Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādiem māņticības rituāliem tic latvieši

Māņticība. Foto:cottonbro, Pexels.com

Māņticība. Foto:cottonbro, Pexels.com

Latvijā esam diezgan māņticīgi un par daudzām lietām ticam un sakām – tas uz veiksmi. Vai tu tici veiksmei? Kā noskaidrots veikalu top! interneta aptaujā, lielākā daļa respondentu uzskata sevi par māņticīgiem vai arī seko dažādiem latviešu vai pasaules ticējumiem. Aptaujā 89 % respondentu atzina, ka ievēlas vēlēšanos, redzot krītošu zvaigzni.

“Rudens Latvijā allaž priecējis mūs ar iespēju vērot zvaigžņu lietu, kas lielai daļai cilvēku asociējas ar veiksmi un vēlēšanos potenciālu piepildīšanos. Tādēļ īpaši priecājamies, ka absolūtais vairākums mūsu aptaujas respondentu atzīst, ka, vērojot šo dabas parādību, ir māņticīgi un ievēlas vēlēšanos. Arī mūsu ikgadējā rudens loterija ir lielisks veids, kā noticēt savai veiksmei un laimēt ne tikai dāvanu kartes, naudas balvas, bet arī jaunu automašīnu Volkswagen Taigo,” atklāj vietējā veikalu tīkla top! valdes locekle un mārketinga direktore Ilze Priedīte.

Vaicājot aptaujas dalībniekiem par māņticībām un ticējumiem, kuriem tie visvairāk tic, par vispopulārāko atbildi kļuva jau minētā vēlēšanās, redzot krītošu zvaigzni (89 %), nākamā – sapņu ievēlēšanās, nopūšot dzimšanas dienas kūkas svecītes (79,7 %) un vēlmju piepildījums, apēdot ceriņu pieclapu ziediņu (75,6 %). Protams, neizpaliek arī priecāšanās par saplēstiem traukiem, jo tas uz veiksmi (70,2 %), un niezošu kreiso roku, kas vēsta par negaidītiem papildu ienākumiem (70,2 %).

Nedaudz skeptiskāk respondenti izsakās par to, vai no rītiem cenšas izkāpt no gultas ar labo kāju, – lielākā daļa atbild noliedzoši (52,7 %), tāpat arī netic, ka, netīšām izberot cukuru, gaidāmi patīkami notikumi un mīlestība (54,6 %), un nav mēģinājuši pieskarties skursteņslauķa pogai (67,7 %).

Beigu beigās vienlīdz svarīgi, kā atklāj top! aptauja, ir nebēdāties par to, ka putns atstājis uz tava auto vai apģērba kleksi, bet gan uztvert to kā veiksmes zīmi (55,8 %), kā arī saglabāt vai pie mājas namdurvīm piestiprināt pakavu – to darījusi vairāk nekā puse respondentu (56,6 %).

Veikalu tīkla top! interneta aptauja norisinājās no 29. augusta līdz 9. septembrim. Tajā piedalījās 1082 respondenti no Rīgas (4,3 %) un Pierīgas (4,7 %), Vidzemes (42,3 %), Kurzemes (20,5 %), Zemgales (19,2 %) un Latgales (9 %).

Informāciju sagatavoja Ilze Priedīte, veikalu tīkla top! valdes locekle, mārketinga direktore

Interesanti :

Kādus māņticības rituālus piekopj Dana Reizniece Ozola

Olgas Kambalas maģiskie sāls rituāli

Felipe nodemonstrē brazīliešu rituālu veiksmes piesaistīšanai


Māņticība. Foto:cottonbro, Pexels.com

Māņticība. Foto:cottonbro, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas