Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā tīrīt piepūšamos baseinus?

Piepūšamais baseins. Foto: Pexels

Piepūšamais baseins. Foto: Pexels

Piepūšamais baseins ir viens no iecienītākajiem priekšmetiem dārzā vasarā. Ir tik lieliski atveldzēties ūdenī intensīvā karstumā! Un cik ļoti patīk baseini bērniem! Tur var izdzīvoties no rīta līdz vakaram! Vienīgi baseina ūdens ātri paliek netīrs, baseina iekšpusē veidojas aļģes, tas paliek slidens un šķiet, ka ūdens jāmaina katru dienu. Tomēr no tā var izvairīties, ja zini, kā pareizi tīrīt piepūšamo baseinu!

Kādēļ svarīgi uzturēt ūdeni baseinā tīru?

Baseinā ir brīva vide iekļūt dažādām baktērijām. Tās tiek sanestas ar kājām, tajā sakrīt un bojājas dažādi kukaiņi, un vispār baseina ūdens ātri paliek duļķains un netīrs. Un tā ir pati labākā vide ūdenī, lai nelabvēlīgās baktērijas vairotos. Diemžēl šādā ūdenī peldoties, var kaitēt veselībai, jo sevišķi mazi bērni, kas mēdz šo ūdeni arī norīt.

Kā uzturēt piepūšamo baseinu tīru?

Ir vairākas darbības, kas palīdzēs uzturēt tīru baseinu:

Nenovieto baseinu koku tuvumā! No kokiem birst gan dažādas lapiņas, kukainīši, gan pa kādam zaram. Kukaiņi, protams, salidos baseina ūdenī jebkurā gadījumā, tomēr baseinā, kas novietots zem koka, tas būs krietni manāmāks un ūdens būs biežāk tīrāms. Iztīrīt visus peldošos gružus var ar sietiņu. Ja vēlies to novietot ēnā, labāk uzslej pie piepūšamā baseina pludmales lietussargu vai novieto to kādas sienas tuvumā, kas metīs ēnu.

Sietiņš baseina tīrīšanai iegādājams pie baseina precēm, tomēr var izlīdzēties arī ar akvārijam paredzēto sietu, kā arī pat ar miltu sijāšanai domāto! Dari to pēc katras basein lietošanas reizes, un laikā, kad tas netiek lietots, pārklāj baseinu ar baseina pārklāju vai izlīdzies ar kādu vecu telts audumu, plēvi vai ko citu pēc izmēra piemērotu, ko vari arī nostiprināt pret vēju, piemēram, plēvi vari novilkt pāri baseina malām un nostiprināt ar pietiekami smagiem akmeņiem vai malkas pagalēm.

Lai ūdenī saules ietekmē neveidotos aļģes, kas padara baseina iekšpusi glumu, var izmantot hlora tabletes vai citus pret aļģu veidošanos paredzētos līdzekļus, ko var iegādāties veikalos. Šie līdzekļi ne tikai neļauj veidoties aļģēm, bet arī baktērijām. Pirms to lietošanas, pārliecinies par pareizu devu, turklāt svarīgi izvērtēt, vai pretaļģu līdzeklis piemērots ūdenim, kurā uzturas bērni! Aļģu veidošanos samazina arī sodas (1 tējk.) pievienošana baseina ūdenim. Tāpat var izmantot arī elektriskos baseinu filtrus, turklāt ir arī tādi, kas paredzēti piepūšamiem baseiniem. Filtri ne tikai savāc gružus, kas atrodas baseina ūdenī, bet arī ūdens cirkulācijas laikā tiek pasliktināta vide, lai veidotos aļģes.

Lai baseinā netiktu samestas smiltis un citi gruži, kas pielīp pie kājām, vērts pie baseina novietot ūdens bļodu, kurā noskalot kājas pirms iekāpšanas baseinā.

Katru reizi, kad ūdens ir netīrs tik ļoti, ka nevēlies tajā laist savu bērnu, izmazgā baseinu ar birsti, izlej ūdeni, kārtīgi vēlreiz notīri baseinu, piepildi ar tīru ūdeni.

Piepūšamais baseins. Foto: Pexels

Piepūšamais baseins. Foto: Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas