Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādas preces nevar ievest no Krievijas un Baltkrievijas?

pixabay.com

pixabay.com

Tiem, kuri ceļo privātās darīšanās ārpus Eiropas Savienības robežām vai kuru biznesa vajadzībām nepieciešamas preces no trešajām valstīm, var rasties jautājumi, kādas preces vispār drīkst ievest un kādas muitas normas uz tām attiecas. Viens no biežākajiem jautājumiem — ko tad vispār šobrīd drīkst ievest Latvijā, iebraucot no Krievijas vai Baltkrievijas, vai kādas citas valsts ārpus Eiropas Savienības? Ja atbildēt pavisam īsi, tad ar muitas nodokli neapliek fiziskas personas privātās mantas personīgai lietošanai. Starp tām var atrasties arī neizpakotas un jaunas lietas dāvanām un suvenīriem — acīmredzami bez komerciāla nolūka. Par to, kas starp privātajām mantām gan nedrīkst būt, un kādas preces noteikti būs jādeklarē vai jāmuito, skaidro muitas brokeri no SIA “Forwarder”.

Uz kādām precēm un preču grupām attiecas importa aizliegumi vai ierobežojumi?

Uz Latviju kā uz Eiropas Savienības robežvalsti īpaši attiecas regulējošie ES normatīvie akti par preču importu. Lūk, saraksts ar preču grupām, kurām jāpievērš īpaša uzmanība, pirms plānot tās vest uz Latviju:

  • Alkohols, tabaka, degviela — Latvijā fiziskai personai atļauts ievest ne vairāk kā 40 cigaretes vai proporcionālu daudzumu citu tabakas izstrādājumu; ne vairāk kā 1 litru stiprā alkohola (ar spirta saturu virs 22% tilpumprocentiem); ne vairāk kā 10 litrus degvielas, neskaitot bākas saturu
  • CITES preces — proti, tie ir savvaļas dzīvnieku un augu sugu īpatņi
  • Dzelzs un tērauda ražojumi lielā apjomā
  • Fitosanitārajai kontrolei pakļautas preces jeb tos augu valsts produktus, kam noteikta karantīna
  • Izstrādājumi no roņiem, kaķu un suņu kažokādas, kā arī savvaļas dzīvnieku sugu kažokādas
  • Ķīmiskās vielas, tai skaitā dzīvsudrabu un to saturošus priekšmetus, kā arī radioaktīvās vielas
  • Kultūras preces — mākslas un antikvārie priekšmeti
  • Mēslošanas līdzekļi
  • Narkotisko vielu prekursori jeb vielas, no kurām var izgatavot narkotiskos līdzekļus
  • Nāvessoda izpildei paredzētās preces — izņemot gadījumus, kad ved tādas uz muzeju. Bet tad tās jādeklarē kā kultūras preces.
  • Šaujamieroči, munīcija — izņemot gadījumus, kad fiziska persona mutiski deklarējusi personīgai lietošanai ievestos vai izvestos ieročus kā Valsts policijas atļautus.
  • Zāles — fiziskai personai ir tiesības ievest tikai personīgai lietošanai paredzētus medikamentus oriģinālā iepakojumā. Noteikti paņem līdzi pirkuma čeku.

Vai tas nozīmē, ka visas šīs preces nedrīkst ievest Latvijā vispār?

Nebūt ne. Ar to preču importu, kurām ir noteikti ierobežojumi, nevis pilnīgs to importa aizliegums, nodarbojas juridiskas personas ar atbilstošu sertifikāciju. Gadījumā, ja ieved kādas no šīm precēm, uz kurām attiecas tikai ierobežojumi, nevis aizliegums, piemēram, zāles, mēslojums vai alkoholiskie dzērieni, to muitošana notiek vispārējā kārtībā — piemērojot kādu no preču muitošanas vai izmantošanas režīmiem un noformējot muitas deklarāciju.

Kā zināt, kādi muitošanas dokumenti vajadzīgi katrai precei?

Katrai no minētajām preču grupām ir ierobežojuma vai aizlieguma pamatojums kādā no ES vai nacionālajā normatīvajā aktā. Uz šo preču importu attiecas savas prasības un nepieciešamā dokumentācija — importa un eksporta atļaujas, licences, sertifikāti un etiķetes, visa veida deklarācijas. Var, protams, tos visus pētīt pats, taču, ja vēlies lielā apjomā ievest jebkādas preces vai tev nepieciešamas importa preces tavam biznesam, ieteicams vispirms vērsties pie muitas pakalpojumu ekspertiem. SIA “Forwarder” sniegs precīzu informāciju par interesējošajām precēm un konsultēs par nepieciešamajām procedūrām, kas veicamas, šīs preces ievedot.

pixabay.com

pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas