Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāda ainava paveras no Brežģa kalna skatu torņa?

Vidzeme pamazām ietinas sniegā un jau ierasts, ka visskaistākā ziema ir Zosēnu un Vecpiebalgas virzienā, tādēļ dodamies to meklēt. Un taisnība arī ir – jo tuvāk Vecpiebalgai braucam, jo vairāk rodas ziemas sajūta, kuru jau ilgstoši bijām gaidījuši. Izbraukājuši gan Vecpiebalgu, gan Inešus, secinājām, ka sniega šeit nebūt nav tik daudz, kā cerēts un visskaistākās sniegotās egles bija tieši pa ceļam - netālu esošajā Brežģa kalnā, kur rodas sajūta, it kā virs kalna būtu ilgstoši uzturējies sniega mākonis un bagātīgi bēris kupenas uz eglēm, kas tagad smagi nokārušas zarus. Saprotam, ka atceļā tieši šeit ir jāpiestāj.

Pats Brežģa kalns, ja tam brauc garām, no lejas var nelikties pārāk iespaidīgs – neliela norāde šosejas P30 malā, un pakalns ar skatu torni. Ja dodies Vecpiebalgas virzienā, tad Brežģis atradīsies kreisajā pusē un tā relatīvais augstums ir apmēram 40 metri – līdz ar to kalnā nav grūti uzkāpt, bet kopumā Brežģa kalna augstums ir 255m virs jūras līmeņa. Kalna galā esošais koka skatu tornis ir 18,4m augsts.

Tikko apsniguši, pakāpieni ir ārkārtīgi slideni. Taču augšā mūs sagaida apbrīnojams plašums un skats uz Vecpiebalgas ainavu. Vecpiebalgas puse ir viena no skaistākajām vietām ne tikai Vidzemē, bet, iespējams, visā Latvijā - ezeri un ezeriņi, kas sagūluši starp Vidzemes augstienes pakalniem un pļavām, ziemas dūmakainā saule, smagi apsnigušie egļu zari un ļoti spēcīgs, ass vējš. Pirms mums tornī kāds bijis un atstājis arī savu ierakstu viesu grāmatā – tas ir sveiciens Latvijai svētku laikā. Ir sajūta, ka esam šeit jau gaidīti.

Torņa pakājē atrodas arī labierīcības, piknika vieta ar fantastisku skatu. Ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai velosipēdu piekļūt gan šeit nebūs iespējams.

Dodoties uz Vecpiebalgu, nepabrauc garām! Te ir visapsnigušākie meži, vistālākais skats, viskrāšņākie saulrieti un šeit noteikti ir jāpiestāj.

Izlasi arī:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!


Skatu tornis Brežģa kalnā pie Vecpiebalgas, foto:1188

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas