Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kad īsti sākas kaķu laiks?

Vai domā, ka kaķu laiks sākas martā? Tu kļūdies! Lai arī pavasarī sākas īstais kaķu koris visur apkārt, kaķi meklējas visu cauru gadu, jau tagad ik pa laikam var dzirdēt kaķu kori.

Kad kaķenes sāk meklēties?

Aptuveni no pusgada vecuma kaķenes sāk meklēties. Lai arī pastāv uzskats, ka kaķu pārošanās laiks sākas pavasarī, tas var būt arī rudenī, vasarā un pat ziemā. Viss atkarīgs no kaķenes vēlmēm – ir minces, kuras vēlas runča apčubināšanu pat reizi mēnesī, savukārt citas kaķenes pēc šādas uzmanības alkst vien reizi trijos mēnešos. Bet, neskatoties uz savām gaitām visa gada garumā, tieši pavasarī, kas visi kaķi auro, neviens kaķis nespēj tam pretoties. Tas arī ir iemesls, kādēļ par kaķu laiku sauc tieši plaukstošo un ziedošo martu.

Kā pasargāt savu kaķeni no kaislīgajiem runčiem?

Ja Tev ir mīlīga mince, kas uzsāk baurot auru laikā un nespēj nosēdēt uz vietas, trinas, mīcas un visādi citādi mēģina pievērst sev uzmanību, visticamākais, ka tai ir aktīvs meklēšanās periods. Jāatminas, ka mince vienmēr šajā laikā cenšas izsprukt laukā no mājas, līdz ar to pastāv iespēja, ka šādos gadījumos atpakaļ tā atgriežas jau aplaimota un piebriedušu vēderu.

Lai tā nenotiktu, labākas risinājums ir kaķeni sterilizēt, ja vien tā nav sugas kaķe, kurai meklē attiecīgi sugas brāli lai radītu pēcnācējus. Sterilizāciju gan ieteicams veikt līdz pirmajai meklēšanās reizei, jo vēlāk pastāvot neliela iespēja, ka var rasties piena dziedzeru audzēji. Procedūru nav ieteicams veikt meklēšanās laikā, bet pēc tam, kad kaķene palikusi mierīga.

Izrādās, ka arī kaķiem, gluži kā cilvēkiem, ir piemērotas kontracepcijas tabletes! Tas ir recepšu medikaments, kas iegādājams veterinārajās aptiekās un kaķenei jālieto 1 reizi nedēļā. Šo zāļu iespaidā dzīvnieks uzvedas kā sterilizēts un nevienu runci sev klāt nelaiž.

Pastāv vēl viena metode, kā novērst kaķenes apaugļošanos runču lakā — ar injekciju palīdzību, kuru iedarbība ilgst 5 mēnešus. Injekciju veikšanas datums obligāti jāpiefiksē, jo procedūra jāatkārto. Pretējā gadījumā kaķene atkal meklēs sev precinieku un līdzdziedātāju līdz kļūs grūsna.

Kas jāzina katram kaķa un suņa saimniekam?

Populārākās suņu un kaķu slimības un to pazīmes

Kā iemācīt kaķi iet uz poda?

Kaķim mednieka instinkts - attīstīt vai slāpēt?

Kur meklēt veterināro palīdzību dzīvniekiem brīvdienās?

Kaķu laiks, foto - Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas