Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kam jāpievērš uzmanība, meklējot savu īsto matraci?

Miega loma mūsu pašsajūtai, veselībai, dzīves kvalitātei un darba spējām ir nenovērtējama. Līdzvērtīgi kā veselīgs uzturs, fiziskas aktivitātes un pozitīvas emocijas, kvalitatīvs nakts miegs ir arkārtīgi nozīmīgs vitalitātes un veselības faktors. Miegs ir intīms process, kurā esam pilnība neaizsargāti un tiekam izslēgti no aktīvas sevis apzināšanās un kontroles uz 1/3 daļu diennakts. Vienīgais ko varam darīt, ir iekārtot drošu guļamzonu, kurā mūsu miega laikā tiek nodrošināti visi ķermeņa pilnvērtīgai atpūtai nepieciešamie faktori – gaisa cirkulācija, siltums, ķermeņa atbalsts anatomiski pareizā stāvoklī, netraucēta asins un limfas cirkulācija, muskuļu atslābināšanās. Ieguldījums atbilstoša matrača iegādē ir svarīgs nosacījums kvalitatīvai atpūtai!

Kas jāņem vērā, izvēloties matraci?

1. Profesionāla konsultanta pieejamība tirdzniecības vietā vai attālināti.

Matraču piedāvājums tirgū ir milzīgs. Uzsākot sava īstā matrača meklēšanu, pievērs uzmanību konsultantu profesionalitātei. Labs konsultants noteikti uzdos jautājumus un sniegs izsmeļošas atbildes uz Taviem jautājumiem, kā arī palīdzēs noorientēties uz piemērotākajiem modeļiem, balstoties uz savu pieredzi un zināšanām. Izvērsta saruna ar konsultantu palīdzēs Tev izvairīties no kļūdainas izvēles!

2. Iespēja izmēģināt matrača paraugu tirdzniecības vietā.

Kaut arī matrača komfortu pilnībā varam novērtēt tikai pēc ilgāka ekspluatācijas laika, tomēr iespēja notestēt paraugus tirdzniecības vietās radīs pietiekamu priekšstatu par tā vai cita modeļa atbilstību individuālajām komforta prasībām. Noteikti atvēli ilgāku laiku testam pilnā augumā dažādās gulēšanas pozās. Salīdzini vairākus modeļus. Pievērs uzmanību tam, cik precīzi matracis atbalsta ķermeni. Palūdz uzņemt muguras stāvokļa foto, guļot uz sāniem. Tas ļaus Tev redzēt, vai mugurkauls un sprada veido tainu līniju.

3. Matrača pildījums.

Nevērtē matraci tikai pēc ārējā izskata! Izvērtējot matraču piedāvājumu tirgū, noteikti pievērs uzmanību matrača pildījumam! Tieši matrača pildījuma saturs, komplektācija un struktūra, kā arī izmantotā materiāla izcelsme un kvalitāte noteiks Tava matrača ilgmūžību, drošību un atbilstību ergonomikas prasībām. Pēc iespējas izvēlies matraci ar maksimāli augstu dabīga pildījuma saturu. Dabīgs pildījums ir dabīgas termoregulācijas un lieliskas pašventilācijas priekšnosacījums. Tādi dabīgi materiāli kā kokosrieksta šķiedra, agaves šķiedra, jūras zāle, lini, kaņepes, kokvilna, vilna, zirgu astri un dabīgais latekss, apvelta matraci ar izcilu izturību, elastību un noturību pret pelējumu, veidojot patīkamu, cilvēkam draudzīgu bioloģisko lauku. Dabīgs materiāls neuzkrāj statisko elektrību un līdz ar to nepiesaista putekļus kā rezultātā neveidojas putekļu ērcītēm un sēnītēm draudzīga dzīves vide.

4. Ražotāja rekomendētais pieļaujamais svars.

Pārliecinies, vai Tavs svars atbilst ražotāja rekomendācijām konkrētajiem modeļiem. Modeļa izvēle atbilstoši savam svaram, ļaus matracim pilnvērtīgi nokalpot tam paredzēto ekspluatācijas laiku. Ņem vērā, ka rekomendētais svars ietekmē ne tikai matrača kalpošanas ilgumu, bet arī komforta izjūtas. Matrači, kas paredzēti cilvēkiem ar paaugstinātu svaru, cilvēkam ar nelielu svaru liksies ļoti cieti un neērti. Savukārt cilvēks ar lielu svaru uz matrača, kas paredzēts nelielam svaram, pārmērīgi iegrims un jutīsies nekomfortabli ar apgrūtinātu spēju apgriezties un piecelties.

5. Ķermeņa uzbūves tips un gulēšanas paradumi.

Kas ir labi vienam, otram var pavisam nederēt! Nepaļaujies tikai uz kāda rekomendāciju. Pārbaudi un salīdzini, kā konkrētais modelis atbilst Tavam ķermeņa tipam un gulēšanas ieradumiem! Vadlīnijas par matraču veidu atbilstību dažādu ķermeņu tipiem var palīdzēt izvairīties no vilšanās.

6. Veselības stāvoklis un vecumposms

Lai arī matracis nespēj izārstēt hroniskas kaites, atbilstoša matrača izvēle tomēr spēj būtiski uzlabot pašsajūtu un atvieglināt dažādu slimību, tādu kā skolioze, disku trūce, reimatisms, artrīts, u.c, izraisītu diskomfortu, kā arī veikt profilaktisku efektu. Svarīgi jau kopš pašas bērnības nodrošināt atbilstošu augoša ķermeņa atbalstu miega laikā, kā arī laicīgi mainīt matraci atbilstoši vecumposmam.

Kur nopirkt labu matraci?

Kā redzi, atbilstoša matrača iegāde ir komplekss process, kurā ir vērts iedziļināties. Viens no pieredzējušākajiem un atzītākajiem pašmāju ražotājiem – OSSOV – piedāvā vienu no lielākajām matraču modeļu kolekcijām Latvijas tirgū. OSSOV salonu pieredzējušie konsultanti un matraču meistari palīdzēs realizēt sapni par īsto un vienīgo, tieši tavām vajadzībām atbilstošu, matraci. Uzņēmuma ražotie matrači un virsmatrači ir roku darbs, kas izgatavoti no dabīgiem, elpojošiem un kvalitatīviem materiāliem, kas nodrošina patīkamu biolauku, veicina atslābināšanos, rada miera sajūtu, kā arī atbalsta ķermeni visas nakts garumā. OSSOV salonos iespējams saņemt pilnvērtīgu izvērstu konsultāciju un testa zonās izmēģināt visas iespējamās matraču variācijas. Uzņēmumā pieejami arī “kompromisa” matrači pāriem, kuru prasības pret matraci ir krasi atšķirīgas. Uzticot sava individuālā matrača izgatavošanu OSSOV profesionāļiem, varēsi izbaudīt miegu uz jaunā matrača jau pēc 5 darba dienām. Turklāt, ja laika gaitā tavas komforta prasības mainīsies un pasūtītais matracis vairs neapmierinās tavas vēlmes, OSSOV servisā iespējams veikt matrača atjaunināšanu – stiprināšanu, mīkstināšanu, izmēru maiņu, remontu un apvalka atsvaidzināšanu.

Ļaujies OSSOV matraču pasaules jutekliskajam piedzīvojumam, meklējot īsto risinājumu vēl labākam nakts mieram – konsultējies pa tālruni +371 29267437, apciemo tuvāko OSSOV salonu vai aplūko piedāvājumu mājaslapā!

Foto: Ossov

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas