaunas apņemšanās. Viena no populārākajām – pievērsties veselīgam dzīvesveidam, vai tās būtu biežākas fiziskās aktivitātes vai izvēle ēst veselīgāk. Tas šķiet loģiski, jo pavasarī parādās vairāk svaigu produktu, piemēram, dārzeņu un augļu, kas ir brīvi pieejami un ievērojami paaugstina enerģijas līmeni.

3. Biežāk uzsākam jaunas lietas

Varētu teikt, ka pavasaris ir otro iespēju gadalaiks – visas ieceres, kas tika atliktas ‘’uz labākiem laikiem’’, tagad atkal šķiet aktuālas un pievilcīgas. Tādēļ nebrīnies, ka pavasarī cilvēki sāk pievērsties jauniem hobijiem un projektiem. Pavasara sezona ir pilna ar iespējām mācīties un izmēģināt jaunas lietas – apmeklēt profesionālos kursus, pieteikties studijām ārzemēs, sākt rakstīt dienasgrāmatu vai pierakstīties uz deju nodarbībām. Izmanto šos mēnešus, kuros motivācija un enerģija beidzot ir vienlīdzīgā līmenī!

4. Labprātāk socializējamies

Pēc vienmuļās un nomācošās ziemas, pavasarī labprāt organizējam piknikus, izbraucienus, pastaigas un citus pasākumus, ko varam baudīt kopā ar draugiem un ģimeni. Turklāt kurš gan nav dzirdējis, ka pavasaris ir mīlestības laiks? Vai tie būtu hormoni, vai tas, ka biezos džemperus nomaina krāsainas kleitiņas, pavasarī tiešām jūtams, kā mīlestība virmo gaisā. Mūsdienās tam ir grūti noticēt, taču, no bioloģiskā viedokļa, kā dzīvniekiem, tā cilvēkiem piemīt sezonālas uzvedības atšķirības. Spriežot pēc pētījumiem, ziemas beigas un pavasara sākums dabā iekārtoti kā mīlestības sezona, tādēļ nav brīnums, ka pavasarī labprātāk socializējas kā ekstroverti, tā introverti, neatkarīgi no sava temperamenta.

5. Gribam vairāk riskēt

Pavasara sezona rada lielo pārmaiņu un iespēju sajūtu, kas nereti iedvesmo pieņemt jaunus izaicinājumus savā personīgajā un profesionālajā dzīvē. Neatkarīgi no tā, vai tā būtu jauna biznesa uzsākšana, dzīvesvietas maiņa vai citas lielas dzīves pārmaiņas, pavasaris ir laiks, kad daudzi cilvēki jūtas pilnvaroti riskēt un īstenot savus sapņus. Turklāt tas izpaužas ne tikai lielās pārmaiņās, bet gan arī ikdienās lēmumos – piemēram, izvēloties par labu koši sarkaniem svārkiem ierasto melno vietā, vai sadūšojoties izmēģināt savu laimi ruletē, bingo vai kādā citā veiksmes spēlē.

6. Izjūtam vēlmi pēc kārtības

Pavasaris bieži ir saistīts ar pavasara tīrīšanu, un tas ir pamatota iemesla dēļ. Laikapstākļiem kļūstot labvēlīgākiem, esam gatavi pieķerties sen atliktajiem darbiem, piemēram, ģenerāluzkopšanai, kas daudziem cilvēkiem patiešām iezīmē jaunas sezonas sākumu. Tas saistāms ne tikai ar to, ka patīkamos laikapstākļos ir ērtāk izmazgāt logus, bet gan arī ar vēlmi izjust taustāmas pārmaiņas. Atbrīvojoties no liekajām mantām, mēs simboliski atstājam aiz muguras pagātni un atbrīvojam vietu savā telpā jaunām lietām, pieredzēm un sajūtām. Turklāt tīra un sakārtot dzīves telpa ievērojami samazina stresu.

7. Kļūstam produktīvāki

Lai gan varētu šķist, ka pavasarī biežāk veltam uzmanību blakus nodarbēm, patiesībā tas ir laiks, kurā daudzi cilvēki pārvērtē savus darba ieradumus un veic nepieciešamās izmaiņas. Tā rezultātā paaugstinās gan produktivitātes rādītāji, gan vispārējā apmierinātība ar darbu. Protams, tas saistīts ar to, ka pavasarī gribam izklaidēties un būt aktīvāki nekā ziemā. Tas liek meklēt ātrus un efektīvus risinājumus, kā efektīvi balansēt darbu un privāto dzīvi.


Pavasaris

Pavasaris

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas