Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāda ir ideālā istabas temperatūra?

Kāda ir ideālā istabas temperatūra?, foto by Pixabay

Kāda ir ideālā istabas temperatūra?, foto by Pixabay

Priekšstats par ideālo vienmēr katram ir atšķirīgs – īpaši, ja tas attiecas uz istabas temperatūru. Viens labi iztiek ar vien 18 grādiem, kamēr citam 24 grādi ir zemākā temperatūra, kad viņš atļaujas novilt džemperi. Tomēr tiek pieņemts, ka ideālais vidējais temperatūras diapazons mājā ir no 20-24 grādiem pēc Celsija. Interesanti, ka dažādi ārējie faktori arī nosaka atšķirības prasības pēc temperatūras telpās. Un ir pieņemts, ka ziemas laikā vidējā telpas temperatūra parasti ir 21 grāds, kamēr vasarā – nedaudz zemāk – 20 grādi pēc Celsija. Jāņem vērā, ka dažādās telpās ir atšķirīga nepieciešamība pēc siltuma. Ideālā temperatūra guļamistabā, viesistabā un virtuvē būs atšķirīga. Turklāt parasti augšstāvā to būtu nepieciešams samazināt, jo augšstāva telpas parasti ir siltākas.

Kāda ir ideālā istabas temperatūra gulēšanai?

Miega laikā ideālā temperatūra parasti ir zemāka nekā dienā. Tas tādēļ, ka miega laikā mūsu ķermenis pazemina iekšējo temperatūru par dažiem grādiem, līdz ar to arī istabas temperatūrai attiecīgi ir jāsamazinās, lai saglabātu ierasto starpību starp ķermeņa un istabas temperatūru. Tas nozīmē, ka istabas temperatūra ļoti lielā mērā ietekmēs arī miega kvalitāti. Ja guļamistabā būs nepiemēroti karsts vai krasas temperatūras svārstības, tu vari ciest no bezmiega un tas ietekmēs arī tavu dzīves kvalitāti. Gulēšanai optimāli ir 16-19 grādi pēc Celsija. Protams, ir izņēmumi, bet šī ir temperatūra, kurā cilvēkam ir ērti gulēt, saglabājot vislabāko miega kvalitāti.

Kāda ir ideālā istabas temperatūra mājdzīvniekiem?

Līdzīgi kā cilvēkam, arī mājdzīvniekam ir savs noteikts temperatūras diapozons, kurā viņa ķermenis darbojas vislabāk. Lielā mērā tas ir atkarīgs no konkrētā mājdzīvnieka kažoka biezuma, šķirnes un dzīvesveida, līdz ar to – arī šeit nav vienas formulas, kas darbotos visiem vienādi. Tiek uzskatīts, ka 23-25 grādu siltums vasaras sezonā ir optimāls. Taču lielākas suņu šķirnes un kaķi cienījamā vecumā gribēs siltāku temperatūru – tādēļ ne reti esam ieraduši tos redzēt sildāmies vai nu uz mūrīša vai radiatoriem.

Kāda ir ideāla istabas temperatūra zīdainim?

Zīdaiņi ir īpaši jutīgi pret temperatūras svārstībām. Zīdainim obligāti jānodrošina ideāla istabas temperatūra. Pārāk karsta vide palielina zīdaiņa pēkšņās nāves sindroma risku. Ir atzīts, ka mazulim piemērotā istabas temperatūra ir 18-21 grāds pēc Celsija.

Ideālā istabas temperatūra vecāka gadagājuma cilvēkiem

Vecāki cilvēki ir īpaši uzņēmīgi pret slimībām nelielu temperatūras izmaiņu gadījumā. Cilvēkiem, kas vecāki par 65 gadiem, pieņem, ka droša temperatūra ir no 20 līdz 23 grādiem pēc Celsija. Mājas temperatūrai nekādā gadījumā nevajadzētu sasniegt zemāku par 18 grādiem pēc, jo tas palielina elpceļu slimību un pat hipotermijas risku. ja ir ilgstoša iedarbība. Tas jo īpaši attiecas uz cilvēkiem ar plaušu un sirds slimībām.

Ideāla istabas temperatūra, kad neesi mājās

Prombūtnes laikā istabas temperatūra var sasniegt galējības, kad māja paliek neapkurināta, vai arī tiek kurināta ar pilnu jaudu, kas nebūt nav nepieciešams un droši vari pazemināt savu mājokļa temperatūru par dažiem grādiem.

Tātad ikdienā mūsu vajadzības pēc siltuma ir līdzīgas, tomēr atšķirīgas. Tāpat, kā redzējām, ne visā mājā nepieciešama vienāda temperatūra, tādēļ ir ideāli, ja Tev ir laba apkures un ventilācijas sistēma, kas pieļauj gan temperatūras regulēšanu katrā telpā atsevišķi, gan mājā kopumā. Daži apkures risinājumi jau ir tik advancēti, ka piedāvā to darīt pat attālināti, turklāt nodrošina ne tikai apkures, bet arī dzesēšanas funkcijas, kas ļaus saglabāt ideālo klimatu visu gadu, tostarp vasarā.

Izlasi arī:

Kas ir jāņem vērā, izvēloties apkures iekārtu?

Gāzes apkures katla ekonomiska un droša ekspluatācija - kas par to jāzina?

Siltumsūknis apkures un dzesēšanas sistēmai – dažkārt var samazināt apkures izmaksas pat 10x, turklāt uzstādīšanas cena ir ārkārtīgi zema.

Kā zināt, ka Tavam mājoklim ir slikta siltumizolācija?

Ideāls iekštelpu klimata risinājums privātmājām


Kāda ir ideālā istabas temperatūra?, foto by Pixabay

Kāda ir ideālā istabas temperatūra?, foto by Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas