Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādiem medikamentiem jābūt mājas aptieciņā, ja ir mazs bērns

Maziem bērniem imunitāte ir zemākā līmenī, nekā pieaugušajiem, līdz ar to mazuļi dažādus apkārt cirkulējošus baciļus var saķert daudz ātrāk.

Lai slimības gadījumā vecāki spētu savai atvasei operatīvi sniegt pirmo palīdzību, un slimība tiktu pārdzīvota pēc iespējas vieglāk, ir svarīgi, lai mājas aptieciņā pa rokai atrastos nepieciešamie medikamenti un palīgierīces.

Kādi tie ir, konsultē “Māmiņu kluba” vecāku skolas lektore Elita Svariniece:

“Pirmkārt ir svarīgi, lai mājas aptieciņā būtu termometrs. Der atcerēties, ka elektroniskajiem termometriem ik pa laikam jāpārbauda baterijas.

Vajadzētu būt arī kādam pretdrudža sīrupam un svecītēm. Pēdējās ieteicams lietot gadījumos, ja kopā ar drudzi bērnam ir arī vemšana.

Vēl svarīgajā sarakstā ir zāles, kas palīdz atvieglot alerģijas simptomus. Pirmajā dzīves gadā tās var parādīties bieži, un to cēloni sākumā ir grūti noskaidrot.

Tāpat noderēs speciāli sāļu šķidrumi, kas lietojami mikroelementu līdzsvara atjaunošanai pēc intensīvas vemšanas vai/un caurejas. Protams, neiztrūkstoša joprojām ir vecā, labā melnā oglīte.

Tā kā ir elpceļu vīrusu un iesnu laiks, pašiem mazākajiem ļoti labs palīgs būs speciāli gļotu atsūcēji. Bērniņš līdz trīs gadu vecumam pats izšņaukt degunu nespēj, un šāda ierīce ļoti atvieglos dzīvi gan mazajam slimniekam, gan viņa vecākiem.”

Par to, kas jāņem vērā, lietojot šos medikamentus, sniedzot pirmo palīdzību, kā arī – kādi vitamīni bērnam būtu jādod papildus, vairāk uzzināsit šajā ļoti noderīgajā video. Skatieties uzmanīgi, ar veselību nav nekādi joki!

Skatieties arī:

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas