Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādi ir 3 nozīmīgākie cieņpilnas komunikācijas faktori dzemdību laikā?

Foto: Unisplash

Foto: Unisplash

Dzemdības - nenoliedzami ir viens no skaistākajiem, svarīgākajiem un vienlaikus arī fiziski un emocionāli sarežģītākajiem brīžiem sievietes dzīvē. Tādēļ šajā nozīmīgajā mirklī svarīgs ir viss - gan profesionāla medicīniskā aprūpe, gan arī savstarpēja sapratne, cieņa un sadarbība starp grūtnieci un vecmāti vai ārstu. VCA ginekoloģe un dzemdību speciāliste Karlīna Elksne dalās padomos - kādi trīs faktori obligāti jāņem vērā, lai komunikācija dzemdību laikā starp visām iesaistītajām pusēm būtu cieņpilna.

Pirmkārt. Lai dzemdību laikā komunikācija ar ārstniecības personālu būtu pozitīva, pirms tām ir svarīgi rūpīgi iepazīties ar medicīniski pamatotu informāciju no ticamiem un pārbaudītiem avotiem par potenciālajiem sarežģījumiem, kādi var rasties, bērniņu laižot pasaulē. Jo par dzemdību procesu izglītotāka būs grūtniece, jo mazāks būs risks, ka šī atbildīgā procesa laikā radīsies komunikācijas barjeras starp māmiņu un dzemdību speciālistu.

Otrkārt. Ikvienai grūtniecei ir jāatceras, ka ne tikai viņu, bet arī mediķus interesē pozitīvs rezultāts - vesels bērniņš un mamma. Tāpēc, dodoties uz dzemdību namu, slimnīcu vai arī gatavojoties mājdzemdībām, topošajai māmiņai ir jānoskaņojas pozitīvi un jābūt ieinteresētai procesā. Un to pašu ikvienai grūtniecei ir tiesības sagaidīt arī no dzemdību personāla.

Treškārt. Nevienai dzemdētājai nav jāpacieš negatīva, rupja un kaut kā citādi nepatīkama attieksme no mediķiem, jo nedz emocionālā, nedz fiziskā vardarbība absolūti nav pieļaujama! Ja tomēr saskarē ar medicīnas personālu, grūtniecei vai tās līdzi esošajam partnerim šķiet, ka dzemdētāja ir kļuvusi par vardarbības upuri, par to ir nekavējoties jāziņo citiem tuvumā pieejamajiem medicīnas darbiniekiem.

Plašāk par šo tik nozīmīgo tematu Karlīna Elksne kopā ar VCA Aura Jauno ģimenu skolas lektori, vecmāti Agnesi Lemeševsku diskutēs šo ceturtdien, 30.martā, semināra "Gaidību 4diena" ietvaros. Pasākums notiks tirdzniecības centra "Domina Shopping" centrālajā laukumā no plkst.11:00 līdz 13:00.

Foto: Unisplash

Foto: Unisplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas