Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā racionāli iekārtot sporta zāli mājās?

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Šī krīze mums visiem daudz ko būs iemācījusi, iespējams, arī to, ka pašu mājas var būt patiešām daudzfunkcionāla vieta, kas pilntiesīgi kalpo gan par restorānu, skolu, biroju, izklaides centru un, jā, arī sporta zāli. Ticam, ka daudzi pēc atgriešanās ierastajā ritmā saglabās kādu daļu jaunizveidoto ieradumu, piemēram, vingrošanu savās mājās - klusums, miers, iespēja vingrot savā ritmā, savi sviedri un ietaupījums. Bet kāds ekipējums būtu nepieciešams, lai sporta zāli mājās iekārtota pēc iespējas racionālāk?

Izproti savas vajadzības!

Svarīgākais ir saprast pašam sevi un godīgi atbildēt uz jautājumiem: kāds tad sportotājs esi, ko tiešām patīk darīt, kāda veida treniņi ir iecienītākie, kādām muskuļa grupām pievērs uzmanību un kādu mērķi sportošanai esi izvirzījis. Lieliski, ja pirms sportošanas mājās trenera virsvadībā pārrunāta gan treniņa programma mājas apstākļos, gan pareizas vingrošanas pamatprincipi un nepieciešamais vingrošanas inventārs.

Mājas sporta zāles pamata komplekts treniņiem vīriešiem

Vingrošanas paklājiņš

Vingrošanas paklājiņš ir universālais kareivis, kurš būs liels atbalsts dažāda veida vingrojumu veikšanai, novērsīs slīdēšanu un nostabilizēs kustību. Jo biezāks tas būs, jo ērtāka darbošanās. Vīrieši nereti daudz biežāk veic vingrinājumus uz elkoņiem, ceļgaliem, tāpēc paklājiņu vajadzētu izvēlēties vismaz 15 mm biezumā. Balsta vingrojumiem tas jāizvēlas garāks, ja vingrojumi vairāk tiek veikti stāvus vai tupus, tad īsāks.

Regulējamas hanteles

Kā viens no populārākajiem palīglīdzekļiem papildus slodzei ir hanteles, kuras iespējams izvēlēties dažādos izmēros un kg. Regulējamo hanteļu galvenā priekšrocība ir tā, ka tās ļauj trenēties ar dažāda svara smagumu, lietojot vienu un to pašu hanteļu pāri. Nav nepieciešamība iegādāties daudzas un dažādas fiksētās svara hanteles, kuras lieki aizņems vietu. Iegādājoties hanteles, svarīgi pievērst uzmanību rokturiem. Rievots rokturis daudz stabilāk ieguls rokā un veidos saķeri.

Vingrošanas sols ar maināmu leņķi

Šo varētu nosaukt arī par pamata investīciju mājas sporta zālē, jo kvalitatīvs vingrošanas sols, kuru var pielāgot treniņiem dažādām ķermeņa daļām, būs neatsverams palīgs ikdienas treniņiem. Jo lielākas būs atzveltnes un sēdekļa regulēšanas iespējas, jo ātrāk būs iespējams atrast sev ērtāko sēdpoziciju. Vēlams izvēlēties solu ar transportēšanas ritenīšiem, kas atvieglos tā pārvietietošanu. Lielu smagumu cēlājiem būtu jāseko ražotāja norādītajiem maksimālās celtspējas ierobežojumiem.

Mājas sporta zāles pamata komplekts treniņiem sievietēm

Vingrošanas paklājiņš

Svarīgi izvēlēties kvalitatīvu un izturīgu vingrošanas paklājiņu, lai tas neslīdētu un absorbētu triecienu. Iegādājoties paklājiņu jānovērtē, kāda būs tā saķere ar grīdu. Nereti sievietes vairāk tendētas uz plūdenām kustībām – joga, pilates, tad šī ir tā reize, kad var izvēlēties plānākus paklājiņus, jo šeit svarīgs ir kontakts ar zemi un stabilitāte.

Hanteles sievietēm

Iesākumā vērts iegādāties hanteles, kuras ir kompaktas un neprasa sarežģītu salikšanu, turklāt svaru hantelēm nepieciešams papildināt pakāpeniski, jo pārāk strauja svara maiņa var radīt traumas. Smagākas hanteles labi noder muskuļu attīstībai un veidošanai, savukārt vieglākas hanteles labāk stabilizē muskulatūru.

Pretestības gumijas jeb espanderi

Viens no populārākajiem un kompaktākajiem instrumentiem mājas sporta zālei ir dažāda veida fitnesa pretestības gumijas jeb espanderi, kuras paredzētas dažāda veida stiepšanas vingrinājumu izpildei, lai nostiprinātu dažādas ķermeņa muskuļu grupas.

Domājot par sporta zāli mājās, pirms sporta inventāra iegādes svarīgi saprast vietu, kuru savās mājās atvēlēsiet sporta zālei un kur iegādāto inventāru glabāsiet. Pārējais viss jau ir disciplīnas un plānošanas jautājums. Lai izdodas!

Pixabay.com/

Pixabay.com/

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas