Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādas distanču slēpes izvēlēties un kā kopt?

Slēpes. Foto:220.lv

Slēpes. Foto:220.lv

Distanču slēpošana ir ziemas sports, kas, sākoties sezonai, pulcē tūkstošiem šī sporta veida entuziastus. Sniegiem bagāti laika apstākļi, labi iebrauktas slēpošanas trases un kvalitatīvs inventārs šim demokrātiskajam sporta veidam ik gadus piepulcē arvien jaunus dalībniekus. Ja plānojat šogad pievērsties distanču slēpošanai, tad ir īstais brīdis iegādāties attiecīgu inventāru. Ar ko sākt? Vispirms būtu jāizlemj, kur slēposiet? Pa iebrauktām trasēm vai pa mežu? Ja pa iebrauktu trasi – slīdsolī vai klasiskajā solī? Iegādājoties inventāru, šīm niansēm ir būtiska nozīme.

Slīdsoļa, klasiskā soļa un meža slēpes

Vispirms par pašām slēpēm un būtiskām to atšķirībām.

Slīdsoļa slēpes

Tās ir izliektākas, veidotas ar citādu profilu nekā klasiskā soļa slēpes. Ar slīdsoļa slēpi nevar slēpot klasiskā solī - ar tām var vien pastumties, bet ne atsperties. Pērkot slīdsoļa slēpes, tās jāizvēlas 5 līdz 15 cm virs jūsu auguma. Tomēr, ja varat tehniski tikt galā ar garāku slēpi, tad izvēlieties garāku, jo tāda slēpe labāk slīdēs. Arī smagākam cilvēkam jāizvēlas garākas slēpes, lai līdzsvarotu smaguma punktu. Pērkot budžeta slēpes, pietiks ievērot garuma rekomendāciju, savukārt, slēpotājs ar iemaņām, var jau skatīties pēc dārgākām slēpēm, izvēloties tās pēc cietības un slīdvirsmas piemērotības dažādām sniega temperatūrām.

Klasiskā soļa slēpes

To profils ir veidots tā, lai atspēriena zona, kas ir zem stiprinājuma, būtu piespiesta pie sniega un ar kāju veidotu atspērienu. Pērkot klasiskā soļa slēpes, tās jāizvēlas 15 līdz 25 cm virs jūsu auguma. Spēkā tas pats ieteikums kā slīdsoļa slēpēm – ja jūtaties, ka slēpes labi pārvaldat, izvēlaties garākas un izbaudiet to slīdamību. Slēpes atšķiras ar atspēriena zonas virsmu tehnoloģijām, taču ir arī nopērkamas klasiski gludas slēpes, kuras iesmērē ar atspēriena smēri.

Meža slēpes

Slēpes, kuru platums ir līdz 55 mm ir paredzētas braukšanai par iebrauktu trasi. Meža slēpju platums ir no 55 mm un platākas. Šīs slēpes ir arī īsākas – 180 cm. Slēpes paredzētas braukšanai pa neiebrauktām trasēm. Priekšējā daļa tām ir elastīga, lai, braucot pa dziļu sniegu, būtu vieglāk pārbraukt pāri kupenēm. Slēpēm mēdz būt metāla kantes.

Slēpju kopšana

Arī distanču slēpes vēlams notīrīt un apstrādāt katru reizi pēc to izmantošanas Nereti sniegs, pa kuru slēpojam, ir netīrs, un šie netīrumi ietekmē slīdvirsmas slīdamību.

Kā to darīt? Vislabāk iegādāties distanču slēpju kopšanas līdzekli un veikt darbības saskaņā ar pievienoto instrukciju. Distanču slēpju kopšanai ir vairāki līdzekļi.

1. Tīrītājs atspēriena zonai (angļu: grip remover);

2. Tīrītājs slīdvirsmām (angļu: clean & glide) – šo izmanto tīrīšanai pēc slēpošanas; līdzeklim ir pievienots parafīns, kas ievasko slīdvirsmu un aizpilda poras, lai tajās nekrātos netīrumi. Slēpju slīdvirsma ir poraina. Atkarībā no kategorijām vienām slēpēm slīdvirsma būs vairāk poraina, citām – mazāk. Jo mazāk poru, jo mazākas kopšanas prasības. Jo vairāk poru, jo augstāka ir slēpju klase un prasīgāka ir slīdvirsma, un arī ātrums, ko iespējams sasniegt. Vasks iesūcas porās un saskarē ar sniegu veido nelielu ūdens kārtiņu, kas nodrošina slēpju slīdēšanu. Ja porainu slēpju slīdvirsma nav sasmērēta, rodas liela berze, un tās vispār neslīd. Šajā gadījumā ar lētākām slēpēm var paslēpot pat ātrāk nekā ar dārgām, bet nekoptām un nevaskotām.

3.Bāzes tīrītājs – to izmanto, ja slēpes ir labi nobrauktas un tās kārtīgi jānotīra, vai pilnībā jāpārsmērē ar citas temperatūras smēri.

Kopšanai būs nepieciešama lupatiņa tīrītāja uzklāšanai un birstīte ar tieviem metāla sariņiem slēpes struktūras tīrīšanai. Ar lupatiņu uzklāj tīrītāju, ļauj tam pilnībā nožūt, pēc tam ar birsti iztīra un izpucē slīdvirsmu, klāj jaunu smēri atbilstošu slēpošanas apstākļiem.

Vēl tikai atliek izvēlēties tuvāko distanču slēpošanas trasi un gatavoties ziemīgām brīvdienām. Slēpošanas inventāru un apģērbu - slēpošanas jakas un slēpošanas bikses, aicinām iegādāties pie mums – 220.lv.


Slēpes. Foto:220.lv

Slēpes. Foto:220.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas