Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādus izglītības izdevumus var norādīt gada ienākumu deklarācijā nodokļu atgūšanai?

Photo by Logan Isbell on Unsplash

Photo by Logan Isbell on Unsplash

Vai varu atgūt naudu par studijām?

Ja tiek apmaksāta augstākās vai profesionālās izglītības iegūšana valsts akreditētās izglītības iestādēs vai ES dalībvalstu un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu mācību iestādēs. Izglītības programmai ir jābūt akreditētai. Noteikti nepiemirsti iesniegt čekus arī par sagatavošanas kursiem augstskolās, kā arī maksu par pieteikšanos studijām vai eksāmenu kārtošanu!

Ja esi izmantojis studiju kredītu – vari iekļaut attaisnotajos izdevumos visu kredīta summu, kuru esi jau apmaksājis/uzsācis apmaksāt attiecīgajā taksācijas gadā.

Savukārt papildus izdevumi (ceļa izdevumi, ēdināšana, komunālie maksājumi vai īre) saistībā ar izglītības iegūšanu gan netiks atmaksāti.

Vai varu atgūt naudu par kursiem, ko esmu apmeklējis?

Jā, ja esi maksājis

  • par apmācībām savu profesionālo iemaņu uzlabošanai darbā vai esošajā profesijā un paaugstinājis savu profesionālo sagatavotības līmeni;
  • par apmācību darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamo iemaņu iegūšanai un uzlabošanai;
  • par profesionālās sagatavotības līmeņa paaugstināšanu (izdevumi par jebkurām mācībām, kas paplašina fiziskās personas profesionālās zināšanas);

Vai var atgūt naudu arī, piemēram, par valodas apmācības kursiem?

Valsts ieņēmumu dienesta informatīvajā materiālā norādīts sekojošais: ņemot vērā, ka attaisnotajos izdevumos par izglītības iegūšanu iekļauj izdevumus par apmācību darbā, profesijā, amatā vai arodā nepieciešamo iemaņu iegūšanai un uzlabošanai, kā arī zināšanu paplašināšanai, vispirms nepieciešams izvērtēt, vai konkrētās apmācības (kursi) patiešām ir nepieciešamas nodokļa maksātāja darba pienākumu veikšanai. Ja VID tas šķitīs nepieciešams, nodokļa maksātājs būs jāiesniedz arī papildu izziņa no darba devēja, ka kursi tiešām apmeklēti darba vajadzībām.

Tātad, vai Jums būs tiesības atgūt kā pārmaksu iedzīvotāju ienākuma nodokli, ja deklarēsiet maksājumu par spāņu valodas kursiem kā attaisnotos izdevumus, konkrētā gadījumā jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Saziņas iespējas VID mājaslapā.

Kāda interešu izglītība un pulciņi iekļaujami attaisnotajos izdevumos?

Tāpat iespējams atgūt daļu izdevumu, kas radušies dažādu bērnu pulciņu apmaksai. Tiesa gan, lai saņemtu nodokļu atmaksu, interešu izglītības sniedzējam ir jābūt pašvaldības izsniegtai licencei.

Attaisnotajos izdevumos var iekļaut tādu pulciņu apmeklējumu, kuru sniedzēji nav reģistrēti Izglītības iestāžu reģistrā, bet pašvaldībā ir saņēmuši attiecīgas licences

Informāciju par interešu izglītības programmām, kam pašvaldības ir izsniegušas licences, aicinām noskaidrot pašvaldībās, vai arī VID mājaslapā

Photo by Logan Isbell on Unsplash

Photo by Logan Isbell on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas