Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pasargāt dārzu no pēkšņā maija aukstuma?

Maija salnas, Pixabay.com/

Maija salnas, Pixabay.com/

Maijs - laiks, kad daudziem dārzos ja sasēti un dīgst pirmie stādiņi, bet likapstākļi strauji mainās - te vasarīgi silts, bet te pēkšņi sniegs, augstums un salnas.Tiem, kuri šajā pavasarī bijuši īpaši centīgi, nu, ir jāsteidz sagatavot seģenes tikko izdīgušajiem stādiņiem, lai pasargātu tos no aukstuma.

Siltumnīcās jāieliek papildus siltuma avots

Lai pasargātu dārzus no aukstuma ietekmes, neapkurināmās siltumnīcās ir jānodrošina papildus siltuma avots. Labs risinājums ir melnie ūdens konteineri, kurus uzpilda ar maksimāli siltu ūdeni un ieved siltumnīcās. Tas izdalīs siltumu un cīnīsies pret gaisa temperatūras krasajām svārstībām. Ja šāda konteinera nav, jāņem talkā agrotīkls un jāsedz tas pāri stādiem dubultā, vairākās kārtās. Kad temperatūra ir pie 0 C grādiem, grotīklu ir ieteicams apsmidzināt ar ūdeni, lai tas sasals, tā izveidotot aizsargslāni, kas augus pasargās līdz pat -6 C grādu lielam salam.

Tāpat var izmantot citus siltuma avotus - sveces, karstos akmeņus, ventilatorus, utt.

Siltuma avotus var izveidot arī pie lauka

Kartupeļu un citu sakņu pasargāšanai, ap lauku var iekurt vairākus ugunskurus. Šis ir labs risinājums, ja sals saglabāsies ne vairāk kā pāris dienas, kā tas bieži notiek tieši maija mēnesī. Izvēlies ugunskuriem tādu vietu, kur vējš to radītos dūmus virzīs dārza virzienā. Ja dārzs ir mazs, rīkojies kā aprakstīts augstāk: pārklāj to pāri augiem un apsmidzini ar ūdeni, lai agreoplēve sasalst.

Stādiņi dārzā ir jāsasedz

Dārzā iestādītais ir jāsasedz ar agroplēvi vai salmiem. Īpaši rūpīgi tas jādara ķirbjiem un gurķiem, jo tie ir ļoti jutīgi pret salnām un krasām temperatūras svārtībām. Var izlīdzēties arī ar sausu kūdru, bet tad tā jāber bagātīgi.

Augļu kociņus sasedz vai sildi ar dūmošanu

Dārzā ziedošos augļu kokus vērts piesegt ar divās kārtās salocītu agrotīklu. Ar agroplēvi noteikti sasedz arī ogu krūmus. Tāpat vari izmantot arī dūmu sveces vai ugunskurus. Dūmu sveču sastāvā ir augu eļļa un parafīns, kas dūmojot sīku pilienu veidā izdalās un augus pārklāj ar vaskainu aizsargkārtu. Šī kārtiņa uz augiem turas pāris diennakšu, pasargājot augus līdz pat -4 grādu salam. Ja augļu kociņu ir maz, agri no rītiem tiem blakus vari nolikt spaiņus ar karstu ūdeni.

Izlasi arī:

Maija salnas, Pixabay.com/

Maija salnas, Pixabay.com/

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas