Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pagarināt griezto ziedu mūžu

Svaigas tulpes. Foto: Olga1205/Pixabay.com

Svaigas tulpes. Foto: Olga1205/Pixabay.com

Ziedi mājās vai birojā vienmēr rada priecīgāku noskaņojumu, it sevišķi gada aukstajos un tumšajos mēnešos. Šajā laikā priecē ziedošie telpaugi, tomēr ne visiem patīk uzņemties rūpes par tiem. Tāpēc alternatīva ir grieztie ziedi, kurus var iegādāties gan lielveikalos, gan ziedu veikalos.

Griezto ziedu mūžs ir krietni īsāks nekā telpaugiem, taču labā ziņa – ziedu laiku vāzē ir iespējams pagarināt, ziņo portāls “Latvijas roze”.

Tīra vāze. Vislabāk izvēlēties stikla, māla vai porcelāna vāzi. Plastmasas traukā ūdens daudz ātrāk bojāsies, tādēļ to neisakam lietot. Vāze rūpīgi jāizmazgā katrā ūdens mainīšanas reizē, lai neveidojas saduļķojums, kas aizsprosto ziedkātu poras, un zieds nevar padzerties.

Noņem lapas. No ziedkāta nogriez lapas, kas būs zem ūdens. Lapas zem ūdens var veicināt trūdēšanas procesu, kas savukārt saīsinās ziedu mūžu. Vienīgais izņēmums ir, piemēram, tulpju lapas. Tās ir garas, līdz ar to lapu lielākā daļa būs virs ūdens, tāpēc tās var atstāt. Ar lapu griešanu nevajag aizrauties. Griez tikai tās, kas būs zem ūdens. Pārējās atstāj!

Apgriez kātus. Katru dienu vai katru otro dienu apgriez ziedu kātus, jo to poras ar laiku aizveras, un tie vairs nespēj uzņemt ūdeni. Atceries, ka kāti jāgriež slīpi, tādējādi nodrošinot lielāku laukumu pa kuru ziedam uzsūkt ūdeni un barības vielas.

Pabaro ziedus. Iegādājies speciālos pulverīšus grieztajiem ziediem, kurus iebērt vāzē. Tajos ir visas nepieciešamās barības vielas, lai augs ziedētu ilgāk.

Maini ūdeni. Ūdenim jābūt svaigam, tādēļ tas jāmaina ik pēc divām, trim dienām. Ziediem ar mīkstiem kātiem, piemēram, purenēm, ūdens jāmaina biežāk, it īpaši, ja telpa ir silta. Atceries, ka pēc ūdens maiņas atkal vari piebērt klāt speciālo ziedu pulverīti. Svaigs, kvalitatīvs ūdens nodrošinās ilgāku ziedēšanu.

Ziedus turi vēsumā. Vāzi ar ziediem nedrīkst turēt tiešos saules staros, caurvējā vai pie karstiem radiatoriem. Pārāk silts gaiss var saīsināt ziedu mūžu vāzē. Gada aukstajos mēnešos turi tos pēc iespējas tālāk no radiatoriem.

Daži padomi skatāmi video:

https://www.instagram.com/reel/CZkBGx6AQEU/?utm_medium=share_sheet


Svaigas tulpes. Foto: Olga1205/Pixabay.com

Svaigas tulpes. Foto: Olga1205/Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas