Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā parūpēties par suņu un kaķu pēdiņām salā?

Sals nāk ar stindzinošu aukstumu, kas ir šoks arī mūsu mājdzīvniekiem, kas pieraduši pie mērenām laikapstākļu izmaiņām. Lieli un pēkšņi mīnusi mūsu suņiem un kaķiem pastaigu laikā var apsaldēt ķepas, kā arī uz ceļiem kasītais sāls var stipri kaitēt mūsu mīluļiem. Kā parūpēties par mūsu mīluļu pēdiņām salā?

Samazini pastaigu laiku!

Aukstā laikā samazini savu mājdzīvnieku pastaigu ilgumu līdz minimumam, ja tas ir radis ikdienā dzīvot telpās. Bet, ja esi savu suni ikdienā pieradinājis dzīvot laukā, sala laikā laid to mājās!

Regulāri pārbaudi mājdzīvnieka kāju pirkststarpas

Gan suņiem, gan kaķiem sāls un sāls – smilts maisījums var izraisīt pirkststarpu ādas iekaisumu. Pārbaudi, vai starp mīluļa pirkstiem neveidojas apsārtums. Ja mani, ka dzīvniekam sāp, ir izveidojies apsārtums, nekavējies un ved viņu pie vetārsta!

Slauki ķepas!

Pēc pastaigām ne tikai stindzinošā salā noteikti jānoslauka dzīvnieka ķepas. Tās var arī noskalot pirms tam, kas garantē, ka sniegs, sāls un smilšu graudiņi, kas ieķērušies starp pirkstiem nerīvēsies, un nekaitēs dzīvnieka pirkststarpu ādai.

Notīri kaķa pavēderi un pazodi

Jānotīra ne tikai dzīvnieka ķepas, bet arī dzīvnieka pavēdere un pazode. Pretējā gadījumā kaķis, sevi apmazgājot, salaizīs visu no savas slapjās spalvas uz ķepām.

Apstrādā ķepu ādu pirms došanās laukā

Mīluļu ķepu ādu pirms pastaigām var apstrādāt ar speciāliem līdzekļiem, ko iespējams nopirkt veterinārajās aptiekās. Šie līdzekļi aizsargā ādu no sāls kairinājuma. Kaķu pēdiņu mīkstināšanai var izmantot arī smiltsērkšķu eļļu, Evijas ziedi vai parasto vazelīnu. Kaķu ķepiņas var iesmērēt pirms kaķa laišanas pastaigā ārā, pēc atgriešanās un pēdiņu noslaucīšanas vai mazgāšanas.

Uzvelc dzīvniekam apaviņus

Lai ķepu pēdas neapsaltu un negantais sāls nesakairinātu mājdzīvnieku kāju pirkststarpu ādu, ejot pastaigā apauj sava mīluļa kājas. Aukstam laikam piemēroti ir zābaciņi ar stingrāku zoli.

Lasi arī:

Pazīmes, kas liecina, ka dzīvniekam ir trauma

Kur meklēt veterināro palīdzību dzīvniekiem brīvdienās?

Veselības pārbaude kā dzīvnieka laimīga mūža kvalitātes pamats

Suņu apģērbs rudenim un ziemai

Vai sunim uz ziemu ir jāmaina pārtika?

Nosalis suns, foto - Filip Izrael, Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas