Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kad un kā plānot dārza izveidi?

Cik ļoti skaists un sakopts dārzs izceļ īpašumu un tā saimnieku! Bet tas prasa izcilas dārza arhitektūras un dārza darbu prasmes. Haoss Tavā dārzā var radīt maldīgu priekštatu, ka esi slinks un neorganizēts pat tad, ja patiesībā Tev vienkārši nav dabas dotas prasmes izveidot dārza dizainu, kas nav peļami, jo katram no mums ir savas stiprās un vājās puses un prasmes! Lai Tavs dārzs patīkami priecētu gan Tevi, gan apkārtējos, dārza izveide ir jāplāno. Kad un kā tas darāms?

Kad plānot dārza izveidi?

Dārza plānošanai noteikti jāķeras klāt laicīgi, pirms vēl viss sācis plaukt uz ziedēt! Ir dārza darbi, kas jau veicami agrā pavasarī un pat jau ziemas laikā. Katrā ziņā – jo ātrāk plāno dārzu, jo labāk, jo dārza plānošana nenozīmē tikai izdomu, kur un kas varētu atrasties, bet gan precīzas zināšanas par visu, ko esi iztēlojies savā ideālajā dārzā. Ir jāzina, kur atradīsies celiņi, kur robežosies dažādu augi, vai tie priecēs Tevi īslaicīgi vai ziedēs visu sezonu, kādi augi nomainīs tos, kuri būs noziedējuši, kā izveidot un kopt akmensdārzu vai ūdensdārzu un tamlīdzīgi. Tas ir laikietilpīgs process, kas var patērēt daudz resursus informācijas iegūšanai un apkopošanai, ja līdz tam to neesi darījis un ieguvis profesionālas zināšanas.

Kā plānot dārzu?

Kā jau iepriekš minēts, pirmkārt jārēķinās, ka tad, ja neesi pieredzējis, tas var prasīt gana daudz laiku, jo dārzs jāplāno precīzi. Ir jāizveido dārza plāns, balstoties uz precīziem plānotā dārza laukuma un objektu aprēķiniem. Plānojot dārzu jāņem vērā mainīgie laikapstākļi un sezonas un jāparedz laicīgi, ka augi nepriecē visa gada garumā. Svarīgi arī, lai dārzs ir gaumīgs un ērts gan vēlākās kopšanas, gan pārvietošanās ziņā. Šis patiešām ir vairāk vai mazāk dārza arhitektūras, aprēķinu un rasēšanas darbs, ko pēc iespējas vajadzētu uzticēt tiem, kas nodarbojas ar dārza arhitektūru un dārza izveidi ikdienā.

Lai Tavs dārzs patīkami priecētu gan Tevi, gan apkārtējos, aicini talkā pieredzējušus dārza ekspertus! Tie Tev radīs skaistāko dārzu apkārtnē, ievērojot visas Tavas vēlmes, sākot no mīksta un apjomīga mauriņa izveidei, līdz pat unikālam akmensdārzam un celiņu izbūvei!

SIA ”Dārza Eksperts” ir uzņēmums, kas specializējies dārza dizaina, dārza ierīkošanas un dārza kopšanas jomā. Piedāvāto pakalpojumu klāstā ietilpst visa veida ar dārza izveidi un kopšanu saistītie darbi. ;SIA “Dārza Eksperts” veido dārza projektus un dizainus, tīra teritorijas, attīra pamežus un krūmājus, ierīko, atjauno un kopj zālienu, veido dārza ainavas, stāda kokus, izveido dīķus un dārza baseinus, ieklāj bruģi un veic daudzus citus pakalpojumus, kas padara Tavu dārzu apbrīnas vērtu.

Ainava, foto - SIA "Dārza eksperts"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas