Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādu ēdienu atstāt bērnam ēšanai pēc skolas

Pusdienas bērniem. Foto:Annie Spratt, Pexels.com

Pusdienas bērniem. Foto:Annie Spratt, Pexels.com

Mazāko klašu bērni ne vienmēr atzinīgi novērtē skolā piedāvātās pusdienas. Bet apetīte viņiem lielākoties ir ļoti laba. Ierodoties mājās nereti pirmais jautājums ir :’’ Ko man apēst?’’. Ja kāds no vecākiem ir mājās, tad problēmu īsti nav. Diemžēl šāda ekstra ir novērojama reti kurā ģimenē. Lielākoties bērni mājās ir krietni agrāk nekā vecāki, bet apetīti jau tas nemazina. Tieši šī iemesla dēļ vecākiem galvassāpes mēdz sagādāt jautājums- ko ēdamu atstāt bērnam pusdienās. Īpaši, ja bērns vēl nav pietiekami liels, lai pats darbotos ap plīti vai arī gatavošana viņam pilnīgi un galīgi nepadodas.

Ko atstāt bērnam pusdienās?

Ļoti svarīgi, lai ēdiens būtu pietiekami sātīgs, taču nebūtu neveselīgs.

Mikroviļņu krāsns un sviestmaižu tosteris

Ja vien nav principiālu iebildumu pret mikroviļņu krāsnīm kā tādām, tad bērna pusdienu jautājums būs krietni vienkāršāks. Uzsildīšanai var atstāt iepriekšējās dienas vakariņas vai ko speciāli sagatavotu un mazajam skolniekam atliks tikai uzsildīt. Apgūt mikroviļņu krāsns lietošanu ir spējīgs pat neattapīgākais jaunais kulinārs. Vienīgi mazākiem bērniem varbūt nevajadzētu atstāt sildīšanai zupas, jo tās mikroviļņu krāsnī strauji uzsilst un bērns var applaucēties.

Lielisks rīks ir arī sviestmaižu tosteris. Apgūt tā lietošanu būs viegli. Galvenais iemācīt bērnam, ka tas mēdz būt ļoti karsts. Veselības nolūkos karstmaizīšu pagatavošanai vēlams izmantot rupjo vai graudu maizi. Vēlams būtu izvairīties no žāvētiem gaļas izstrādājumiem un desām ar mazu gaļas sastāvu.

Salāti

Salātiem ir 101 versija. Protams, lieliski, ja bērns atzīst zaļumus un dārzeņus. Tad droši var gatavot dažādus lapu un dārzeņu salātus, klāt pievienojot sieru, olas, zivi vai kādu gaļu. Mazajam skolniekam atliks to visu tikai sajaukt ar mērci un veselīgas pusdienas būs gatavs. Ja bērns lapu salātus ne visai atzīst- var gatavot dažādus pastas vai kuskusa salātus. Veselīgāk, protams, būs, ja izvēlēsieties pilngraudu pastu. Tāpat arī rosola tipa salāti būs gana sātīga un veselīga maltīte, ja vien majonēzes vietā izvēlēsies krējumu ar zemu tauku saturu vai grieķu jogurtu.

Sviestmaizes

Ja bērns ir paēdis normālas brokastis, skolā kaut nedaudz ieēdis siltas pusdienas un vēlāk kopā ar vecākiem ēdīs kārtīgas vakariņas – sviestmaizēm nav pilnīgi nekādas vainas. Ar nosacījumu, ka tiek izvēlēta kvalitatīva maize un pārejās sastāvdaļas.

Pārslas, mušļi, piens un jogurti

Gana sātīgs un viegli pagatavojams ēdiens. Izvēlotie musļus vai brokastu pārslas ar samazinātu cukura daudzumu vai vispār bez cukura, šis ēdiens būs arī gana veselīgs.

Augļi, dārzeņi un ūdens

Protams, ka no dārzeņiem vien bērns visdrīzāk nebūs paēdis. Tomēr ir svarīgi tos atstāt, kā uzkodas. Tāpat jāparūpējas, lai bērnam būtu viegli pieejams dzeramais ūdens. Uzkodām var atstāt arī augļus. Jāatceras gan, ka augļi satur daudz cukura, tāpēc, ja bērnam ir nosliece uz lieko svaru, augļu daudzumam jābūt mērenam.

Noderīgi:

Pusdienas bērniem. Foto:Annie Spratt, Pexels.com

Pusdienas bērniem. Foto:Annie Spratt, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas