Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā panākt, lai logi spīd un laistās

pixabay.com

pixabay.com

Logu tīrīšana – šķietami viegls un pašsaprotams process, taču ko darīt, kad saskaries ar piekaltušajiem netīrumiem, pielipušajām uzlīmēm un nezināmas izcelsmes švīkām? Esam sagatavojuši ieteikumus, kā cīnīties ar dažāda veida netīrumiem, kas iedzīvojušies uz loga virsmām.

Logu ārējā daļa visbiezāk notašķīta ar netīrumiem, kuri vienkārši nenāk nost. Tādi, piemēram, ir putnu izkārnījumi, ielas putekļi, kukaiņu atstātie pleķi. Ir pāris veidu, kā dabūt nost piekaltušos netīrumus:

  • Izmanto minerāļu slāņa tīrīšanā līdzekļus, kuri domāti kalcija, kaļķakmens un rūsas noņemšanai. Samitrini švammīti ar tīrītāju un berzē nost netīrumus no loga. Notīri vajadzīgo vietu ar ūdeni un tad turpini ar ierasto tīrīšanu.
  • Apsmidzini netīro vietu ar tīru etiķi un atļauj tam ieēsties vismaz 5 minūtes. Izmanto švammi vai drēbi, lai noberztu netīro vietu un turpini ar parasto tīrīšanu.
  • Izmantojot vienreizlietojamo žileti, vari mēģināt noskrāpēt netīrumus.

Ja pēc logu tīrīšanas, uz stikla rēgojas ūdens atstātie traipi, izmanto zobu pastu! Zobupasta paredzēta ne tikai, lai tīrītu zobus, bet arī , lai novērstu cietā ūdens radītos efektus, tāpēc uzliec nelielu krisksīti zobu bastas uz maiga auduma, ieberzē to vietās, kur palikuši ūdens nosēdumi un pāri palikušo notīri ar mitru švammīti. Rezultātā stiklam vajadzētu būt dzidram un bez nospiedumiem.

Līmes traipi. Lai notīrītu sakaltušu līmi no logiem, vari samitrināt vatīti vai papīra dvieli ar nagu noņēmēju vai izopropanolu (spirtu) un paberzēt netīro vietu. Pēc kāda laika, līmei vajadzētu nonākt nost.

Uzlīmes: Uzlīmju atliekas iespējams notīrīt ar balto etiķi. Uzlej etiķi uz drēbes gabala un rūpīgi ieberzē uzlīmju atliekās. Ļauj etiķim iesūkties apmēram minūti un tad noņem lipīgo daļu. Noturīgāki līmes traipi nāks nost, ja izmantosi skrāpi, kas paredzēts stikla virsmu tīrīšanai.

Švīkas uz logiem var notīrīt ar alkoholu saturošu mazgāšanas līdzekli. Tādu var iegādāties veikalos, kā arī pagatavot mājās. Lai līdzekli pagatavotu mājās, būs nepieciešams:

125ml spirta, tam jāpievieno tāds pats daudzums ūdens (125ml) un 2ml šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis. To visu jāielej izsmidzināmajā traukā. Ja vēlies, lai līdzeklim ir patīkams aromāts – pievieno 5 pilienus citrona, tējas koka vai lavandas eļļas. Pirms lietošanas, kārtīgi sakrati, lai viss būtu labi sajaucies.

Reizēm švīkas notīrīs mikrošķiedras lupatiņas. Pat bez īpašiem tīrīšanas līdzekļiem mikrošķiedras lupatiņas spēj paveikt brīnumus. Samitrini to zem ūdens, izžmiedz un notīri loga virsmu.

Iesakām! Tīrīšanai izvēlēties dienu, kad saule nespīd logā, radot nevajadzīgu atstarojumu. Tas nodrošinās, ka stikls būs caurredzams un varēsi novērtēt, kā darbs izdevies! Ja Tev nav brīvs laiks pašai tīrīt logus vai arī tā nepavisam nav Tava sirdslieta, pieaicini profesionālu palīgu no uzkopšanas servisa!

Ja mājās neesi viens, bet gan ar ģimeni un tajā ir mazi bērni, iespējams, noderīgi uzzināt, kādi logi ir piemēroti tieši bērnu drošībai
Savukārt, ja logu tīrīšana uzvedinājusi uz domām par jaunu logu iegādi, jo stikls tomēr ienes vairāk gaismas telpā , uzzini, kādi logi vislabāk derēs tavā mājoklī ! Iespējams vēlēsies tieši koka logus, varbūt PVC logi būs labākā izvēle tev, vai būsi nolēmis riskēt un izvēlēties nestandarta risinājumu?
pixabay.com

pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas