Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kam jānovāc notriekti dzīvnieki no Latvijas ceļiem? Atbildīgās iestādes norāda cita uz citu

Birokrātijas dēļ notriektie meža dzīvnieki ceļmalās mēdz gulēt dienām ilgi

Uz autoceļa P30 vairāku dienu garumā netika savākts notriekts alnis, kā redzams 360 Ziņām kāda aculiecinieka iesūtītajā video. Dzīvnieks karstajā laikā jau bija sācis uzpūsties, tomēr atbildīgo dienestu reakcija bijusi novēlota. Iedzīvotāji sociālajos tīklos un medijiem izteica neizpratni par to, kāpēc dzīvnieks joprojām netiek novākts no ceļa malas.

Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) pārstāve Anna Kononova norādījusi, ka informācija par alni tika saņemta un notikuma vieta apsekota, lai pārliecinātos, ka tas netraucē satiksmei. Vajadzības gadījumā uzstādīti brīdinājuma norobežojumi. Aculiecinieki apliecina, ka dzīvnieks bija apzīmēts, taču joprojām gulēja ceļmalā vairākas dienas pēc negadījuma.

Saskaņā ar VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" pārstāves Sanitas Baginskas sniegto informāciju, atbildība par dzīvnieka savākšanu tika nodota Valsts meža dienestam. Savukārt šī iestāde, kā norāda tās sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Pavziniuka, reģistrēja gadījumu un tālāk informēja attiecīgo pašvaldību, uzsverot, ka saskaņā ar likumu dzīvnieka savākšana ir pašvaldības kompetencē.

Pašvaldības pārstāvji šādam apgalvojumam gan nepiekrita, norādot, ka meža dzīvnieku jautājumi esot Valsts meža dienesta pārziņā. Viņi gan atzina, ka nereti iesaistās, ja ir attiecīgi resursi, bet tas neesot viņu tiešs pienākums. Neskatoties uz pretrunīgo atbildību sadalījumu, konkrētajā gadījumā dzīvnieku beigās novāca pašvaldība.

Eksperti un iesaistīto iestāžu darbinieki aizkadrā norādījuši, ka šādas situācijas atklāj robus normatīvajos aktos. Kaut arī iedzīvotāji tiek aicināti par notriektiem dzīvniekiem ziņot, zvanot uz 112, praktiskā rīcība pēc tam var ievilkties vairākas dienas. Atgādinām, ka dzīvniekiem ar dzīvības pazīmēm tuvoties ir bīstami un to drīkst darīt tikai speciālisti, kā arī – dzīvnieku nedrīkst piesavināties, par ko iespējams saņemt sodu līdz 250 eiro.

Foto: Ekrānuzņēmums no sižeta

Foto: Ekrānuzņēmums no sižeta

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas