Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pasargāt istabas augus no kaķiem?

Kaķis un telpaugs, Photo by Alice Feigel on Unsplash

Kaķis un telpaugs, Photo by Alice Feigel on Unsplash

Kaķu nagi un zobi bieži tiek likti lietā tad, ja mājās ir kāds tiem vilinošs telpaugs. Murrātāji gan asina nagus uz lielāku augu stumbriem, piemērām, jukām, gan apgrauž augiem lapas, gan izkašā zemi no puķu podiem, mēdz pat izmantot augsni, lai nokārtotos. Lai arī viņiem šīs nodarbes, acīmredzami, patīk un padodas, to pašu nevarētu teikt par istabas augu īpašniekiem – kaķu saimniekiem, kas cenšas kopt arī augus. Kā pasargāt istabas augus no kaķiem?

Audzē kaķim kaķu zāli

Jebkurš kaķis ēd zāli. Tas ir dabīgs process, kas nepieciešams, lai attīrītu dzīvnieka kuņģi no spalvu kamoliņiem. Tādēļ, ja kaķim ir tendence ēst telpaugu lapas, tā arī paliks. Iesakām audzēt kaķim speciāli paredzētu zāli, ko viņam paēst, kad sagribēsies. Tad tiks likti mierā pārējie telpaugi un būs laimīgs gan kaķis, gan augu aprūpētājs.

https://www.instagram.com/p/CNG6WjkrNOr/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading"

https://www.instagram.com/p/CM7fv1Up3pN/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading"

Pārvieto telpaugus uz citu telpu

Izvēlies telpaugiem drošu telpu, kurā kaķi nelaist. Telpaugu ēšana nav kaitīga vien augiem, bet var būt kaitīga arī Tavam mīlulim, jo daudzi augi ir un paliek indīgi, piemēram, ciklamenas, acālijas, efejas, dīfenbahijas un daudzi citi augi. Viena no alternatīvām augu pārvietošanai, ir to izvietošana iekārtos puķu podos. Jārēķinās vienīgi ar to, ka kaķim būs interese tikt tiem klāt, tādēļ nenovieto tos tādās vietās telpā, kur kaķis var uzlekt.

https://www.instagram.com/p/CNP3luwHiaJ/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading"

Norobežo augu no kaķa

Ja nav iespējas pārvietot augus uz kaķim nepieejamu telpu, jādomā alternatīvas. Un kā viena no tām ir augu norobežošana. Te gan jārēķinās, ka tas ne vienmēr ir vizuāli skaisti, tomēr labāk pasargāts un skaists augs, nekā noplucis, apgrauzts un visādi citādi izpostīts. Šajā gadījumā noder zināt vairākus trikus, kas kaķiem nepavisam nepatīk. Piemēram, vērts atcerēties, ka šiem mīluļiem nepatīk folija, čaukstoša plēve un līmlente. Visus šos priekšmetus var izmanot, lai norobežotu kaķi no augiem vai augus no kaķa. Ja paklāsi zem auga podiņa čaukstošu plēvi vai foliju pietiekamā rādiusā, kaķis nelabprāt dosies pie izredzētā puķu poda, jo tam nepatiks uzkāpt uz zem tiem paklātiem priekšmetiem.

Otrs variants, kā veikt puķu podu norobežošanu, ir ap to uz palodzes vai jebkuras citas vietas, kur augs novietots, uzlīmēt dubulto līmlenti. Atgādinām, ka minējām jau par to, ka šīs metodes nav vizuāli pievilcīgas, toties kaķis negribēs pielipt pie līmlentes, kad tuvosies puķu podam, un drīz vien tam liks mieru.

Apsmidzini augus

Zooveikalos un veterinārajās aptiekās iespējams iegādāties augiem drošus, bet kaķiem nepatīkamus pūšamos līdzekļus, kas tieši ir paredzēti dzīvnieku atvairīšanai no augiem un priekšmetiem. Iegādājoties līdzekli, jāpievērš uzmanība, vai augiem tas nav kaitīgs, jo mēdz būt tikai priekšmetiem paredzēti izsmidzināmie līdzekļi. Tādā gadījumā augiem tie var kaitēt. Vēl uz augu lapām varot pasmērēt ļoti plānā kārtiņā sinepes, bet labāk ar pārgrieztu parasto čili piparu, patīrīt augu lapas. Ar šīm metodēm gan jābūt īpaši uzmanīgiem – noteikti jāvēro kaķa uzvedība pēc pirmās augiem tuvošanās reizes.

Iespraud zemē “asumiņus”

Lai kaķis nelīstu pie auga un nekašātu augsni, kā arī nenokārtotu tur savas dabiskās vajadzības, saspraud telpauga puķu podā “asumiņus”. Ar to netiek domātas adatas, bet gan sariņi, kociņi, ir cilvēki, kas atzinuši par labu metodi plastmasas vai koka dakšiņu izmantošanu šai metodei. Kaķim tādējādi tiek liegta iespēja kašāt zemi un nereti tas arī atvaira viņu no puķu ēšanas. Protams, arī par nokārtošanos nevar vairs būt nekāda runa, jo kaķim tas būs pārāk bīstams un nepatīkams pasākums.

https://www.instagram.com/p/BnmJdbllFDH/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading"

Lasi arī:

Kaķis un telpaugs, Photo by Alice Feigel on Unsplash

Kaķis un telpaugs, Photo by Alice Feigel on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas